Na korak do titule: Rijeka na plus 8

Rijeka – Osijek 2:0 (1:0)

Rijeka – Stadion Rujevica. Utakmica 30. kola MAXtv prve lige. Gledatelja: 5.072.

Suci: Igor Križarić, Borut Križarić (oba Čakovec), Goran Perica (Šibenik) i Dalibor Mlakar (Zagreb). Delegat: Tadija Mamić (Split). Kontrolor suđenja: Dragutin Poljak (Zagreb).

Strijelci: 11’ 1:0 Bezjak (11m), 90′ 2:0 Andrijašević (11m).

Žuti kartoni: Bradarić, Mišić (Rijeka), Matas, Ejupi, Mioč, Pušić (Osijek). Crveni karton: Ejupi (45′, drugi žuti karton).

HNK RIJEKA (4-2-3-1): Prskalo – Ristovski, Župarić, Elez, Zuta – Bradarić, Mišić – Vešović (od 92′ Čanađija), Andrijašević, Bezjak (od 74′ Črnic) – Gavranović (od 85′ Maleš).

NK OSIJEK (4-3-3): Malenica – Matas (od 32′ Grgić), Škorić, Barać, Barišić – Lesjak, Lukić, Mioč (od 66′ Knežević) – Boban (od 66′ Pušić), Ejupi, Perošević.

Rijeka Osijek 2 0 statistika

Nogometaši Rijeke slavili su protiv Osijeka i tako Dinamu pobjegli na velikih osam bodova prednosti uz tek šest kola do kraja prvenstva. Iskoristivši Dinamov kiks u Koprivnici, Bijeli su tako došli na korak do prve povijesne titule prvaka Hrvatske.

Matjaž Kek na raspolaganju nije imao Gorgona zbog problema sa zadnjom ložom. Prema očekivanjima, Austrijanca je na poziciji zamijenio Bezjak, dok se u sastav vratio Gavranović. Kod gostiju, u odnosu na utakmicu protiv Intera, nedostajao je suspendirani Lyopa kojeg je u sastavu zamjenio Boban.

Desetak minute prije početka utakmice na Rujevicu je stigla vijest da je Slaven Belupo pobijedio Dinamo 2:1, što je naišlo na ovacije navijača. Nošena navijačkom euforijom, Rijeka je silovito otvorila utakmicu. U 3′ Vešović je lijepo ubacio, Gavranović pucao glavom, no lopta je otišla pokraj gola. Isti igrač je već u sljedećoj minuti pokušao s 18 metara, a udarac je otišao iznad grede. U 6′ Gavranović je pucao glavom nakon kornera, no udarac je otišao iznad grede. U 10′ Malenica je obranio pokušaj Andrijaševića. U istoj minuti, nakon ubačaja Bezjak je pucao glavom, lopta je pogodila u ruku Matasa, a sudac Križarić pokazao je na bijelu točku. Bezjak je bio siguran s bijele točke i matirao Malenicu za rano vodstvo Rijeke. U 19′, nakon prvog opasnog gostujućeg napada, Boban je lijevicom pucao tik preko grede riječkog gola. U 22′ brzu akciju Rijeke okončao je Mišić udarcem s 18 metara, no lopta je otišla uz vratnicu. U 26′ Mišić je izveo slobodan udarac iskosa s desne strane, Vešović skrenuo loptu glavom, ali udarac nije bio precizan. U 31′ Zuta je sjajno izbacio Bezjaka koji je pronašao Gavranovića. Uslijedio je sjajan udarac s pozicije malo izvan kaznenog prostora, no Osijek je spasila greda. U nastavku akcije pucao je Vešović, lopta se od braniča Osijeka odbila u visokom luku, ali Malenica je uspio izbiti loptu u korner. U 34′ Bezjak je lijepo podvalio loptu za Gavranovića čiji je udarac još jednom otišao pokraj gola. U 41′ Gavranović je ponovno sjajno pucao s dvadesetak metara, ali i ovoga puta ispriječila se greda. U posljednjoj minuti prvoj dijela, Ejupi je nakon neopreznog i preoštrog starta potpuno opravdano zaradio drugi žuti karton i isključenje.

Nastavak je također otvoren silnim pritiskom domaćina. U 48′ Gavranović je sjajno u prostor gurnuo loptu za Andrijaševića, a Malenica je sjajnom intervencijom spasio svoja vrata. U 50′ Malenica je bez problema ukrotio udarac Ristovskog iskosa s ruba kaznenog prostora. Nakon perioda dominacije Riječana bez većih prigoda, u 62′ Gavranović je pokušao iz slobodnog udarca sa 17 metara, no lopta je završila u živom zidu. Nakon poluprilika i nepreciznih udaraca Zute (64′) i Andrijaševića (68′), u 69′, nakon pogreške gostujuće obrane, Malenica je sjajno obranio udarac Andrijaševića. U 74′, odmah nakon ulaska u igru, Črnic se našao u izglednoj prilici nakon protunapada, ali je traljavo pucao izravno u Malenicu. Uslijedile su dvije poluprilike Osijeka (80′ i 81′) iz slobodnih udaraca iskosa s lijeve, odnosno desne, strane, no u oba slučaja Prskalo je uspješno intervenirao. U 89′ Vešović je pobjegao obrani Osijeka i nakon što je srušen u kaznenom prostoru, sudac Križarić još jednom je pokazao na bijelu točku. Andrijašević je bio precizan s bijele točke za konačnih 2:0. Slavlje je moglo početi.