Kramarić debitirao asistencijom!

Hrvatska – Cipar 2:0 (1:0)

Pula – Stadion “Aldo Drosina”. Prijateljska utakmica.  Gledatelja:  6.000.

Sudac: Marco Guida (Ita). Pomoćnici: Alessandro Giallatini (Ita), Matteo Passeri (Ita).

Strijelci: 1:0, Mandžukić (18.)

Žuti kartoni: Pašalić (63)

Hrvatska: Subašić – Srna (od 78. Jedvaj), Ćorluka (od 69. Vida), Lovren, Strinić – Modrić (od 60. Čop), Brozović  – Halilović (od 69. Olić), Kramarić, Kovačić (od 78. Pjaca) – Mandžukić (od 60. Pašalić)

Cipar: Giorgallidis (od 46. Kissas) – Mertakkas, Angeli, Sielis, Charalambous – Efrem (od 53. Cristofi), Artymatas (od 46. Kyriacou), Aresti (od 50. Nikolaou), Alexandrou (od 69. Aloneftis) – Charalambides (od 60. Makridis), Makris

Statistika utakmice:

Udarci (u okvir): Hrvatska 21 (11), Cipar 4 (2).

Udarci iz kuta: Hrvatska 7, Cipar 5.

Posjed lopte: Hrvatska (61%), Cipar (39%).

Zaleđa: Hrvatska (1), Cipar (0).

Prekršaji: Hrvatska (10), Cipar (12).

Highligts:

Prvo poluvrijeme:

4´ Prodor Halilovića ali udarac završava pored gola

5´ Kramarić pokušava ali gađa Giorgalladisa

6´ Nespretna reakcija Subašića ali Alexandrouov pokušaj iz daljine je neprecizan

10´ Ubačaj Srne, Efektan ali neprecizan pokušaj Kovačića

12´ Kramarić pronalazi Brozovića čiji pokušaj je zaustavila vratnica

16´ Lukav pokušaj Halilovića iz slobodnog udarca ali Giorgalladis je oprezan

18´  Goooool!!!! Sjajna dubinska lopta Modrića za Kramarića koji izvrsno poslužuje Mandžukića koji nije imao težak posao završiti sjajnu akciju

25´ Sjajan slalom Halilovića ali nažalost još jednom neprecizan udarac

27´ Madžukić atraktivno pokušava škaricama nakon ubačaja Srne ali neuspješno

31´ Kramarić lomi obranu ciprana ali njegov udarac završava u bloku Ciprana

38´ Nakon duge akcije Brozovićev pokušaj uz dosta muke ukrotio je vratar Giorgallidis

40´ Još jedan pokušaj Kramarića čiji je udarac zamalo neprecizan

Drugo poluvrijeme:

58´ Gooool!!! Kovačić puca nakon solo akcije, golman cipra odbija ali samo na nogu Mandžukića koji je ponovno na pravom mjestu

63´ Pašalić je dobio žuti karton nakon neopreznog starta na sredini terena

71´ pokušao je Pašalić iz daljine ali nije bio precizan

85´ Sjajna prigoda za Cipar. Cristofi je pucao glavom neometan sa pet metara ali je Subašić sjajno reagirao.

86´ Još jednom je pokušao Kramarić ali njegov udarac je lako ukrotio Kissas

90´ Pjaca je pokušao atraktivno ali greda spašava Ciprane

93´ Kramarić iz slobodnog udarca gađa precizno ali nedovoljno jako. Lak plijen za Kissasa.

Hrvatska je u prvom susretu nakon Svjetskog prvenstva upisala pobjedu protiv slabašnog Cipra koji je poslužio kao uvertira za kvalifikacijski susret koji nas očekuje protiv Malte.

Nekoliko najavljenih izmjena trebali su izborniku Kovaču dati odgovore na koje igrače u budućnosti može računati.  Kako je Brozović već od ranije u kadru reprezentacije i jasno je da na njega izbornik ozbiljno računa, posebnu pozornost privukao je nastup Halilovića i Kramarića. Obojica su dokazali da su spremni pomoći reprezentaciji, ne samo u budućnosti, već da se na njih može već sada ozbiljno računati. Halilović je s nekoliko solo akcija skrenuo pozornost na sebe, dok je Kramarić sjajnom asistencijom za prvi zgoditak Mandžukića pokazao, da osim što je vrsni strijelac, zna i asistirati. Nažalost, nekoliko njegovih pokušaja je završilo ili u rukama vratara ili su prohujali tik pored vratnice. no to ne umanjuje odličnu predstavu našeg prvotimca, koji je bio ponajbolji pojedinac susreta.

Sam susret od početka je krenuo očekivanim tijekom. Hrvatska je stisnula Cipar na gostujuću polovicu i zapravo samo je bilo pitanje vremena kada će pasti prvi zgoditak. Nakon nekoliko, neuspješnih, pokušaja u 18. minuti Modrić lijepo proigrava Kramarića koji je sjajno uočio Mandžukića, ovaj nije imao težak posao za dovesti kockaste u vodstvo. I nakon zgoditka Hrvatska nastavlja dominaciju na terenu. Međutim pokušaji Kramarića, Mandžukića, Brozovića i Halilovića nisu bili dovoljno dobri da bi došlo do povećanja vodstva.

Početak drugog poluvremena očekivano donosi prve izmjene. Tempo je u odnosu na prvi dio dosta pao pa iako Vatreni imaju dominaciju ne uspijevaju ozbiljnije zaprijetiti vratima gostiju. u 58. minuti Kovačić je nakon solo akcije uputio udarac koji je uz dosta muke odbio Kissas ali samo do Mandžukića koji zabija svoj drugi pogodak za povećanje vodstva. Nastavak utakmice ne donosi previše uzbuđenja sve tamo do pred kraj susreta kada gosti dolaze do svoje nabolje prigode na utakmici. Cristofi je pokušao glavom iz blizine, ali Subašić  sjajnom intervencijom spašava svoja vrata. Nakon toga naši reprezentativci su se malo razbudili. Najprije je pokušao Kramarić, koji gađa ravno u vratara. Zatim je Pjaca pucao efektno preko glave no njegovom udarcu ispriječila se još jednom greda. U sudačkoj nadoknadi još jednom je pokušao Kramarić. Međutim Kissas je lako ukrotio precizan ali slab udarac našeg igrača.