Koprivnica – Gradski stadion. Utakmica 10. kola HT Prve lige. Gledatelja: 891.

Suci: Fran Jović (Zagreb), Tomislav Petrović (Valpovo), Miro Grgić (Osijek) i Dalibor Mlakar (Zagreb). Delegat: Zlatko Stanković (Zagreb). Kontrolor suđenja: Miroslav Vitković (Vinkovci).

Strijelci: 59’ 0:1 Héber (Zuta), 78’ 1:1 Međimorec (Pejić).

Žuti kartoni: Vrljičak, Kendeš (Slaven Belupo).

NK SLAVEN BELUPO (3-4-3): Marković – Međimorec (od 85′ Arap), Musa, Katić – Purić, Vidović, Bistrović, Vrljičak (od 77′ Rebernik) – Trebotić (od 72′ Kendeš), Pejić, Bouadla.

HNK RIJEKA (4-2-3-1): Prskalo – Vešović, Župarić, Elez, Zuta – Bradarić, Maleš (od 82′ Pavičić) – Kvržić (od 79′ Acosty), Mišić, Héber – Gavranović (od 64′ Puljić).

Slaven Rijeka 1 1 statistika[1]

Utakmica 10. kola HT Prve lige između Slaven Belupa i Rijeka, odigrana na koprivničkom Gradskom stadionu, završila je podjelom bodova. Iako su Riječani nakon sat vremena igre došli u vodstvo pogotkom Hébera, isto nisu uspjeli sačuvati, te su domaćini pogotkom Međimoreca uspjeli izjednačiti.

Strateg domaćih Željko Kopić zbog ozljeda nije mogao računati na najboljeg strijelca Ivanovskog, Šarliju i Jovičića, a nakon utakmice Kupa u Zmijavcima ni na Godu koji je zaradio crveni karton. S druge strane, Matjaž Kek na raspolaganju nije imao ozlijeđene Punčeca i Gorgona, dok je Bradarić, unatoč najavama, ipak osvanuo u sastavu.

Samo otvaranje prvog dijela donijelo je po jednu priliku na obje strane. Već u 4′ Mišić je lijepo ubacio, a Héber sjajno pucao glavom. Vratar Marković odlično je reagirao i obranio udarac. Samo dvije minute kasnije, nakon slobodnog udarca Bouadle, Pejić je bio najviši, ali nije uspio uputiti udarac prema vratima. Rijeka je ponovno zaprijetila u 14′. Mišić izveo korner, a Župarić bio najviši u skoku, no još jedna odlična intervencija Markovića spasila je domaća vrata. Riječani su bili konkretniji i u nastavku prvog dijela, ali niz opasnih ubačaja nije dao rezultata. Slaven Belupo je svoju priliku dočekao u 37′. Pejić se našao u odličnoj prilici i nakon pada gurnuo za Bouadlu, čiji je udarac Prskalo obranio. Bilo je to sve u prvom dijelu u kojem se mreže nisu tresle.

U nastavku prvi prijete domaćini u 50′. Vidović je uposlio Purića na desnoj strani kaznenog prostora, koji je snažno tukao, no Prskalo je sjajno obranio. Purić je dobio još jednu priliku nakon odbijanca, ali udarac je otišao pored gola. U 52’ Bistrović je pokušao iz slobodnog udarca, no bez problema za Prskala. Rijeka je povela u 59’. Gavranović je u kaznenom prostoru pronašao Zutu, koji je odigrao povratnu loptu glavom prema Héberu, a Brazilac uz veliku pomoć vratara Markovića postigao svoj šesti pogodak u posljednje četiri prvenstvene utakmice. Prije izjednačujućeg pogotka, Slaven Belupo je imao dvije prilike, no udarce Bistrovića (73′) i Kendeša (77′) obranio je Prskalo. Domaćinima se ofanzivni pristup isplatio u 78′. Nakon kornera Bouadle, Pejić je bio najviši i odnio loptu ispred Prskala, a Međimorec je gurnuo u praznu mrežu za 1:1. Tek što se krenulo s centra nakon izjednačujućeg pogotka i Kendeš se našao u dobroj prilici, no udarac s ruba kaznenog prostora otišao je preko gola. Rijeka je do kraja utakmice još dvaput zaprijetila. Prvo su u 88′ Pavičić i Acosty odigrali dupli pas, nakon kojega je Pavičić tukao izravno u ruke Markovića. U posljednjoj minuti sudačke nadoknade Bradarić je sjajno proigrao Acostyja koji je ostao sam pred golom Slavena, no domaći vratar Marković sjajno je reagirao.