Matoc pokrao Rijeku

Osijek – Rijeka 1:1 (0:1)

Osijek – Stadion Gradski vrt. Utakmica 17. kola MAXtv Prve HNL. Gledatelja: 517.

Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Ivica Modrić (Zagreb), Igor Krmar (Zagreb), Fran Jović (Zagreb). Delegat: Ivan Jurina (Zabok). Kontrolor suđenja: Dušan Kukić (Sisak).

Strijelci: 45′ 0:1 Bezjak (Tomasov), 97′ 1:1 Škorić (11m).

Žuti kartoni: Bezjak, Maleš, Močinić, Samardžić, Bradarić (Rijeka).

NK OSIJEK: Mikulić – Arsenić, Džolan (od 82′ Matas), Lesjak, Špičić – Šorša, Kurtović, Škorić, Čuljak (od 46′ Perošević) – Grgić, Roce (od 72′ Mandić).

HNK RIJEKA: Vargić – Ristovski, Samardžić, Lešković, Zuta – Močinić, Maleš, Radošević – Bezjak (od 91′ Vešović), Balaj (od 64′ Roshi), Tomasov (od 82′ Bradarić).

stats osijek rijeka 17 kolo

U svojoj jubilarnoj stotoj prvenstvenoj utakmici na klupi Rijeke Matjaž Kek je u sastavu Rijeke napravio dvije promjene u odnosu na posljednju utakmicu protiv Splita – Radošević je zamjenio suspendiranog Moisésa, a nakon odrađene suspenzije Balaj je zamjenio Sharbinija, kojeg je Kek ostavio u Rijeci jer se “ogriješio o klupski pravilnik”. Bila je to kopija sastava (i sustava) s trijumfalnog gostovanja na Poljudu. Jedini izuzetak je Maleš, umjesto kojega je na Poljudu igrao Bradarić.

Već u 26. sekundi utakmice Grgić je pucao glavom ali je lopta prošla pola metra od vratnice. U 5′, Škorić je ubacio iz slobodnog udarca, Kurtović je dvaput pucao, ali oba pokušaja su blokirana. U 15′ Vargić je sjajno obranio udarac Škorića iz slobodnog udarca s oko 25 metara. U sljedećoj minuti Lesjak se okliznuo u opasnoj situaciji po gol Rijeke i prilika je otišla u nepovrat. U 18′ Kurtović je lijepo gurnuo loptu u prostor za Škorića, ali Vargić je bio koncentriran i istrčao na tridesetak metara, te otklonio opasnost. Prvi udarac Rijeke zabilježen je u 33′, kada je Samardžić opasno zaprijetio glavom nakon udarca iz kuta, ali zamalo preko gola. I onda, nakon izuzetno siromašnog prvog dijela, u posljednjoj minuti Rijeka je povela. Nakon što je dobio duel protiv Arsenića, Tomasov je kroz sredinu lijepo gurnuo loptu za Bezjaka koji je majstorski pogodio za vodstvo gostiju.

U drugom dijelu, Vargić je s lakoćom obranio udarce Kurtovića u 52′ i Peroševića u 58′. U 53′ Tomasov je loše pucao nakon dodavanja Balaja. U 63′ Grgić je s 18 metara pucao preko gola. U 68′ Špičić je oštro ubacio u peterac s lijevog boka, lopta je prošla pokraj svih, a Zuta je na kraju očistio opasnost. U 75′ Grgić je udarcem okončao lijepu akciju Osijeka, Vargić je odbio loptu, a Mandić nije bio spreman. U 81′ Roshi je pokušao ali Mikulić bez problema brani. U 84′ uz ponešto problema Mikulić brani udarac Bradarića s dvadesetak metara. U 86′ Kurtović je ubacio, lopta je išla prema golu, a Vargić prebacio preko grede. Iz kornera koji je uslijedio, Lesjak je ostao sam na pet metara, ali njegov udarac glavom otišao je preko grede. U 92′ velika prilika za Osijek. Matas je lijepo ubacio prizemnu loptu, a Škorić je na drugoj vratnici ostao sam ali je iz stopostotne situacije promašio gol.

Onda, nakon što je prošla četvrta (i posljednja) minuta sudačke nadoknade, na scenu je stupio vrlo loši sudac Matoc, jedva dočekavši dosuditi jedanaesterac za Osijek za bilo kakav kontakt u kaznenom prostoru Rijeke. Prošle su četiri minute sudačke nadoknade vremena kada je Osijek zaradio slobodan udarac na sredini terena. Matocu nije smetalo da je slobodan udarac izveden s pozicije 10 metara bliže golu Rijeke. Svijeća ubačena na vrh kaznenog prostora nakratko je izbijena, no ubrzo je zaprešićki sudac pokazao na bijelu točku za navodni prekršaj Bradarića na Arseniću. Smiješna odluka klauna iz Zaprešića nakon koje je u sedmoj minuti nadoknade Škorić rutinski pogodio za 1:1 i veliko slavlje u Remetincu. Zamjenik sportskog direktora Ivan Mance, tim menadžer Rade Ljepojević i pomoćni trener Danko Matrljan zbog prekomjernih protesta završili su na tribinama. Matoc, koji je tijekom cijele utakmice natezao za domaću momčad (dosudio je čak 30 prekršaja gostima, uz 5 žutih kartona), je u pratnji specijalne policije ispraćen s terena. Matoc je utjecao na ishod utakmice i smanjenje razlike između Rijeke i Dinama na dva boda. Budući da “matica” već ima upisana tri boda protiv “filijale” u sljedećem kolu, za ostanak na vrhu, Rijeka će morati do pobjede nad Istrom na Rujevici.