Bez golova na Rujevici: Bijeli prosuli bodove

Rijeka – Stadion Rujevica. Utakmica 10. kola MAXtv Prve HNL. Gledatelja: 4.221.

Suci: Ante Vučemilović-Šimunović, Hrvoje Barišić, Dejan Berger, Damir Batinić (svi Osijek). Delegat: Darko Kolesarić (Osijek). Kontrolor suđenja: Igor Pristovnik (Zagreb).

Žuti kartoni: Vešović (Rijeka), Begić, Blažević, Glavina, Komorski (Inter).

HNK Rijeka: Vargić – Ristovski, Lešković, Mitrović, Vešović (od 88’ Zuta) – Močinić, Maleš (od 59’ Moisés), Bradarić – Bezjak, Balaj (od 74’ Roshi), Tomasov.

NK Inter: Posavec – Begić (od 46’ Hanžek), Komorski, Ćosić, Čeliković – Šoljić, Mazalović – Blažević (od 84’ Jefthon), Mlinar, Čabraja (od 67’ Glavina) – Nestorovski.

statsRijekaInter

U sastavu Rijeke dvije promjene u odnosu na utakmicu u Puli. Umjesto ozlijeđenog Bertoše u sastavu se našao Vešović, a umjesto Radoševića je krenuo Bradarić, koji je odradio suspenziju. Rijeka je ofenzivno ušla u utakmicu i odmah pritisnula Inter, a taj pritisak nije jenjavao tijekom cijelog prvog poluvremena. Pravo je čudo kako jedan od mnogih (većinom dalekometnih) udaraca nije završio u mreži skromnih gostiju iz Zaprešića, koji su se orijentirali isključivo na obrambene zadatke. U 10’ prvi opasniji pokušaj Rijeke. Balaj je pucao s 23-24 metara, a Posavec brani. U 11’, Bradarić iz skraćenog kornera pogađa vratnicu. U 15’, nakon prekrasne akcije Bijelih, Močinić s oko 25 metara puca pokraj vratnice. U 23’ potez koji se rijetko viđa na nogometnim stadionima. Nakon što je sudac pokazao na udarac iz kuta za Rijeku, Bekim Balaj je priznao da je on posljednji dotaknuo loptu. Za svaku pohvalu! U 25’, nakon udarca iz kuta za Inter, Ćosić je pucao visoko preko gola. Bio je to ujedno i jedini udarac gostiju u prvom dijelu. U 27’, Močinić još jednom puca zamalo pokraj gola s dvadesetak metara. U 30’ i Tomasov je pucao pokraj gola iz slične pozicije, a u 32’ isti igrač lijepo puca iz slobodnog udarca s desne strane, ali opet pokraj gola. U 35’ Posavec brani Bradarićev dalekometni udarac. U 41’ nakon krasne riječke akcije, Balaj s desne strane pogađa vanjski dio mreže. Iako je Rijeka bila dominantna u posjedu i prigodama, na odmor se ipak odlazi bez pogodaka.

Strateg gostiju Samir Toplak na poluvremenu je obavio prvu zamjenu zamjenivši lošeg Begića, umjesto kojeg je u igru ušao Hanžek. Vargićeva kriva procjena u 53′ mogla je skupo koštati Rijeku, no srećom po domaćine poslije promašene lopte riječkog vratara Mitrović je otklonio opasnost. U 56’ Vargić bez problema brani slab udarac Čabraje s 15 metara nakon protunapada Intera. Ujedno, bio je to i jedini gostujući udarac u okvir riječkog gola. U 59’ Balaj puca pokraj gola nakon ubačaja Maleša. U 64’ minuti Tomasov je, iz samo njemu poznatih razloga, iz pozicije oči u uči s Posavcem, umjesto da puca, odlučio dodati Balaju, te dozvolio gostima da spriječe pogodak. U 68’, Vešovićev udarac s lijeve strane odlazi u vanjski dio mreže. U 77’ Bezjak iz velike udaljenosti puca direktno u Posavca. U 79’ je vratar gostiju dvaput obranio udarce Tomasova. U 83’ Mazalović je blokirao Bezjakov pokušaj iz neposredne blizine gola. A onda je uslijedila infarktna završnica. Prvo u 90’ Komorski nogom pogađa Bezjaka u glavu u kaznenom prostoru, a Vučemilović pokazuje na bijelu točku. Bradarić je preuzeo odgovornost, ali je Posavec pročitao njegov udarac. Rijeka tako i treći put ove sezone nije iskoristila kazneni udarac (drugi put protiv Intera). U trećoj minuti sudačke nadoknade nakon udarca Močinića, lopta se od grede odbija u travnjak. Riječani su sugestirali da je lopta prešla gol liniju, ali sudac odmahuje rukom. Nakon pregledane snimke, čini se da je sudac pogriješio i da je lopta cijelim svojim obujmom prešla liniju. Rijeka je tako oštećena za dva boda, te je propustila veliku priliku da se bodovno izjednači s Dinamom.