Nastavak dominacije

Rijeka – Hajduk 2:0 (2:0)

Rijeka – Stadion Rujevica. Utakmica 33. kola MAXtv Prve lige. Gledatelja: 5.792.

Suci: Mario Zebec (Cestica), Ivica Modrić, Igor Krmar (oba Zagreb), Goran Pataki (Đakovo). Delegat: Darko Kolesarić (Osijek). Kontrolor suđenja: Alen Gerek (Zabok).

Strijelci: 14’ 1:0 Maleš, 29’ 2:0 Gavranović (Bradarić).

Žuti kartoni: 9′ Ristovski, 42′ Vešović, 45+3′ Župarić, 62′ Bezjak (Rijeka), 9′ Erceg, 63′ Tudor, 76′ Nižić, 86′ Ohandza (Hajduk).

HNK RIJEKA (4-2-3-1): Prskalo – Ristovski (od 94′ Kulušić), Župarić, Elez, Zuta – Bradarić, Maleš – Vešović, Mišić (od 82′ Čanađija), Bezjak – Gavranović (od 68′ Martić).

HNK HAJDUK SPLIT (4-4-2): Stipica – Tudor, Nižić, Terziev, Memolla (od 76′ Kožulj) – Jefferson, Bašić (od 58′ Said), Vlašić, Hamza – Erceg (od 86′ Ohandza), Futács.

stats rijeka hajduk 2 0

Riječani su novom pobjedom nastavili dominaciju u Jadranskim derbijima. U žestokoj utakmici s puno trke i agresije u oba smjera, Riječani su golovima Maleša i Gavranovića u prvih pola sata utakmice sebi olakšali put do pobjede. Nema sumnje da je ovakva pobjeda najbolja moguća čestitka Armadi za 30. rođendan. Rijeka je ovom pobjedom zadržala pet bodova prednosti pred Dinamom.

Matjaž Kek nije mogao računati na najbolje strijelce – požutjelog Andrijaševića i ozlijeđenog Gorgona – koje su u početnom sastavu zamjenili Maleš i Bezjak. Strateg gostiju na raspolaganju nije imao ozlijeđenog Juranovića i Savvasa.

Gosti su prvi zaprijetili. Futács je u prvoj minuti glavom spustio Ercegu koji iz prve puca ali brani Prskalo. U 14′, kada je Armada prekrasnom koreografijom obilježila 30. rođendan, Rijeka dolazi u vodstvo. Mate Maleš je ukrao loptu, silovito tukao s oko 25 metara, a Stipica bio nemoćan i Bijeli su poveli u ranoj fazi utakmice. U 21’ pokušao je Bezjak iskosa s lijeve strane, a lopta je otišla pokraj desne vratnice. U 26’ nova velika prilika Bijelih. Sjajan dupli pas Gavranovića i Bezjaka koji je izašao sam ispred Stipice ali vratar gostiju uspio je zaustaviti njegov udarac. Tri minute kasnije Bijeli su udvostručili vodstvo. Mišić je na sredini terena ukrao loptu neopreznom Barryju, proslijedio Bradariću koji nesebično dodaje Gavranoviću. Mario nije imao težak zadatak pogoditi praznu mrežu za 2:0. U 33’ šansa i za Hajduk kada je iz daljine pucao Bašić, a Prskalo odbio loptu. U 42’ Vešović se sam sjurio prema golu Hajduka no izgubio je kontrolu nad loptom pa je još jedna izgledna prilika Bijelih otišla u nepovrat. Minutu kasnije ponovno je opasno pred vratima Stipice. Ovoga puta je s ruba kaznenog prostora pucao Mišić, no ravno u ruke gostujućeg vratara. U sljedećoj minuti s druge strane sjajno je pucao Vlašić uz još bolju obranu Prskala. Do kraja prvoga dijela još jedna prilika na obje strane. Prvo je Gavranović pucao izravno u Stipicu, da bi zatim Jefferson u posljednjim sekundama nadoknade glavom opasno tukao ali ponovno je na mjestu bio danas vrlo dobri Prskalo.

Odmah na startu drugoga dijela pritisak Hajduka. U dobroj prilici se nakon kornera našao Erceg no loše je pucao te Prskalo nije imao problema. U 55’ prva prilika za Rijeku u nastavku kada je nakon udarca iz kuta i gužve ispred Stipice, Župarić pucao visoko preko gola. U 68’ Ristovski je ostavio povratnu loptu Vešoviću čiji udarac brani Stipica. Dvije minute kasnije Memolla je ubacio na Ohandzu koji je glavom iz izgledne pozicije tukao pokraj gola. U 78’ ponovno je zaprijetio Hajduk. Jefferson je okušao udarac s vrha šesnaesterca no Prskalo je opet siguran. U 81’ Vešovićev prodor po lijevoj strani dolazi do Martića čiji je udarac otišao iznad grede. Do kraja utakmice, još je u sudačkoj nadoknadi Martić mogao postići i treći domaći pogodak, no Stipica je udarac obranio, a na Bezjakov odbijanac pravovremeno je uklizao Nižić. Još jedno slavlje na Rujevici moglo je početi.