Ljudi u crnome na festivalu promašaja

by V Linić | 11/09/2016 21:08

Cibalia – Rijeka 0:0 (0:0)

Vinkovci – Gradski stadion. Utakmica 8. kola MAXtv Prve lige. Gledatelja: 1.386.

Suci: Križanić Josip(Čakovec), Conjar Dalibor(Osijek), Radić Hrvoje (Split),  Gabrilo Goran (Split) Delegat: Gjajić Tomislav (Kutjevo). Kontrolor suđenja: Strahonja Marijo (Zaprešić).

Žuti karton: Zgrabić (36′) Vešović (36′) Elez(77′)

CIBALIA: Matković, Šare, Zgrabić, Jerbić, Tomašević, Ugrina(77′ Muženjak), Baša, Mijoković, Vitaić, Rodrigues(62′ Grafina), Mišić(85′ Crnčević)

HNK RIJEKA: Prskalo, Ristovski, Mitrović, Elez, Zuta, Bradarić, Mišić(80′ Čanađija), Vešović, Andrijašević(72′ Črnic), Matei(60′ Gorgon), Gavranović.

U 3. minuti krenuo je Mišić prema golu ali Matković brani udarac, te šalje loptu u korner. Rijeka loše izvodi korner i ne prijeti uopće golu Cibalije.

U 9. minuti Mišić iz slobodnog udarca s 30 metara tuče prema golu, ali golman Cibalije je spreman i bez problema brani udarac.

U 13. minuti Ristovski prolazi po desnoj strani, te centrira Gavranoviću koji s 5 metara promašuje glavom cijeli gol.

U 14. minuti prvi puta je Cibalia zaprijetila Rijeci. Lopta se odbijala po šesnaestercu te izašla pokraj gola Prskala.

U 16. minuti Rijeka kombinira po šesnaestercu Cibalije ali ne uspijeva uputiti ozbiljan udarac prema vratima Cibalije.

U 19. minuti Matei i Gavranović kombiniraju nakon čega Matei izlazi sam pred golmana Cibalije ali Metković krajnjim naporima brani udarac. U istoj minuti igrač Cibalije dalekometnim udarcem prijete Prskalu te lopta prolazi pokraj gola.

U 21. minuti s vrha šesnaesterca puca Gavranović a lopta prolazi pokraj gola Cibalije.

U 25. minuti Ristovski šalje povratnu loptu na vrh šesnaesterca te lopta dolazi do Vešovića koji puca u igrače Cibalije.

U 26. minuti sjajni Prskalo brani dva udarca Cibalije.

U 27. minuti Matei iz slobodnog udarca s nekih 40 metara puca pokraj gola.

U 29. minuti miješa Vešović igrače Cibalije te izlazi sam pred golmana Cibalije ali ne uspijeva istoga matirati.

U 32. minuti Matei ima opet priliku iz slobodnog udarca, ali danas ga nikako neće taj udarac, ili mu nitko nije objasnio da ne igra Američki nogomet te da lopta mora ići ispod prečke a ne iznad.

U 38. minuti probao je Mišić iz slobodnog udarca ali pogađa živi zid.

U 39. minuti Ristovski ubacuje u šesnaesterac Cibalije, golman iste radi prvi kiks na utakmici, te promašuje loptu koja pogađa Gavranovića u prsa i odbija se pokraj gola.

U 41. minuti Vešović s vrha šesnaesterca puca pokraj gola.

Nakon 45. minuta Rijeka Cibalia 0:0. Iako je Rijeka prijetila cijelo prvo poluvrijeme Cibaliji nije uspjela napraviti ono po što je došla. Zabiti gol ili dva Cibaliji. Preostalo je još 45 minuta da Rijeka uzme sva tri boda u Vinkovcima.

U 50. minuti Zuta ubacuje a Andrijašević puca glavom pokraj gola.

U 53. minuti Matei gura Andrijaševića u stopostotnu priliku ali kao i prije opet se ispriječio golman Cibalije.

U 55. minuti Frane Vitaić iz slobodnog udarca puca preko gola Rijeke.

U 60. minuti Gorgon mijenja Mateia na terenu.

U 64. minuti Gorgon puca s 20 metara ali lopta završava preko gola.

U 65. minuti Vešović ulazi u šesnaesterac s boka te puca, ali pogađa igrača Cibalije. Lopta se odbija u korner a nakon izvođenja kornera lopta dolazi do Eleza koji puca pokraj gola.

U 69. minuti u šesnaestercu Gavranović pronalazi Andrijaševića koji puca u po golu ali pogađa igrača Cibalije a lopta od njega se odbija do golmana Cibalije.

u 72. minuti poništen je regularan gol Franka Andrijaševića. Lopta je nakon izvođenja kornera došla do Franka koji glavom zabija gol.

U 83. minuti Gavranović dobiva ubačaj u šesnaestercu ali glavom puca pokraj gola.

U 87. minuti Gorgon odlično prima loptu u šesnaestercu te upućuje odličan udarac prema golu ali golman Cibalije opet brani.

Igrat će se 4 minute nadoknade u drugome poluvremenu.

U 90+2 minute Jure Jerbić ruši Vešovića u šesnaestercu, a Gorgon preuzima odgovornost za pucanje s bijele točke. Gorgon pogađa prečku te utakmica završava 0:0.

Rijeka nakon svih 90 minuta nije uspjela pobijediti Cibaliju te pobjeći na 3 boda prije derbija s Dinamom. U odličnoj utakmici imali smo priliku vidjeti svega osim golova, tj jedini gol koji smo vidjeli ubrzo je poništen, a nakon što smo vidjeli nekoliko puta snimku te akcije još uvijek ne možemo otkriti zašto je isti poništen. Moguće da je završilo predizborno vrijeme pa je vrijeme da se suci resetiraju na tvorničke postavke i vrate služiti jednome gazdi. Da šok bude veći u sudačkoj nadoknadi Rijeka je izborila penal ali Gorgon kao godinu dana prije njega Bradarić pogađa prečku gola i Rijeka ostaje bez važna dva boda koja će vrlo brzo faliti Rijeci na kontu. Za tjedan dana novi je susret, a na Rujevicu dolazi Dinamo.