Gorgon i Vešović za nova tri boda

Rijeka – Split 2:0 (1:0)

Rijeka – Stadion Rujevica. Utakmica 28. kola MAXtv Prve lige. Gledatelja: 4.211.

Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Ivica Modrić (Zagreb), Davor Kožarec (Domaslovec), Fran Jović (Zagreb). Delegat: Ante Podnar (Gospić). Kontrolor suđenja: Vlado Svilokos (Sisak).

Strijelci: 37’ 1:0 Gorgon (Martić), 59’ 2:0 Vešović (Gorgon).

Žuti kartoni: Maleš, Martić (Rijeka), Pešić (Split).

HNK RIJEKA (4-2-3-1): Prskalo – Martić (od 88′ Čanađija), Župarić, Elez, Zuta – Bradarić, Maleš – Vešović, Andrijašević (od 93′ Črnic), Gorgon – Gavranović (od 55′ Bezjak).

RNK SPLIT (3-5-2): Duka – Dupovac, Perković, Mikulić – Pešić, Jakić (od 61′ Škvorc), Pavlovski (od 83′ Baturina), Boljat, Merajić – Tomičić (od 65′ Jovanović), Ugrina.

Rijeka Split 2 0 statistika

Matjaž Kek pobjedom je proslavio 200. službenu utakmicu na riječkoj klupi. Unatoč nedostacima u igri, posebno sporom protoku lopte uzrokovanim nedostatkom Josipa Mišića, Rijeka je pogocima Gorgona u prvom i Vešovića u drugom dijelu došla do nova tri boda te zadržala prednost od četiri boda pred Dinamom.

U odnosu na utakmicu protiv Dinama, Matjaž Kek nije mogao računati na ozlijeđenog Ristovskog i požutjelog Mišića, a iz početnog sastava izostavio je i Bezjaka. U sastav su se vratili Zuta i kapetan Maleš, dok je na poziciji desnog beka Ristovskog zamjenio Martić. Kod gostiju, nedostajali su suspendirani Jurendić i Vidović, a u sastav su se vratili Pešić i Tomičić.

Prvu priliku na utakmici imali su domaćini u 9′ kada je Župarić pucao s oko 18 metara, Duka nespretno reagirao odbivši loptu, koju Gavranović nije uspio prihvatiti. U sljedećoj minuti velika prilika za Split. Pešić se uspio izboriti za priliku po lijevoj strani, gurnuti loptu ispod Prskala, no Elez je u posljednji trenutak izbio loptu u korner. Nakon udarca iz kuta pucao je Pešić, a udarac je otišao preko gola. U 17′ Gorgon je pucao visoko preko gola iz slobodnog udarca s oko 25 metara. U 24′ gostujući napad okončan je nepreciznim udarcem Pavlovskog s oko 22 metra. U sljedećoj minuti Rijeka je imala veliku priliku za vodstvo. Nakon jedne duge lopte odbijanac je pokupio Gavranović, oslobodio se pratnje i pucao s oko 13 metara, no udarac lijevicom Duka je sjajno obranio i spriječio domaće vodstvo. Već u sljedećem napadu, gosti su bili u prilici kada je agilni Ugrina pobjegao Elezu, te okušao udarac s dvadesetak metara, a udarac je otišao tik iznad grede riječkog gola. U 29′ Duka je bez problema ukrotio udarac Zute s ruba kaznenog prostora. U sljedećoj minuti Andrijašević je sjajnim prodorom dovukao loptu do kaznenog prostora, te proigrao Martića čiji je pokušaj s 16 metara Duka bez problema obranio. U 36′ još jedna velika prilika za Rijeku kada je Gorgon dugom loptom pronašao Vešovića, Crnogorac je sjajno spustio glavom u prostor, no Andrijašević je bio prekratak. Ipak, u sljedećoj minuti Rijeka je povela. Martić je dugom loptom pronašao Gorgona koji je sjajno smirio loptu i matirao Duku za 1:0. Slavlje na tribinama Rujevice nije se stišalo a Ugrina se našao u velikoj prilici za izjednačenje kada se othrvao od Martića, te u izglednoj situaciji mlako pucao u Prskala. Do kraja prvog dijela, još je Vešović u 39′ pokušao s 15 metara s desne strane, no udarac je od bloka otišao u korner. Na odmor nakon sadržajnog prvog dijela otišlo se s minimalnom prednošću domaćina.

Nastavak je otvoren izglednom prilikom za Rijeku u 48′ kada je Bradarić sjajno proigrao Gavranovića čiji udarac s ruba kaznenog prostora nije uspio prevariti Duku. Uslijedilo je desetak minuta igre bez uzbuđenja, tijekom kojih je Matjaž Kek Gavranovića zamjenio Bezjakom. Nekoliko minuta nakon zamjene Rijeka je udvostručila vodstvo. U 59′ Bezjak je primio loptu na 18 metara, odigrao za Gorgona, Austrijanac je sjajno proigrao Vešovića koji je poentirao pokraj Duke za 2:0. Tempo igre je spušten nakon što su domaćini drugim pogotkom utakmicu lišili rezultatske neizvjesnosti. Do kraja utakmice prijetili su uglavnom Riječani. Udarci Vešovića (63′) i Andrijaševića (70′) otišli su preko gola. Bradarićev udarac s ruba kaznenog prostora (76′), Duka je odbio u korner, a zaustavio je i Martićev udarac (78′) nakon sjajnog solo prodora Andrijaševića i dodavanja petom. U sljedećoj minuti Andrijaševićev udarac glavom nije bio precizan. U 82′ Andrijašević je donio loptu pred kazneni prostor, odigrao za Bezjaka čiji je udarac od gostujućeg bloka odbijen u korner. Udarac Baturine u 86′ nije bio dovoljno snažan da ozbiljnije ugrozi Prskala. Posljednje uzbuđenje na utakmici zabilježeno je u 88′ kada je malo nedostajalo da lijep pokušaj Bradarića završi u samom gornjem kutu Dukinog gola.