Eurogol Tomasova za trobod

Istra 1961 – Rijeka 0:1 (0:0)

Pula – Stadion Aldo Drosina. 12.03.2016, 17:00h. Utakmica 27. kola MAXtv Prve HNL. Gledatelja: 2250.

Suci: Ante Vučemilović (Osijek)., Dalibor Conjar (Osijek), Hrvoje Barišić (Osijek), Dejan Berger (Osijek), Jurica Mihalj (V.Mlaka), Igor Pajač (Sv.I.Zelina). Delegat: Ivan Jurina (Zabok). Kontrolor suđenja: Darko Cvitković (Zagreb).

Strijelci: 0:1 52. Tomasov.

Žuti kartoni: 34. Đurić, 34. Žižić (Istra 1961), 69. Žuta, 71. Bradarić (Rijeka).

NK ISTRA 1961: Iveša – Jurkić, Žižić, Gojković, Mišić (od. 78. da Silva) –  Đurić, Zlomislić, Heister – Bouhna (od 65. Repić), Varela, Gržan (od. 78. Trojak)

HNK RIJEKA: Vargić – Ristovski, Samardžić, Mitrović, Žuta –Bradarić (od 77. Maleš), Brezovec –Matei (od 79. Roshi), Tomasov (od 66. Močinić), Bezjak – Balaj

IstraRijekastatistika_11_03_2016

Nogometaši Rijeke svladali su u lokalnom derbiju PrveHNL Istru 1961. prekrasnim pogotkom Marina Tomasova i tako dalje nastavili pozitivan plavo-bijeli niz u međusobnim ogledima.

Prvu priliku na susretu, kako sugerira i stanje na prvoligaškoj ljestvici, imala je Rijeka. U 4. minuti Tomasov je povukao loptu u blizini centra, domaći igrači oklijevali su ući u laki korak Tomasova, kao i u snažan udarac koji je na kraju spriječio Iveša. U naredne dvije minute Rijeka je nanizala još dvije vrlo dobre šanse. Mitrović je nakon kornera opasno pucao nogom, ali lopta je završila u mreži nogu nogometaša Istre dok je udarac Balaja prohujao pored lijeve vratnice. Prvu polupriliku Istra je imala u 12. minuti susreta, Gržan je nespretno reagirao na ubačaj s lijeve strane, njegov pokušaj voleja ostao je upravo – pokušaj. Do kraja prvog dijela vrijedi spomenuti i “slalom” Mateia u kaznenom prostoru Istre, nakon što je prošao trojicu zeleno-žutih loptu ipak nije poslao do suigrača, možda zbog toga jer je bio i pod prekršajem.

Trener Istre Andrej Panadić: Kako je utakmica izgledala u početku meni je mirisalo na neriješeno. Mi smo počeli dobro ali je Rijeka bila ta koja je stvarala šanse. Nakon toga, nakon nekih odluka suca, koji je zaprijetio mojim igračima kartonima, počeli smo gubiti glavu. Više se nismo držali rasporeda i nismo dobro izgledali na terenu. U drugom dijelu smo imali neke šanse no individualna kvaliteta jednog čovjeka i eurogol je odlučili su utakmicu. Pred kraj smo stvorili neke prigode no to nije bilo dovoljno za bod. Čestitam Rijeci koja je pokazala da ima kvalitetu i zasluženo pobijedila. Do kraja ima još devet utakmica i nismo se još odrekli mjesta koje znače ostanak u ligi.

U nastavku susreta Istra je prva zaprijetila, Šime Gržan primio je loptu ubačenu s desne strane, njegov oštar udarac na kraju je završio u bloku. U 51. minuti oštro je protestirala i riječka klupa, kao i Armada. Požrtvovni Roman Bezjak je jednu odbijenu loptu smirio, prevario svog čuvara jednom, ali ne i drugi put. Pao je na blatnjavu travu Drosine, glavni sudac Vučemilović oštro je odmahnuo rukama smatrajući da nema govora o jedanaestercu. Snimka sporne situacije pokazala je upravo suprotno, Riječane su još jednom “na zemlju” spustili ljudi u crnom. Niti minutu kasnije, kao u inat glavnom arbitru dogodila se nogometna čarolija Tomasova koja je Rijeci osigurala vrijedna tri boda u lovu na Dinamo i sve ostale…

Trener Rijeke Matjaž Kek: Tipičan derbi. Teška utakmica ali gledljiva. Nije bilo lako igrati po dosta lošem terenu, ali bio je to tipičan regionalni derbi s tipičnim rezultatom za nas u zadnje vrijeme. Čestitam igračima na dobroj partiji. Naše su misli sada okrenute prvoj sljedećoj utakmici, a to je Kup u utorak protiv Slavena. Čestitke još jedom i navijačima koji su došli u veikom broju u Pulu i nosili nas do pobjede. Tomsaova smo mijenjali jer još uvijek nema devedeset minuta u nogama, a Matei je dobio nezgodan udarac u ruku. U narednim danima vidjet ćemo da li je nešto ozbiljnije, no nadamo se da će biti spreman za utorak.

Susret niti približno nije bio gotov, iako je upravo to bila želja riječkog stratega Matjaža Keka kada je u 66. minuti strijelca Tomasova zamijenio Ivanom Močinićem. Najbolju priliku za izjednačenje Istra je propustila u 82. minuti susreta koju su joj poklonili – Riječani. Poigravanje Mirala Samardžića s loptom u svom petercu koju je odbio ravno u napadača Istre Varelu skoro je završila u golu, no svoju je pogrešku pored već svladanog Vargića s(p)retno ispravio i loptu izbacio u korner netom prije prelaska linije. Iz kornera je Istra imala još jednu priliku, Repić je opalio prema golu ali u njegov udarac spremno je ušao Mitrović. U 85. minuti mogao je Bezjak riješiti susret i ranije da se nije spetljao s loptom na 15-ak metara od ukopanog Iveše, no pokazalo se kako je i minimalno vodstvo bilo dovoljno za još jednu vrijednu pobjedu Rijeke, tamo preko Učke.