Enigma zvana Slaven

Rijeka – Slaven Belupo 1:1 (1:0)

Rijeka – Stadion Rujevica. Utakmica 20. kola MAXtv Prve lige. Gledatelja: 3.048.

Suci: Damir Batinić, Dejan Berger (Osijek), Goran Loparac (Sladojevci), Ante Vučemilović-Šimunović (Osijek). Delegat: Marko Ilijašev (Beli Manastir). Kontrolor suđenja: Dragutin Poljak (Zagreb).

Strijelci: 25’ 1:0 Tomasov (Bezjak), 71’ 1:1 Arap.

Žuti kartoni: Maleš, Bradarić (Rijeka), Štiglec (Slaven Belupo).

HNK Rijeka: Vargić – Ristovski, Samardžić, Mitrović, Zhuta – Močinić (od 87′ Bradarić), Maleš, Moisés (od 73′ Balaj) – Tomasov, Bezjak, Sharbini (od 59′ Jugović).

NK Slaven Belupo: Rozman – Barić, Galović, Međimurec, Štiglec – Paracki, Brlek (od 75′ Marciuš), Crepulja – Ozobić, Ejupi (od 57′ Savić), Delić (od 64′ Arap).

statistika rijeka slaven

U oproštaju od svoje vjerne publike za 2015., nogometaši Rijeke ugostili su Slaven Belupo, te još jednom remizirali. Današnjim remijem, bijeli protiv ekipe iz Koprivnice nisu slavili u posljednjih šest utakmica, koje su završile neodlučenim ishodom, uključujući i tri domaća remija u ovoj godini. U 19 domaćih prvenstvenih utakmica u 2015. godini, Rijeka je ostvarila 13 pobjeda i 6 remija (3 protiv Slavena), uz gol razliku 48:12. Posljednji domaći prvenstveni poraz datira iz 21. rujna 2014., kada je na Kantridi slavio Dinamo (1:2). Posljednja (domaća) pobjeda protiv Slavena datira iz 16. kolovoza 2014., kada su Tomečak i Kramarić već u prvih 10 minuta susreta riješili pitanje pobjednika. Eh, da nam je Krama na desetak minuta…

U sastavu Rijeke nije bilo promjena u odnosu na momčad koja je u utorak izborila plasman u polufinale Kupa. U kadru nije bilo Vešovića (kartoni) i Leškovića (ozljeda nosa), a u zapisniku nije bio ni Radoševića koji se očito nije potpuno oporavio od ozljede. Kod gostiju, zbog ozljeda nedostajali su Potokar, Jambor, Mihaljević i Križman.

U 3′ Ozobić je pokušao s 18 metara, ali bezopasno po Vargićev gol. U 5′ Tomasov je pronašao Ristovskog koji je lijepo ubacio u peterac, ali su gosti rasčistili opasnost. U 9’ prva velika prilika za Rijeku. Tomasov je ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, Bezjak skrenuo glavom, a vratnica je spasila goste od ranog rezultatskog deficita. U 12’ Tomasov je povukao kontru, Moisés laganim dodirom pronašao Sharbinija čiji je udarac s dvadesetak metara Rozman bez problema obranio. Već u sljedećoj minuti, Močinić je oduzeo loptu na centru, a Tomasov krenuo u kontru koju je okončao lijepim udarcem sa 17 metara, ali zamalo pokraj gola. U 18’ Ejupi je spustio za Brleka na 15 metara, koji nije najbolje zahvatio loptu, te nije bilo opasnosti po Vargića. I onda, u 25′ domaćini su došli do zasluženog vodstva. Nakon duge Moisésove lopte, Bezjak je u skoku nadmudrio Međimorca, gurnuo loptu u prostor za Tomasova, koji se s desne strane sjurio prema golu i poentirao ispod Rozmana. U 31’ pokušao je Močinić volejem s 25 metara, izravno u vratara gostiju. U 37′ najbolja prilika za goste. Brlek je lijepo ubacio s desne strane, Crepulja odlično pucao glavom, a Vargić efektno obranio njegov udarac. Do kraja prvog dijela nije bilo većih uzbuđenja, te se na odmor otišlo sa zasluženim vodstvom Rijeke.

Drugi dio otvoren je Bezjakovim udarcem preko gola u 53′. U 66′ Mitrović je sjajnom okomitom loptom pronašao Tomasova, čiji udarac je otišao u vanjski dio mreže. U 71’ uslijedio je hladni šok za domaćina. U jednom od rijetkih izleta u domaći kazneni prostor, Slaven je došao do izjednačenja. Nakon što je blokiran udarac Ozobića, lopta se u velikom luku od Jugovića i Maleša odbila do Arapa, koji je ostao sam pred Vargićem i rutinski pogodio za 1:1. Neobjašnjiva je anemičnost u igri Rijeke u sljedećih dvadesetak minuta. Kada se očekivao pritisak na gostujuću trećinu terena, uslijedila je stihijska “igra” u sredini terena, gdje umorna domaća vezna linija nije smogla snage za novi pritisak. Sve do posljednje minute sudačke nadoknade Rijeka nije zaprijetila. Pretkraj susreta činilo se da su gosti opasniji, posebno preko brzih i raspoloženih Crepulje i Parackog. A onda, u 93′ nakon povratne lopte Tomasova, Jugović je iz vrlo izgledne situacije promašio prazna vrata. I da je pogodio, prema prikazanome u drugom dijelu utakmice, Rijeka nije zaslužila pobjedu.