29. kolovoza 2013. – Močinić za Mujanovića, Mujanović sam… Gooooooooool!!!!!!!

29. kolovoza 2013. – Močinić za Mujanovića, Mujanović sam…  Gooooooooool!!!!!!!

U uzvratnoj utakmici kvalifikacija za Europsku ligu Rijeka je 29. kolovoza na Mercedes Benz Areni ostvarila jedan od najvećih uspjeha u svojoj povijesti. Odigravši 2-2 sa Stuttgartom po prvi puta plasirala se u grupnu fazu Europske lige, gdje će joj kasnije protivnici biti Lyon, Betis i Vitoria Guimaraes. Rijeka je pred 30.000 gledatelja, od čega više od 2.000 riječkih navijača, istrčala u sastavu: Vargić, Tomečak, Lešković, Marić, Škarabot, Maleš, Pokrivač, Kvržić, Alispahić, Sharbini i Benko. Nakon početnog ispitivanja i nekoliko pogrešaka s obje strane Stuttgart počinje sve više pritiskati. I tada, u najboljem trenutku, Rijeka dolazi u vodstvo. U jednoj polukontri Kvržić je dubinskom loptom tražio Benka, no pronašao je domaćeg golmana Ulreicha i stopera Rockera koji su se sudarili na vrhu kaznenog prostora. Benko ih je zaobišao i postigao lagani pogodak za vodstvo od 0-1. Samo pet minuta kasnije pogreška Alispahića omogućila je kapetanu Švaba Gentneru da spretno i sretno izjednači i s rezultatom 1-1 otišlo se na odmor. U drugom poluvremenu nakon nekoliko prilika s obje strane trener Kek u igru uvodi prvo Močinića u 67′ umjesto Alispahića, a tri minute kasnije i Mujanovića umjesto Sharbinija, dvojac koji će kreirati senzaciju u Stuttgartu. U 75′ Traore je projurio desnom stranom (u jednom trenutku lopta mu je pobjegla i prešla granicu igrališta) i ubacio oštar ubačaj u kazneni udarac, a Marić je nes(p)retno ispred Ibiševića ubacio loptu u vlastitu mrežu i Stuttgart je poveo sa 2-1. Kako je u prvoj utakmici Rijeka pobijedila 2-1 sve je mirisalo na produžetke. U 90′ je u igru ušao Krstanović umjesto Kvržića i samo se čekao kraj susreta i produžeci no tada na scenu stupa prvo Močinić koji jednom oduzetom  loptom preciznim dodavanjem između dva stopera gura Mujanovića u kontru iz koje “Mujke” zabija, svoj najdraži gol u karijeri i odvodi Rijeku u grupnu fazu Europske lige.