Lakoća pobjeđivanja

by Hoću Ri | 31/08/2014 23:19

Rijeka – Zadar 6:1 (4:1)

Rijeka – Stadion Kantrida. Utakmica 7. kola MaxTV Prve HNL. Gledatelja: oko 5.000.

Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Igor Krmar (Zagreb), Krunoslav Ambrinac (Zagreb), Marin Vidulin (Kanfanar). Delegat: Jure Zečević (Knin).

Strijelci: 12′ 1:0 Kramarić (Leovac), 16’ 1:1 Terkeš (Pušić), 20’ 2:1 Tomečak (Brezovec), 30’ 3:1 Moisés (Jugović), 38’ 4:1 Moisés (Tomečak), 85’ 5:1 Cvijanović (Leovac), 88’ 6:1 Moisés (Jugović)

Žuti karton: Tomečak (Rijeka).

HNK Rijeka: Vargić – Tomečak, Lešković, Mitrović, Leovac – Jugović, Brezovec (od 79’ Cvijanović), Zlomislić (od 66’ Jajalo), Sharbini (od 59’ Kvržić) – Moisés – Kramarić.

NK Zadar: Matković, Bilaver, Ikić, Ješe (od 46’ Muić), Jerbić, Sarić, Pušić, Weitzer (od 68’ Pešić), Hrgović, Šimunac (od 84’ Solomon), Terkeš.

Statistika utakmice

Udarci (u okvir): Rijeka 19 (14), Zadar 6 (3).

Udarci iz kuta: Rijeka (9), Zadar (1).

Posjed lopte: Rijeka (60%), Zadar (40%).

Zaleđa: Rijeka (10), Zadar (0).

Prekršaji: Rijeka (18), Zadar (11).

Highlights

Prvo poluvrijeme:

3′ Sjajna prilika za Rijeku na samom otvaranju utakmice. Moises je dubinskom loptom prebacio obranu Zadra i uposlio Kramarića koji je neometan sa sedam, osam metara lobom zamalo prebacio okvir gostujućeg gola.

11′ Prvu priliku imao je Zadar u 11. minuti kada je iskosa s lijeve strane sam ostao Terkeš, ali njegov udarac iz obećavajuće pozicije nije ugrozio Vargića.

13′ Andrej Kramarić GOOOL!!! Rijeka – Zadar 1:0. Sjajna bijela akcija krenula je sa sredine terena odakle je Brezovec sjajnom dubinskom loptom prebacio obranu Zadra i uposlio Marina Leovca. Na oštar ubačaj lijevog braniča bijelih na drugoj vratnici dočekao je Andrej Kramarić i manirom rasnog strijelca matirao Matkovića.

14′ Mogla je Rijeka odmah i povećati vodstvo ali Moisesov udarac glavom na ubačaj Jugovića s desne strane zaustavio je dobro postavljeni Matković.

16′ Želimir Terkeš GOL! Rijeka – Zadar 1:1. Zadar je brzo poravnao rezultat. Želimir Terkeš je primio dobru dubinsku loptu Pušića i iz blizine poentirao ispod Vargića.

20′ Ivan Tomečak GOOOL! Rijeka – Zadar 2:1. Sjajna akcija Rijeke za Ivana Tomečaka koji se ubacio iz drugog plana, iskoristio sjajno dodavanje Josipa Brezovca i odlično poentirao pored istrčalog Matkovića.

22′ Lešković je sjajno iznio loptu i proigrao Kramarića koji je driblingom “slomio” Ikića i dobro gađao bliži kut ali Matković je ovoga puta bio spreman.

25′ Novu priliku za Zadar imao je Terkeš koji je iskoristio jedno pogrešno dodavanje na sredini i iz blizine pokušao svladati Vargića koji je skratio kut napadaču Zadra i sačuvao svoju mrežu.

29′ Zlomislić je još jednom sjajnom loptom uposlio Jugovića koji je nesebično pokušao proigrati Moisesa ali brazilski veznjak ostao je zamalo prekratak na vrhu peterca.

30′ Moisés Lima Magalhães GOOOL! Rijeka – Zadar 3:1. Ivan Tomečak je ubacio s desne strane, Moises dobro tukao glavom ali Matković je obio njegov udarac. U nastavku akcije lopta je došla do Jugovića koji povratnom loptom pronalazi Moisesa a ovaj sa sedam, osam metara pogađa za povećanje vodstva Rijeke.

33′ Lešković je pucao glavom nakon što je Brezovec ubacio iz kornera, ali njegov udarac otišao je preko gola.

36′ Moisés Lima Magalhães GOOOOL! Rijeka – Zadar 4:1. Zlomislić je proigrao natrčalog Ivana Tomečaka koji se još jednom ubacio iz drugog plana i dobro vidio Moisesa koje je pravovremeno utrčao na drugu vratnicu i prsima s dva, tri metra ubacio loptu u mrežu.

40′ Još jedan ubačaj Jugovića s desne strane napravio je probleme obrani Zadra, no Kramarić je tešku loptu poslao zamalo iznad gola.

Drugo poluvrijeme:

62′ Još jedna odlična akcija Rijeke. Tomečak je dao za Kvržića, ovaj produžio loptu do Leovca koji je tukao isprve a Matković odlično obranio njegov udarac.

64′ Tomečak je pucao iskosa nakon jedne duge akcije Rijeke. Oštar udarac koji je išao u bliži kut zaustavio je Matković.

67′ Brezovec je iz kornera oštrom prizemnom loptom pronašao Kvržića čiji udarac netko od gostujućih braniča s gol linije izbija u korner.

71′ Nakon slobodnog udarca Hrgovića priliku je imao Ikić ali njegov udarac glavom nije bio opasan za Vargića.

75′ Iz slobodnog udarca s 20-ak metara potegao je Brezovec ali zamalo preko gola.

79′ Iz igre izlazi Josip Brezovec, u igru ulazi Goran Cvijanović. Uz ovacije cijele Kantride iz igre je izašao Josip Brezovec koji će karijeru nastaviti u Spezia Calcio. HVALA TI NA SVEMU BREZA!

85′ Goran Cvijanović GOOOLLLL! Rijeka – Zadar 5:1. Kakav pogodak Gorana Cvijanovića. Marin Leovac je ubacio loptu iz auta a Goran Cvijanović s linije sredine igrališta prebacio Matkovića. Eurogol kakav se ne vidi često!

86′ Polukontru Rijeke okončao je Andrej Kramarić ali greda je spasila siguran pogodak.

87′ Moisés Lima Magalhães GOOOL! Rijeka – Zadar 6:1. Nema kraja uzbuđenjima na Kantridi. Moises je primio loptu na sadam, osam metara od gola Zadra i mirno poentirao kraj istrčalog Matkovića. Hat-trick Moisesa.

Rijeka potvrdila kvalitetu

U 7. kolu Rijeka je na Kantridi ugostila Zadar i slavila s velikih 6:1 za jubilarnu 300. pobjedu u HNL-u. Pred nešto više od 5 tisuća gledatelja, Rijeka je ušla u utakmicu maksimalno angažirano, te je u prvom poluvremenu riješila pitanje pobjednika. Zadrani nisu bili bezopasni, nisu igrali klasični bunker, već su pokušavali igrati, koliko im je Rijeka dopustila. Otvoreni pristup je svakako doprinio kvaliteti nogometa, dostojnoj puno jačih liga, ali je i olakšao put Rijeci do pobjede, jer je razlika u kvaliteti došla još više do izražaja.

Rijeka je rano povela Kramarićevim desetim pogotkom u samo sedam prvenstvenih utakmica. Ipak, nakon samo tri minute, Zadar je iskoristio nesigurnosti u obrani te je Terkeš izbacio Mitrovića iz ravnoteže i izjednačio (Vargić je primio gol nakon 521 minutu igre). Uslijedila je još žešća opsada Zadrovog gola, uz brzi protok lopte, aktivne bokove i širenje igre, prigode su se redale. Rijeka je ponovno povela Tomečakovim golom, a ubrzo i povećala vodstvo. Moisés je večeras bio nepremostiva prepreka za Zadar, te je s tri pogotka potvrdio pobjedu Rijeke. Posebno je upečatljiv bio drugi gol, kada je prsima unio loptu u gol nakon Tomečakovog ubacivanja u peterac.

Drugo poluvrijeme je počelo u slabijem ritmu, prvenstveno zahvaljujući nedostatku rezultatske neizvjesnosti. Kako je utakmica odmicala, igra se rasplamsala, te je Rijeka do kraja utakmice postigla još dva pogotka. Spektakularni prvijenac je s centra (!) zabio Cvijanović, dok je Moisés zaključio festival nogometa na Kantridi hattrickom u 88. minuti.

(V. Vivoda i D. Peranić)

Oproštaj od Brezovca

U 78. minuti se dogodio dirljiv trenutak na Kantridi. Kek je izvršio treću izmjenu igrača, te je uz pljesak cijelog stadiona igru napustio kapetan Brezovec, a ušao Cvijanović. Kantrida je dostojno odala priznanje „Cekeru“, vrijednom varaždinskom veznjaku, te pokazala kako cijeni pošteni odnos prema dresu i beskompromisan trud. Doviđenja, a ne zbogom!

Treća garnitura dresova

Prije utakmice pred Tribinom A predstavljena je i treća garnitura JAKO dresova. Novi bordo dres na prvi pogled podsjeća na prošlosezonski.