Častan oproštaj od Europe

by Hoću Ri | 11/12/2014 23:18

Sevilla – Rijeka 1:0 (1:0)

Sevilla – Estadio Ramón Sánchez Pizjuán. Utakmica 6. kola skupine G UEFA Europa lige. Gledatelja: 18.000.

Suci: Manuel Gräfe, Guido Kleve, Holger Henschel (svi Njemačka). Kontrolor suđenja: Zdravko Jokić (Srbija). Delegat: Jack Grundie (Sjeverna Irska).

Strijelci: 20’ 1:0 Suárez (Reyes).

Žuti kartoni: Vitolo, Mbia, Bacca, Pareja (Sevilla), Močinić, Vešović, Tomečak, Ivančić (Rijeka).

Sevilla FC: Beto – Coke (od 77’ Figueiras), Carriço, Pareja, Navarro – Mbia, Banega – Reyes, Suárez (od 60’ Arribas), Vitolo – Bacca (od 66’ Gameiro).

HNK Rijeka: Vargić – Vešović, Mitrović, Samardžić, Tomečak – Jajalo, Močinić (od 71’ Cvijanović) – Kvržić (od 67’ Jugović), Moisés (od 76’ Ivančić), Sharbini – Kramarić.

Prvo poluvrijeme:

6′ Lijepa akcija Seville i proigravanje Bacce za Navarra čiji je pokušaj s 15-ak metara malo iskosa s lijeve strane obranio Vargić.

14’ Vitolo – žuti karton zbog simulacije (pokušaj iznuđivanja kaznenog udarca).

20′ Suárez GOL! Sevilla – Rijeka 1:0. Nakon proigravanja Reyesa, Denis Suárez je prošao kroz sredinu obranu Rijeke, izašao sam pred Vargića i s desetak metara poentirao za vodstvo Seville.

35′ Zaprijetila je i Rijeka nakon duge akcije po desnoj strani i odbijanca koji je došao do Tomečaka. Ipak, udarac Rijekine jedanaestice s 20-ak metara završio je u naručju vratara Seville.

37’ Mbia – žuti karton zbog preoštrog prekršaja na Jajalu.

44′ Sevilla nastavlja prijetiti nakon svake i najmanje pogreške Rijeke. Ovoga puta prema kaznenom prostoru sjurio se Reyes ali Vargić je pročitao njegovu namjeru i odbio udarac s 15-ak metara.

Drugo poluvrijeme:

51’ Veliku priliku za izjednačenje imala je Rijeka nakon prodora Tomečaka i odlične povratne lopte usamljenom Jajalu koji je s 15-ak metara pucao pored gola.

53’ Bacca – žuti karton zbog preoštrog starta.

55’ Nova lijepa prilika za Rijeku nakon polukontre koju je započeo Močinić osvojenom loptom na sredini terena koju je povukao Jajalo i proigrao Kvržića čiji udarac s 18 metara iskosa brani Beto. U nastavku akcije lopta je došla do Kramarića koji je bio previše iskosa da bi izborio više od kornera.

56’ Nova prijetnja Rijeke nakon što je loptu dobio Kramarić ali njegov udarac s 25 metara odlazi preko gola.

57’ Živnula je Rijeka i ponovo zaprijetila. Pucao je Kramarić ali lopta je još jednom zapela u domaćem bloku.

61’ Močinić – žuti karton zbog preoštrog prekršaja.

74’ Vešović – žuti karton zbog preoštrog prekršaja.

76’ Tomečak – žuti karton zbog preoštrog prekršaja.

81’ Vargić je sjajnom dugom loptom pronašao Ivančića koji je prebacio svog čuvara pa nesebično proigrao Kramarića koji ne uspijeva dobro pucati u stopostotonoj situaciji.

83’ Reyes je pobjegao desnom stranom i opasno pucao ali Vargić odlično brani.

86’ Rijeka je krenula po izjednačenje što je otvorilo dosta prostora ispred Vargića. Sada se ubacio iz pozadine Mbia, opasno pucao, ali njegov udarac od grede odbio se preko gola.

88’ Pareja – žuti karton zbog prosvjeda nakon prekršaja.

89’ Potegao je odlično Kramarić iz slobodnog udarca s 25 metara ali lopta je otišla tik uz desnu vratnicu Betovog gola.

90’ Ivančić – žuti karton zbog preoštrog prekršaja.

Rijeka nije uspjela napraviti podvig i pobjediti u Sevilli. Nije iznenađenje da je Sevilla bila pretežak protivnik Rijeci i da je pobjedila. Naši igrači su uložili maksimalan trud što cijenimo i više od toga ne možemo tražiti od njih. Pružili smo kvalitetan otpor, imali svoje šanse koje su mogle zakomplicirati utakmicu. Ipak, valja biti iskren i priznati da je Sevilla igrala veoma angažirano do postizanja pogotka, a onda su se zadovoljili kontrolom igre. Imali su domaćini više izglednih prilika tokom utakmice, ali ni njihove nišanske sprave nisu bile savršene.

Sevilla je utakmicu otvorila u visokom tempu, stvarajući pritisak i tražeći brzi gol. Rijeka se dosta visoko postavila i izlazila na loptu preko centra, ali nije imala pravo rješenje kako graditi napad. Pokušali smo s nekoliko polukontri, ali bezuspješno. Kada se činilo da bi mogli uravnotežiti situaciju na terenu, Sevilla je postigla pogodak. Moisés je izgubio loptu na centru, a Sevilla je prelagano prošla kroz sredinu terena i jednostavno poentirala.

U ostatku prvog poluvremena nije bilo izglednih situacija za postiznje pogotka. Bila je to borba za prostor između šesnaesteraca. Početkom nastavka je došao kratki period dominacije Rijeke i prava je šteta da nismo iskoristili nijednu izglednu priliku. Domaći trener je brzo reagirao, zamjenio veznjaka obrambenim igračem i vratio svojoj ekipi ravnotežu u igri.

Pokušao je Kek zamjenama igrača promjeniti situaciju na terenu. Kako se utakmica bližila kraju, Rijeka je preuzimala više rizika i ostavljala veliki prostor iza svojih leđa. Sevilla je nekoliko puta propustila kazniti ofenzivni pristup Rijeke. Kramarić je pri kraju utakmice imao još dvije veoma izgledne situacije, ali danas nije bio najsretniji dan za riječkog napadača.