Ako se po jutru dan poznaje…

by Hoću Ri | 07/10/2014 15:06

A-1 liga: KK Kvarner 2010 – KK Jolly JBŠ 83:72 (16:15, 31:15, 24:18, 12:24)

Košarkaši “Kvarnera 2010.” ušli su u novu sezonu domaćom pobjednom nad šibenskim “Jollyem”. Prvo ime riječkih košarkaša bio je Dino Cinac s 22 poena. Povratnik u redove “Kvarnera” upravo iz šibenskog kluba za 27. minuta u igri ubacio je 22 poena, a s ukupnom valorizacijom 27 bio je ujedno i najbolji igrač na parketu. Čakarun je dodao 14 poena, Veljačić 12, a 11 je ubacio još jedan povratnik u “grad koji teče”, iskusni Siniša Štemberger koji će, nema sumnje, itekako dobro doći mladoj momčadi novog trenera Marijana Mancea.

Puno odlazaka igrača tijekom prošle i uoči nove sezone (Škifić, Krivec, Radić, Boban…), kao i prekid suradnje s trenerom Vladimirom Anzulovićem zasada nije unazadio kvalitetu i uspjehe riječkog košarkaškog kolektiva, barem ako je suditi po prvom susretu i uvijek neugodnim šibenskim košarkašima koje su u Rijeci predvodili Junaković s 16 i Vrlika s 14 poena. Ako se po jutru dan poznaje, izabranicima Mancea ostanak u ligi ne bi trebao doći u pitanje, a koliko će se moći više od toga napraviti, ostaje za vidjeti. Liga za prvaka, na koju su ljubitelji “Kvarnera” već gotovo navikli ove godine nije imperativ, ali ne treba niti naglašavati kako će Mance i sportski direktor Marko Šamanić učiniti sve kako bi svoju momčad odveli u gornji dom hrvatske košarke i na taj način gledateljima “gladnim” kvalitetne košarke priuštili nove poslastice s Cibonom, Zadrom, Cedevitom… Popularni “Zula” je napravio dobar posao u Rijeci, vjerujemo da će nekadašnji riječki trofejni košarkaš nastavljati nizati uspjehe u “trenerskim” lakiranim cipelama, baš kao što je to činio i u tenesicama.

Premijer liga: RK Zamet – HRK Gorica 35:29 (13:13)

ZAMET: Đurica, Vučko 2, Černeka 3, Uzelac 4, Lončarić 2, Stipčić, Briški, Glavaš 2, Kovačević 4, Golik 1, Jelušić 6, Slavić, Valković 3, Jotić 7, Majić 1, M. Mrakovčić

Rukometaši Zameta su napokon dočekali i prvu ovosezonsku pobjedu u Premijer ligi. Pobjedom nad Goricom, i to kao podstanari u Dvorani Mladosti na Trsatu, napokon su pobjegli sa samoga začelja i sada s četiri osvojena boda drže osmo mjesto prvenstvene ljestvice.

Zamet je vrlo dobro krenuo u utakmicu koju jednostavno nisu smjeli izgubiti. Od samog početka se u lidera svoje ekipe prometnuo Marin Đurica koji s čak dva obranjena sedmerca pruža priliku svojim suigračima da se “odlijepe” na 10-5. Nakon minute predaha pozvane od strane trenera gostujuće momčadi, Zamet počinje gubiti dah, kapetan Uzelac je zaredao s dva isključenja, a gosti serijom kaznenih udaraca stižu na 13:13.

U nastavak Zamećani ulaze puno angažiranije i rastrčanije. Iako se do 40. minute igralo “gol za gol”, domaćini preko Vučka i Jotića odlaze na dva pogotka prednosti, a onda ponovno zahvaljujući odličnom Đurici na vratima i kvalitetnoj realizaciji u napadu prelaze u značajnije vodstvo od 4 pogotka razlike. Do kraja susreta je Zamet tu svoju prednost povećao do konačnih 35:29.

Vrijedna i vrlo bitna pobjeda koja je sada “nagnuti brod” donekle ispravila na pravi put. Vrijedi zabilježiti i povratak dugo ozlijeđenog Bojana Lončarića na parket koji je okrunio s dva pogotka. Igrači trenera Marina Miškovića u sljedećem kolu odlaze put Dalmacije kod ekipe Marine Kaštela.

1.HRL Žene:  ŽRK Zamet – RK Koka Varaždin  28:24 (12:13)

ZAMET: Paurević, Petrinović, Plahinek 3, Jerčinović 1, Miočinović 1, Milošević 2, Toto, Strukar, Bunić 1, Bukvić 4, Šegota, Mičijević 10, Rajić 5, Gugić 1

Ženski dio rukometnog Zameta je također slavio pod svjetlima reflektora Dvorane Mladosti na Trsatu. U goste su im došle “kokice” iz Varaždina i grad na Rječini napustile tužnih pogleda.

Dvoboj je započeo vrlo izjednačeno sa obje strane. Igralo se “gol za gol” skoro cijelo poluvrijeme u kojemu su se ipak bolje snašle gošće i s prednosti od jednog pogotka otišle na odmor. U nastavku smo gledali presliku prvoga dijela. Zamećanke je predvodila Ćamila Mičijević dok je kod Varaždinki prednjačila Stella Mateša. Prvo odmicanje od egala učinile su gošće koje upravo preko Mateše i njezine “simultanke” dolaze do prednosti od 21:23. U tim trenucima je bilo sve izglednije da će djevojke trenera Nikole Goluba otići put Varaždina pjevajući. No s time se nije složila “šefica” Zameta, Adriana Prosenjak koja je “izorlirala” Matešu i time upriličila nevolje Koki.

Cure iz Zameta rade seriju od 5:0 i okreću “vodu na svoj mlin”. Do kraja su vodstvo sačuvale i ubilježile četvrtu pobjedu iz isto toliko nastupa što ih je trasiralo na vrh ljestvice koju predvode zajedno sa Lokomotivom, Podravkom i Sesvetama. Zamećanke u idućem kolu gostuju kod momčadi Splita 2010.

1. HRL: MRK Kozala – RK Ivančica Ivanec 36:26 (16:13)

KOZALA: Ćaćan, Ribarić 4, Vukelić 2, Da. Sertić 3, Jaganjac 3, Konjuh, Blažević 3, Briški 2, Jeličić 8, Bartolović 4, Zidanić 4, Bočina 1, Vundać 1, Dr. Sertić, Bačić 1, Brnić.

Mladići s Kozale su na domaćem parketu pred 300-ak gledatelja stigli do druge pobjede u sezoni. Momčad novaka u ligi, Ivančice iz Ivaneca, je stradala s 10 pogodaka razlike u utakmici koja je od samoga početka bila “jednosmjerna ulica”.

Jedino vodstvo gostiju bilo je ono za 0:1, nakon čega momčad trenera Radojčića čini seriju od 4:0 i dolazi do prve veće prednosti u utakmici. Ipak, kako volimo reći ,”mladost-ludost”, kod Kozale dolazi do par minuta oscilacija u igri te manjka koncentracije što gosti koriste da bi se do poluvremena približili na 16:13.

U drugi dio Kozalčani ulaze “furiozno” i u samo nekoliko minuta dižu prednost na 21:14. Tu se već lagano nazirala pobjeda i nova dva boda, ali kako to biva kod mladih i neiskusnih ekipa, svako opuštanje se kažnjava. Tako gosti iz Ivaneca još jednom koriste greške i stižu na samo tri pogotka zaostatka, 21:18. Ipak, ritam utakmice se dignuo, Kozala je “stisnula gas” i odjurila na nedostižnih 27:18 zahvaljujući brzim kontrama i polukontrama te nekoliko atraktivnih golova. Prednost su do kraja dignuli na konačnih i okruglih deset pogodaka razlike.

Za pohvaliti je cijelu ekipu, ali posebno Daria Jeličića koji je u pobjedu ugradio svojih 8 pogodaka te Andra Ribarića ,koji se pak istaknuo s pregršt asistencija i oduzetih lopti. Lijepa pobjeda za momke s Kozale koji sada, s 4 boda nakon tri odigrana kola, drže treću poziciju u 1.HRL, a iduće subote ih čeka daleko gostovanje u dvorani “Zrinjevac” u Osijeku kod istoimenog domaćina.

Triglav liga: Primorje EB – Jadran ST  16:4 (6:2, 5:0, 3:0, 2:2)

PRIMORJE EB: Vićan (7 obrana), Burić, Radu 4, Krapić, Peroš, Sukno 4 (1), Muslim 2, Petrović, Mudražija 1, Elez 4, Šetka 1, Rakovac, Kren, Vrlić.

Proteklog vikenda započela je Triglav vaterpolska liga, novi format regionalne lige, koja je u odnosu na prošlu godinu promijenila format i listu sudionika. Ove godine priključili su se i vaterpolo klubovi iz Srbije, tako da je ova liga definitivno postala najjača u Europi. Sam pogled na listu sudionika otkriva snagu lige:  HAVK Mladost, VK Jadran, VK Jug CO, VK Medveščak, VK Mornar BS, VK Opatija, OVK POŠK VK Primorje EB. (Hrvatska), VK Crvena zvezda, VK Partizan, VK Radnički i VK Vojvodina (Srbija), VK Budva, PVK Jadran i VK Primorac (Crna Gora) te AVK Branik (Slovenija).

Format natjecanja je takav da su formirane dvije skupe po osam klubova koji igraju međusobno, a zatim po četiri najbolja kluba iz svake skupine prolaze u svojevrsnu Ligu za prvaka, dok lošije četvorke idu u Ligu za plasman od 9. – 16. mjesta. Nakon što klubovi odigraju još osam utakmica (po dvije sa svakim klubom iz druge skupine), najbolja četvorka igra Final four.

Ždrijebom određene skupine su sljedeće:

Skupina A: VK Primorje EB, HAVK Mladost, VK Budva, OVK POŠK, VK Jadran (Split), AVK Branik, VK Radnički, VK Partizan.

Skupina B: VK Jug CO, PVK Jadran (Herceg-Novi), VK Mornar BS, VK Primorac, VK Medveščak, VK Opatija, VK Crvena Zvezda, VK Vojvodina.

U utakmici prvoga kola Primorje je u skupini A dočekalo splitski Jadran te slavilo rezultatom 16:4. Već nakon prve četvrtine pobjednik je bio odlučen, mlada momčad Jadrana nije bila visoka prepreka za moćni riječki stroj. Druga i treća četvrtina samo su potvrdile riječku nadmoć, a posebno je fascinantan podatak kako riječka momčad, ponajviše zbog te dvije četvrtine, nije u komadu primila pogodak čak 19 minuta i 30 sekundi. U posljednjoj četvrtini priliku su dobile mlade nade Primorja, došlo je i do malog opuštanja, pa je rezultatsko odstojanje ostalo isto, a gosti su napustili kompleks bazena na Kantridi smrznuti na -12. Ponajbolji pojedinci u momčadi s Kantride bili su Sukno, Radu i Elez, koji su u pobjedu ugradili svaki po četiri gola, ali valja istaknuti i uspješan debi nekolicine mlađih igrača, Rakovca, Krena i Vrlića.

Primorje je u ovoj utakmici nastupilo bez nekolicine stožernih igrača, ozlijeđenih Garcie i Buljubašića te kažnjenog drugog vratara Lazovića. Usprkos tome, već uračunati bodovi su ostvareni, a Primorje nema previše vremena za odmor, već u srijedu slijedi susret s Mladosti, prošlosezonskim finalistom ovog natjecanja.

Autori: S. Lončar, C. Brozović i F. Stojanac