Brazil – Hrvatska 3:1

Podijeljenih emocija u ove kasne sate ne možemo složiti članak koji bi izrazio naše viđenje utakmice u Brazilu. Kako ne želimo vruće glave, sasuti optužbe prema djelitelju pravde i cijeloj organizaciji svjetskog prvenstva sutra ćemo obraditi temu mirne glave.

Na prepunom stadionu u Sao Paulu u prvoj utakmici Svjetskoga prvenstva Hrvatska je izgubila od Brazila sa 3:1. Utakmicu smo otvorili sjajno te poveli već u sedmoj minuti autogolom Marcela. Nakon toga gola Brazil je ubacio u brzinu više te do poluvremena izjednačio odličnim udarcem Neymara izvan šesnaest metara.

U drugo poluvrijeme ušli smo bez promjena, a na 2:1 povisuje Neymar iz penala. Konačni rezultat 3:1 postavio je Oscar u sudačkoj nadoknadi.