Andrijaševićev pogodak za slavlje na Rujevici

Rijeka – Inter Zaprešić 1:0 (0:0)

Rijeka – Stadion Rujevica. Utakmica 13. kola MAXtv Prve lige. Gledatelja: 4.011.

Suci: Dario Bel, Miro Grgić (oba Osijek), Bojan Zobenica i Josip Lučić (oba Vinkovci). Delegat: Stipe Doljanin (Hrvace). Kontrolor suđenja: Igor Pristovnik (Zagreb).

Strijelci: 67’ 1:0 Andrijašević (Mišić).

Žuti kartoni: Ristovski, Andrijašević (Rijeka), Altiparmakovski, Mazalović, Blažević, Čeliković (Inter).

HNK RIJEKA (4-2-3-1): Prskalo – Ristovski, Mitrović, Elez, Zuta – Bradarić, Mišić – Vešović (od 89′ Čanađija), Andrijašević, Gorgon (od 78′ Matei) – Gavranović (od 91′ Črnic).

NK INTER ZAPREŠIĆ (4-2-3-1): Čović – Bosec, Filipović, Mazalović, Čeliković – Šarić (od 84′ Mamut), Šoljić – Blažević (od 84′ Kolar), Altiparmakovski (od 76′ Zulim), Brlečić – Puljić.

statistika-rijeka-inter

Uz mnogo muke i propuštenih prilika, pogotkom Franka Andrijaševića sredinom drugog dijela, nogometaši Rijeke ostvarili su jedanaestu ovosezonsku prvenstvenu pobjedu te zadržali šest bodova prednosti ispred drugoplasiranog Dinama. Kod domaćina, iako su nedostajali ozlijeđeni Maleš i Handžić, u početnom sastavu nije bilo promjena u odnosu na utakmicu protiv Osijeka. Kod gostiju, u kadru nije bilo ozlijeđenog Ottochiana i suspendiranog Komorskog, koje su zamijenili Čeliković i Šoljić.

Rijeka je već u prvoj minuti susreta zaradila dva kornera. Nakon drugog udarca iz kuta kojeg je izveo Mišić, Elez je bio najviši, ali je iz izgledne pozicije pucao izravno u vratara Čovića. U 9′ Mišić je izbacio Andrijaševića koji je glavom pokušao gurnuti za Gavranovića u pet metara, ali je vratar gostiju pravovremeno izbio loptu. U 12′ Elez je dugom loptom sjajno izbacio Gavranovića, napadač Rijeke izborio se za poziciju, ali njegov udarac s oko 12 metara obranio je vratar Intera. U 24′ Mitrović je pokušao pronaći Gavranovića, a nesporazum Šoljića i Čovića zamalo je rezultirao loptom u mreži Intera. U 30’ brza kontra Intera, Puljić je pobjegao Elezu i lijepim udaracem s oko 25 metara pogodio gredu i umalo šokirao Rujevicu. Već dvije minute kasnije, nova velika prilika za Inter. Nakon ubačaja, Šoljić je pucao glavom, a Prskalo je efektno obranio. U 41′, nakon udarca iz kuta za Rijeku, Mitrović je bio najviši, no lopta je otišla pokraj vratnice. Posljednju priliku u prvom dijelu Rijeka je imala u 43′, kada je Bradarić prvo milimetarski točnom loptom pronašao Ristovskog, koji je odigrao povratno za Gavranovića, čiji udarac je prošao tik uz vratnicu gostujućeg gola. Unatoč brojnim prilikama, vrlo dobro organizirani gostujući defanzivni blok je do kraja prvog poluvremena izdržao nalete Riječana.

Na isti način nastavljen je i drugi dio susreta. Rijeka je kontrolirala posjed lopte i stvarala prilike, a gosti su odolijevali. U 47′ Gavranović je pokušao s ruba kaznenog prostora ali lopta je otišla izravno u ruke vratara Intera. U sljedećoj minuti, u pokušaju da je izbije, Bosec je umalo loptu poslao u vlastitu mrežu. Udarci Gorgona iz slobodnog udarca (52′) i Vešovića nakon lijepe akcije (55′) otišli su preko gola. U 61’ Gorgon se zavukao iza zadnje linije Intera, ali njegov udarac iz blizine bio je neprecizan. I onda, u 67′, Rijeka je napokon došla do zasluženog vodstva. Mišić je ubacio iskosa s desne strane iz slobodnog udarca, a Franko Andrijašević preciznim udarcem glavom s desetak metara pogodio za 1:0. Rujevica je mogla odahnuti. Nekoliko minuta kasnije još je jednom Andrijašević pokušao glavom ali je udarac otišao tik iznad vratnice gostujućeg gola. U 79′ gosti su ubacili opasnu loptu s desne strane a Mišić je u posljednji trenutak očistio ispred Blaževića. U 88′ Bradarić je pokušao s 18 metara, ali bio je to lagan zadatak za vratara Intera. To je bilo sve od zanimljivosti na Rujevici i riječko slavlje moglo je početi.