1 Zaleđa

2

12 Prekršaji

9

Iako su igrom potpuno razmontirali limitirane goste iz Koprivnice, imali loptu u nogama više od dvije trećine vremena i šutirali na gol 34 puta, Bijeli su osvojili samo bod. Tko zna kako bi se utakmica kretala da sudac Matoc nije poništio regularan pogodak Álexa Fernandeza u 5′ utakmice, zbog prethodnog kontakta na Gregurini koji je ocijenjen kao prekršaj. Nakon sijaseta prilika Rijeke u prvom dijelu, Slaven je praktički u prvom prelasku centra u 32′ došao do vodstva nakon što su MišićMirić izigrali Mitrovića, a Parlov poentirao. Kratko su se radovali gosti. U 33′, Jugović šalje povratnu loptu za Álexa koji sa 18 metara sjajno pogađa gornji desni kut – same rašlje – Slavenovog gola za svoj prvijenac za Rijeku, te za konačnih 1:1. Rijeka je cijeli ostatak utakmice kružila u zoni udarca, na tridesetak metara od Kardumovih vrata, ali nije bilo prolaza kroz gustu obranu Slavena, te su Bijeli uglavnom pucali sa dvadesetak metara. Prespora izmjena lopte i premalo kvalitetnih individualnih pokušaja u igri jedan na jedan učinili su riječku igru lako predvidljvom budući da Anas Sharbini nije bio raspoložen.

Highlights

Prvo poluvrijeme:

2’ Pokušao je Radošević s 25 metara, vratar Kardum lako je ukrotio udarac.

5’ Rijeka polako steže obruč oko gola Slaven Belupa, Alex je zatresao mrežu, ali Matoc je poništio gol zbog navodnog prekršaja na Gregurini koji je samo on vidio.

8’ Leovac je ubacio, Hristov spustio za Bradarića, ali njegov udarac obranio je vratar Kardum.

10’ Bradarić je odigrao sjajnu loptu u prostor za Leovca, ali Kardum je na vrijeme izašao, skratio kut i obranio pokušaj sa sedam metara.

25’ Sharbini je odlično ubacio, Hristov puca sa sedam metara, ali lopta odlazi zamalo pokraj gola.

26’ Još jedan dalekometni pokušaj Radoševića, lopta je imala odličan efe i malo je nedostajalo da završi u mreži.

29’ Gosti su izgubili loptu na svojoj polovici. Uslijedila je brza akcija koju je okončao Jugović nakon proigravanja Sharbinija, no lopta je otišla malo iznad grede.

32’ Ivan Parlov GOL! Rijeka – Slaven Belupo 0:1. Mišić je utrčao u prostor i izbjegao zaleđe. Prskalo je istrčao, Mišić proigrao Parlova koji je gurnuo loptu u praznu mrežu.

33’ Álex Fernandez GOOL!!! Rijeka – Slaven Belupo 1:1. Slaven se nije dugo veselio. Nakon dodavanja Jugovića s desne strane, prekrasan udarac Álexa završio je pod gredom!

39’ Bradarić je još jednom pokušao, udarac s 18 metara prošao je blizu vratnice.

40’ Mato Grgić zaradio je opomenu zbog prekršaja.

Drugo poluvrijeme:

50’ Mario Gregurina – žuti karton zbog prekršaja

55’ Unutar jedne akcije dva odlična pokušaja Rijeke. Udarce Sharbinija i Mišića brani Kardum.

62’ Odličan pokušaj Josipa Mišića s 18 metara, Kardum još jednom siguran.

63’ Prijeti i Slaven Belupo. Mirić je proigrao Parlova, ali na vrijeme je istrčao Prskalo i otklonio opasnost.

70′ Iz daljine je opet pucao Sharbini, no ravno u vratara Slavena.

73’ Kantrida je živnula. Josip Mišić zatresao je vratnicu novim pokušajem s ruba kaznenog prostora.

74’ Kontra Slaven Belupa. Marko Mirić je proigrao Petra Mišića koji je na 11 metara ostao oči u oči s Prskalom i promašio stopostotnu priliku.

80 Odličan udarac Josipa Radoševića s 30 metara, vratar Slaven Belupa izvukao je loptu ispod grede.

81 Anas Sharbini ponovo je potegnuo, Kardum brani vrhovima prstiju.

85’ Petar Brlek zaradio je opomenu zbog prekršaja s leđa na Anasu Sharbiniju.

93’ Ivančić je spustio za Tomasova, ali lopta je završila u rukama Karduma.