Lekenik pao u sisačkom blatu

Lekenik – Rijeka 2:4 (1:2)

Sisak – Gradski stadion. Utakmica šesnaestine finala Hrvatskog nogometnog kupa. Gledatelja: 500.

Suci: Damir Batinić (Osijek), Hrvoje Barišić (Osijek), Goran Dević (Koprivnica), Tino Krečak (Velika Gorica) Delegat: Zlatko Stanković (Zagreb).

Strijelci: 6’ 0:1 Zec (Kvržić), 9’ 1:1 Kovačević, 11m, 36’ 1:2 Jajalo (Kvržić), 52’ 1:3 Zec (Cvijanović), 69’ 1:4 Krstanović (Leovac), 74’ 2:4 I. Ɖurđek.

Žuti kartoni: Celjak, Bezić, Marić, Gajdek (Lekenik), Zlomislić, Cvijanović (Rijeka). Crveni kartoni: -.

ŠNK Lekenik: N. Ɖurđek, Golić, Marić, Korečić, I. Ɖurđek, Garba, Balen (od 84’ Cerjak), Celjak (od 46’ Alapić), Gajdek (od 76’ Grgić), Kovačević, Bezić.

HNK Rijeka: Prskalo, Vešović, Budicin, Lešković, Lima (od 61’ Leovac), Cvijanović, Zlomislić, Jajalo (od 73’ Jugović), Kvržić, Krstanović, Zec (od 86’ Močinić).

Prvo poluvrijeme:

6′ Ermin Zec – GOL! Lekenik – Rijeka 0:1. Lijepa akcija Rijeke koju je dugom loptom počeo Budicin, Kvržić probio svoju desnu stranu i lijepo pronašao samog Ermina Zeca, koji je primirio loptu i desnom nogom zakucao u rašlje vratara Đurđeka.

8′ Jedanaesterac za Lekenik, Ruben Lima je napravio prekršaj nad Gajdekom.

9′ Željko Kovačević – GOL! Lekenik – Rijeka 1:1. Smireno je pogodio igrač Lekenika za izjednačenje.

17′ Ivan Celjak – žuti karton zbog preoštrog prekrašaja nad Jajalom.

27′ Dobro je Zec vidio utrčavanje Krstanovića čiji udarac iskosa s oko 10 metara u korner izbacuje Đurđek.

36′ Mato Jajalo – GOL! Lekenik – Rijeka 1:2. Nakon deset minuta dominacije Rijeke stigao je i pogodak. Kvržić je prošao kroz sredinu obrane Lekenika i pronašao Jajala koji ulazi u šesnaesterac te lijepo pogađa dalji kut gola.

37′ U kontri Rijeke Zec je pronašao Cvijanovića koji kreće sam prema golu i s 16m punim šutom pogađa prečku…u nastavku akcije probao je i Krstanović ali je pucao pokraj gola.

38′ Mihael Bezić – žuti karton zbog preoštrog prekršaja nad Jajalom.

39′ Igor Marić – žuti karton zbog potezanja dresa Jajala.

44′ Tomislav Gajdek – žuti karton zbog preoštrog prekršaja nad Vešovićem.

Drugo poluvrijeme:

52′ Ermin Zec GOL! Lekenik – Rijeka 1:3. Cvijanović je lijepom dugačkom loptom proigrao Ermina Zeca koji je primio loptu na lijevoj strani, prevario svog čuvara, i lijepim udarcem poslao loptu u donji lijevi kut nemoćnog vratara Lekenika.

63′ Kovačević iz slobodnog udarca s 20-tak metara pogađa gredu.

69′ Ivan Krstanović GOL! Lekenik – Rijeka 1:4. Leovac je uputio dubinsku loptu prema Krstanoviću, obrana domaćih nespretno reagirala i omogućila napadaču Rijeke da “povalja” vratara Đurđeka i s pet metara gurne loptu u nebranjenu mrežu.

67′ Damir Zlomislić – žuti karton zbog preoštrog starta.

74′ Ivan Đurđek GOL! Lekenik – Rijeka 2:4. Domaćin je smanjio zaostatak nakon što je Ivan Đurđek primio loptu iza leđa obrane Rijeke zaobišao Prskala i iskosa pogodio suprotni kut.

84′ Goran Cvijanović – žuti karton zbog prekršaja s leđa.

88’ Kvržić je primio loptu sam na desnoj strani, izašao pred vratara Lekenika kojeg je prebacio atraktivnim lobom, ali siguran pogodak spriječio je Marić izbivši loptu s gol linije.

Nogometaši Rijeke uspješno su krenuli u pohod ka obrani naslova osvajača Hrvatskog nogometnog kupa. Prva prepreka, Lekenik, uspješno je preskočena rezultatom 2:4.

Po izrazito blatnjavom terenu Gradskog stadiona u Sisku Rijeka je bez većih problema pobijedila Lekenik te se sada u miru okrenuti predstojećim zadacima u domaćem prvenstvu i Europi, ali i kup susretu s GOŠK-om. Već u šestoj minuti načeta je mreža domačina, prvijenac Ermina Zeca je odsjeo u rašljama nemoćnog vratara Nikole Đurđeka.

Međutim, iako je rani pogodak sugerira bezbrižnu utakmicu za Rijeku, gosti se u devetoj minuti vraćaju u rezultatski egal. Lima je napravio neoprezan prekršaj u svom šesnaestercu, a kazneni udarac je u izjednačenje pretvorio Željko Kovačević.

Riječani su vodstvo vratili u 36. minuti, svojom drugom asistencijom na ovom susretu Kvržić je uposlio Jajala koji mirno pogađa suprotni kut gola Lekenika. Nije tu bio kraj zanimljivim situacijama u prvom dijelu, već u sljedećem napadu Cvijanović je nakon ubačaja uputio udarac glavom, ali lopta je završila na prečki.

U drugi dio Rijeka izlazi autoritativno, tražilo se rješenje dvoboja. U 52. minuti lijepim prizemnim udarcem Zeca vodstvo je povećano, a zatim u 69. minuti Ivan Krstanović donosi konačno rješenje i potvrđuje prolaz Rijeke. Do kraja susreta su borbeni domaćini uspjeli tek smanjiti rezultat, strijelac je nakon greške uže obrane Rijeke bio Ivan Đurđek.

Momčad Rijeke je sve u svemu odigrala solidnu utakmicu po teškom terenu, a i domaćini su pokazali kako se radi o čvrstoj, agresivnoj i borbenoj momčadi. Istaknimo kako je svoje prve minute za prvu momčad Rijeke nakon duge ozljede upisao Ivan Močinić.

Nakon susreta, dvostruki strijelac Ermin Zec je izjavio: Sigurno smo na kraju zadovoljni, očekivali smo tešku utakmicu, teren je bio težak. Znali smo da će Lekenik biti agresivan, ali mi smo zabili 4 gola i zasluženo slavili. Drago mi je što sam postigao dva pogotka, ali najbitnije je da Rijeka pobjeđuje, neka tako bude i u nastavku. Radili smo dosta na treningu, pomalo se navikavam na suigrače, vjerujem da će iz utakmice u utakmicu biti još bolje.

Trener Lekenika Zoran Buinac: Mi smo odigrali sasvim solidno, zna se tko je Rijeka. Postigli smo koliko smo mogli, više se protiv Rijeke ni nije moglo očekivati.

Matjaž Kek je dodao: Važno je proći, dosta težak teren, a i ovo je kup utakmica, a tu se znaju dogoditi problemi. Domaćini su puno kvalitetniji od ranga natjecanja gdje igraju, i želim im puno sreće u budućem radu. Za nas je najbitnije da smo prošli dalje.

Osvrnuo se slovenski stručnjak i na zamjene koje je vukao tokom utakmice: Izmjene su danas bile planirane, Leovac, Jugović i Močinić su trebali dobiti svoju minutažu.

U sljedećem kolu Kupa Rijeka putuje u Dubrovnik na noge GOŠK-u, a dvoboj bi se trebao odigrati 29. listopada. I u osmini finala igra se jedan susret u kojem je domaćin slabije rangiran klub.