Cutrone slomio riječka srca

by V. Vivoda | 28/09/2017 23:06

Milan – Rijeka 3:2 (1:0)

Milan – Stadio Giuseppe Meazza. Utakmica 2. kola grupne faze UEFA Europa lige. Gledatelja: 23.917.

Suci: Orel Grinfeld, Danny Krasikow, Roy Hassan i Amihay Yehoshua Mozes (svi Izrael). UEFA Kontrolor suđenja: Darko Čeferin (Slovenija).

Strijelci: 14’ 1:0 Andrè Silva, 53’ 2:0 Musacchio (Bonucci), 84’ 2:1 Acosty, 90′ 2:2 Elez (11m), 94′ Cutrone (Borini).

Žuti kartoni: Bradarić, Elez (Rijeka).

AC MILAN (3-5-2): Donnarumma – Musacchio, Bonucci, Romagnoli – Abate, Kessié (od 70′ Mauri), Locatelli, Çalhanoğlu (od 46′ Bonaventura), Borini – Cutrone, André Silva (od 82′ Suso).

HNK RIJEKA (4-2-3-1): Sluga – Vešović, Župarić, Elez, Zuta – Bradarić, Mišić – Kvržić (od 58′ Acosty), Pavičić (od 71′ Maleš), Héber – Puljić (od 80′ Črnic).

MIlan Rijeka 3 2 statistika[1]

Nogometaši Rijeke bili su nadomak senzacije na San Siru. Tek dvije minute su ih dijelile od velikog boda. Nakon što je Milan sve do pred sam kraj rutinski kontrolirao utakmicu, Riječani su s dva pogotka došli na 2:2. Ipak, u sudačkoj nadoknadi Cutrone je slomio riječka srca te su bodovi ostali u Milanu.

Vincenzo Montella na teren je izveo najavljeni sastav, u kojem je napravio šest zamjena u odnosu na utakmicu protiv Sampdorije. Tako su Musacchio, Locatelli, Çalhanoğlu, Borini, Cutrone i André Silva u početnom sastavu zamijenili Zapate, Bonaventuru, Bigliu, Rodrígueza, Susa i Kalinića. Domaći strateg zbog ozljeda nije mogao računati na Antonellija, Contija i Montoliva. S druge strane, Matjaž Kek napravio je tri promjene u odnosu na subotnju utakmicu u Koprivnici. Umjesto Prskala, Maleša i Gavranovića u sastavu su se našli Sluga, Pavičić i Puljić. I dalje su nedostajali ozlijeđeni Punčec i Gorgon.

Utakmica je otvorena velikom prilikom za Rijeku već u 3′. Elez je pronašao Puljića koji je izbjegao zaleđe i odigrao za Hébera. Udarac riječkog Brazilca iz vrlo izgledne situacije otišao je pokraj vratnice. U 6′ Vešović se ubacio iz drugog plana i oštro ubacio, ali Héber nije stigao do lopte, koju je branič Milana izbacio u korner. Nakon vrlo dobrih gostujućih desetak minuta, Milan je u 14′ iz prve prilike došao u vodstvo. André Silva se zavukao iza leđa riječke obrane, vrlo lijepo se uspio riješiti pratnje Župarića i poentirati za 1:0. Portugalcu je to bio već četvrti pogodak u grupnoj fazi Europa lige. Nova velika prilika za Rijeku u 26′. Bradarić je sjajno gurnuo loptu za Puljića koji se našao oči-u-oči s Donnarummom i pokušao iz prve glavom, no udarac je bio preslab i lopta je završila u rukama domaćeg vratara. Do kraja prvoj dijela, pokušaji André Silve (38′) i Borinija (40′) nisu bili prijetnja za Slugu. Na odmor se tako otišlo s minimalnom prednošću domaćina.

Na samom otvaranju drugog dijela, Vešović je sjajno ubacio s desne strane, no Héber nije dobro zahvatio loptu. U 51′ Mišić je snažno tukao s dvadeset metara, no Donnarumma je bio siguran. Dvije minute kasnije domaćini su udvostručili vodstvo. Nakon kornera lopta se odbila od Bonuccija i sjela izravno na nogu Mussacchiju, koji je bez problema iz neposredne blizine svladao Slugu za 2:0. U 55′ Cutrone je lijepo primio loptu u kaznenom prostoru, ali udarac iz okreta otišao je preko grede. U 69′ Mišić je još jednom tukao s dvadesetak metara, natjeravši domaćeg vratara da se dobro protegne i odbije loptu u korner. A onda je, nakon što su se gostujući navijači već pomirili s porazom, uslijedio riječki povratak. U 84′ Bonucci je pod pritiskom Acostya na sredini terena pogriješio, ganski napadač je ukrao loptu i sjurio se sam prema domaćem golu i prevario Donnarummu za 2:1. U 89′, Črnic je na desnoj strani prevario Romagnolija, koji ga je nepropisno zaustavio, a vrlo dobri izraelski sudac Grinfeld je bez razmišljanja pokazao na najstrožu kaznu. Elez je preuzeo odgovornost, prevario Donnarummu i pogodio za 2:2. Ipak, Riječani nisu izdržali. U pretposljednjoj, četvrtoj, minuti sudačke nadoknade, Borini je krasno pronašao Cutronea, koji je izbjegao zaleđe, te poentirao za domaću pobjedu.