30.07.2006. najstariji debitant Rijeke u HNL-u i veliki preokret

Početkom srpnja 2006. god. na zalazu karijere i nakon 14 godina provedenih u Turskoj u Rijeku dolazi bivši bosansko-hercegovački reprezentativac Elvir Bolić. Prvi službeni susret za Rijeku odigrao je 19.07. u finalu superkupa na Maksimiru i u porazu od Dinama 4 – 1 zabio je jedini riječki gol. Prvenstvo 2006./2007. za Rijeku je počelo u nedjelju 30.07. u 18 sati gostovanjem u Vinkovcima protiv Cibalije. Bolić je zaigrao u početnom sastavu te je tako postao najstariji debitant Rijeke u HNL-u sa 34 godine, 9 mjeseci i 20 dana. Trener Skočić je uz Bolića na teren pred 2500 gledatelja poslao sljedeći sastav: Dragan Žilić, Igor Tkalčević, Krunoslav Rendulić, Dario Knežević, Peter Lérant, Dušan Kerkez, Mario Prišč, Siniša Linić, Manuel Pamić, Josip Lukunić. Već u šestoj minuti glavni sudac Vlado Svilokos dosuđuje kazneni udarac za Rijeku. Vratar Cibalije Marić brani udarac no lopta se odbija nazad Boliću koji iz drugog pokušaja vara vratara i zabija za rano vodstvo Rijeke.  U dvanaestoj minuti Mladen Križanović iznudio je dvojben kazneni udarac kojeg je Zekić pretvorio u pogodak  i izjednačenje. Do kraja prvog poluvremena Križanović je još upisao i dvije asistencije, od kojih je prva Jukanu u 35′, a druga Bagariću u 39′, za rezultat na poluvremenu Cibalia – Rijeka 3 – 1.  U drugom poluvremenu Rijeka je zaigrala odlučnije pa u 53′ Tkalčević glavom nakon Lukunićevog ubačaja iz kornera smanjuje na 3 – 2. U sljedećih pet minuta Skočić radi tri, pokazat će se, odlične zamjene: Mikić – Tkalčević, Ahmad Sharbini – Linić i Rubil – Bolić. Prvo je Sharbini u 83′ vješto izbjegao zaleđe i izjednačio rezultat na 3 – 3, da bi dvije minute kasnije Rubil na dodavanje Mikića postavio konačan rezultat 3 – 4 i izazvao erupciju veselja na travnjaku i gostujućoj tribini na kojoj je bilo 60-ak pripadnika Armade.