by V Linić | 24/04/2016 17:10

Hajduk – Rijeka 1:2 (1:0)

Split – Stadion Poljud. Utakmica 33. kola MAXtv Prve lige. Gledatelja: 6560.

Suci: Fran Jović, Ivica Modrić, Igor Krmar (svi Zagreb), Igor Pajač (Sveti Ivan Zelina). Delegat: Ante Vučemilović-Šimunović (Osijek). Kontrolor suđenja: Dragutin Vuk (Čakovec).

Strijelci: 25’ 1:0 Tino Sven Sušić (Mastelić), 56’ 1:1 Vešović, 79’ 1:2 Gavranović(Matei).

Žuti kartoni: (Hajduk), 36’Maleš, 37 Balaj(Rijeka).

HNK HAJDUK SPLIT: Grbić – Bašić, Bilyy, Velázquez, Milić – Jefferson – Vojković, Sušić, Kalik, Tudor – Mastelić. Zamjene: 79′ Ohanza 83′ Maloku

HNK RIJEKA: Vargić – Ristovski, Samardžić, Lešković, Zhuta – Bradarić, Maleš – Bezjak, Gavranović, Tomasov – Balaj, Zamjene: 54′ Vešović 69′ Matei 83′ Močinić

Statistika-Hajduk-Rijeka[1]

U 8. minuti prvi puta se Tomasov našao ispred Grbića ali zbog velikog „fora“ nije uspio uputiti udarac.

U 12. minuti prva sporna situacija na utakmici. Fran Tudor pada u šesnastercu Rijeke. Sudac ne sudi ništa.

U 19. minuti pokušava Tomasov sa 40 metara ali pogađa igrače Hajduka na nekih 20 metara.

U 20. minuti Vojković pokušava s 20 metara ali Vargić je spreman na golu.

U 21. minuti Sušić puca preko gola.  U sljedećoj akciji Bezjak pokušava s 40 metara ali Grbić je spreman na golu Hajduka.

U 24. minuti prčkala je Rijeka oko gola Hajduka. Lopta dolazi do Ristovskog koji pogađa igrača Hajduka u šesnastercu.

U 25. minuti Tino Sven Sušić zabija gol za Hajduk pored nemoćnog Vargića i Zhute.

U 28. minuti Gavranović puca prema golu, ali vratar Hajduka brani.

U 33. minuti Hajduk pokušava iz kornera, ali Velázquez je neprecizan.

U 38. minuti u seriji slobodnih udaraca za Hajduk na polovici Rijeke, Hajduk ne uspijeva složiti opasan udarac

U 39. minuti Maleš je udarcem s 30 metara prijetio vratima Hajduka, ali neuspješno.

U 44.minuti Hajduk je opet stvorio priliku pred golom Rijeke. Na svu sreću raspoloženi Tino Sven Sušić radi prekršaj nad Vargićem.

U 45. minuti Mastelić pokušava prevariti Vargića, ali njegov pokušaj je neprecizan.

U prvih 45. minuta Rijeka i Hajduk uglavnom su vodili bitku na sredini terena. Rijeka je u prvih 45. minuta uglavnom prijetila iz daljine i u tome je bila neuspješna, od 3 udarca na gol 2 su bila u okvir gola.

Rijeka je i u nastavak susreta ušla s istom momčadi, do nekih promjena morati ćemo sačekati neko kasnije vrijeme.

U 48. minuti Rijeka je imala najbolju priliku na susretu do tada. Ristovski je uposlio Tomasova u šesnastercu ali Tomasov pogađa Grbića.

U 51. minuti Rijeka ima prvi udarac iz kuta. Bradarić izvodi udarac a Lešković glavom puca po centru gola gdje se nalazi Grbić.

U 52. minuti Bezjak nije najbolje zahvatio loptu te ista odlazi daleko preko gola.

U 54. minuti Vešović mijenja Balaja te odmah nakon ulaska dobiva loptu i upućuje udarac prema golu sa 40 metera. Grbić brani bez muke.

U 55. minuti Hajduk ima korner koji nakon dodavanja po šesnastercu završava u Vragićevim rukama.

U 56. minuti Vešović zabija za Rijeku. Nakon kornera Rijeke lopta je lutala po petercu te dolazi do Vešovića koji bez muke zabija za Rijeku za 1:1.

U 59. minuti druga sporna situacija. U šesnastercu Rijeke iz neposredne blizine Velázquez  pogađa Vešovića u ruku.

U 66. minuti Hajduk ima prekršaj izvan šesnajsterca, ali ne uspjeva zaprijetiti prema Vargiću.

U 68. minuti Tomasov se ozljeđuje, a umjesto njega u utakmicu ulazi Florentin Matei.

U 71. minuti simpatična akcija Rijeke, koja završava prekršaj Gavranovića nad Grbićem u petercu.

U 78. minuti Sušić prijeti Vargiću slabim udarcem koji prolazi pokraj vrara Vargića.

U 79.minuti Rijeka lijepom akcijom dolazi u vodstvo. Matei je asistirao Gavranoviću koji s 2 metra bez problema pogađa gol Grbića te dolazi do preokreta na susretu.

U 82. minuti Vešović nakon kontre Rijeke prijeti Hajduku Vešović je bio zamalo neprecizan. U istoj minuti i Fran Tudor prijeti Rijeci.

U 83. minuti Rijeka mijenja Močinića za Gavranovića a Hajduk u igru uvodi Malokua.

U 85. minuti Rijeka je opet izašla brzo pred gol Hajduka ali završava slabim udarcem Bezjaka.

U zadnjim minutama utakmice Hajduk vrši pritisak na gol Rijeke te su se preselili doslovno na polovicu Rijeke. Ali bez uspjeha. Sudac produžuje susret 3 minute u kojima Hajduk ne uspjeva poravnati vodstvo Rijeke niti Rijeka ne uspijeva povećati prednost.

U susretu Rijeke i Hajduka gledali smo jedan jako dobru derbi utakmicu između druge i treće momčadi HNL lige te Jadranskih rivala. Hajduku je pripalo prvo poluvrijeme u kojemu je bio opasniji te poveo preko Tina Svena Sušića. Teško je saznati što je Kek rekao tijekom poluvremena svojoj momčadi, ali njegova momčad u drugom poluvremenu pokazuje da nije zaboravila igrati, te se akcije ispred gola Hajduka nižu kao po traci, a već u 56. minuti nakon samo što je proveo dvije minute na terenu Vešović poravnava rezultat između Rijeke i Hajduka. Ovo je drugi puta da Vešović na Poljudu zabija za Rijeku. Rijeka je nakon poravnanja zaigrala još bolje te lijepom akcijom u kojoj je sudjelovalo 6 igrača Rijeke povećala prednost nad Hajdukom. Nakon prijelaza rezultata Rijeka smiruje situaciju na terenu a Hajduk riskirao sve i ostavlja dosta prostora Rijeci koja ne uspjeva povećati prednost, a niti Hajduk ne uspijeva poravnati rezultat. Rijeka je u drugoj utakmici ove sezone na Poljudu uzela puni plijen.