2014. kroz brojke

Rijeka je u 2014. odigrala 56 službenih utakmica. Ostvareno je 40 pobjeda (71,43%), uz 6 remija i 10 poraza. Bijeli su Istru 1961 pobijedili čak 5 puta, a od Dinama izgubili 3 puta. Najviše puta su igrali protiv Dinama (7 puta) i Osijeka (6 puta).

Rijeka je u 2014. ostvarila 8 europskih pobjeda, što u jednoj sezoni nikada u povijesti nije uspjelo nijednoj ekipi iz Hrvatske.

Ukupno je Rijeka u 2014. postigla 117, a primila 49 golova. U prosjeku je postizala 2,09 gola po utakmici, a primala 0,88 golova po utakmici. Ukupno su 22 igrača Rijeke postigla pogodak.

Rijeka je u 2014. oborila rekord u broju uzastopnih prvenstvenih utakmica u kojima je postigla barem jedan pogodak. Naime, od poraza u Osijeku (0:2, 19. travnja) do maksimirskog poraza (0:3, 6. prosinca), Bijeli su zaredali 21 utakmicu u HNL-u u kojima su postizali pogodak.

Najuvjerljivija pobjeda ostvarena je protiv Lokomotive (6:0), a najteži poraz protiv Dinama (0:4).

Andrej Kramarić je u 2014. godini postigao čak 38 pogodaka, od čega 29 u prvenstvu, 7 u Europi, te 2 u kupu. U prosjeku je zabijao svake 104 minute provedene na travnjaku. U utakmici protiv Lokomotive, Kramarić je postao prvi igrač Rijeke koji je postigao 5 golova u jednoj prvoligaškoj utakmici.

Anas Sharbini je u 2014. najviše puta namjestio suigračima pogodak. Skupio je ukupno 13 asistencija.

U 2014. za Rijeku je u službenim utakmicama nastupilo 37 igrača. Čak desetorica su napustila Rijeku kroz transfere ili posudbe (Benko, Boras, Brezovec, Čanađija, Jahović, Marić, Mujanović, Pokrivač, Pušić i Zec), dvojac Knežević i Maleš je većinu godine propustio zbog ozljede / bolesti, a na Alispahića Kek više ne računa.

Ivan Vargić je u 2014. na golu Rijeke proveo 4.500 minuta, što je ukupno 3 dana i 3 sata vremena među vratnicama. Propustio je samo 6 utakmica. U prosjeku je loptu iz svoje mreže vadio svake 102 minute.

Moisés je u 2014. postao prvi Brazilac koji je postigao pogodak za Rijeku u službenim utakmicama. Nije se zaustavio na samo jednom golu, već je u 43 nastupa postigao čak 10 golova te skupio 6 asistencija.

Čak 15 igrača Rijeke je u 2014. dobilo pozive u reprezentaciju. Najviše (10) ih je dobilo pozive Nike Kovača: Vargić, Tomečak, Mitrović, Lešković, Leovac, Močinić, Maleš, Jajalo, Sharbini i Kramarić. Pozive su također dobili Samardžić i Cvijanović (Slovenija), Vešović (Crna Gora), Kvržić (BiH) te Jahović (Makedonija). Ukupno su igrači Rijeke skupili 16 nastupa te postigli 3 pogotka za svoje izabrane vrste.

Rijeku je na Kantridi u 2014. godini u 27 utakmica gledalo 168.500 ljudi, ili u prosjeku 6.238 po utakmici.