Zagreb – Stadion NK Zagreb. Utakmica 14. kola MAXtv Prve lige. Gledatelja: 790.

Suci: Igor Križarić (Čakovec), Borut Križarić (Čakovec), Goran Loparac (Sladojevci), Duje Strukan (Split), Delegat: Mladen Žugec (Sv. Nedelja). Kontrolor suđenja: Miroslav Vitković (Vinkovci).

Strijelci: 63’ 0:1 Andrijašević (Mišić), 79’ 0:2 Gorgon (Mišić).

Žuti kartoni: Capan, Majer (Lokomotiva).

NK LOKOMOTIVA (4-1-4-1): Zagorac – Majstorović, Rrahmani, Kolinger, Rožman (od 73′ Marić) – Capan – Grezda, Majer, Ivanušec (od 71′ Halilović), Bočkaj – Doležal.

HNK RIJEKA (4-2-3-1): Prskalo – Ristovski (od 86′ Čanađija), Mitrović, Elez, Zuta – Bradarić, Mišić – Vešović, Andrijašević, Gorgon – Gavranović (od 76′ Maleš).

statistika-2-pol[1]

Lokomotiva je u 14. kolu MAXtv Prve lige na stadionu u Kranjčevićevoj ulici ugostila Rijeku uz sunčano vrijeme i teren solidan utoliko što nije kaljuža kao inače. U sastavu Rijeke nije bilo promjena u odnosu na utakmicu protiv Intera u prošlom kolu. Na klupi se nakon skoro mjesec i pol izbivanja zbog ozljede našao Mate Maleš, a nedostajao je ozlijeđeni Handžić. Kod domaćina, nedostajali su ozlijeđeni Karačić, Stolnik, Begonja i Radonjić.

Početno ispitivanje snaga je potrajalo desetak minuta. Rijeka je u dva navrata kombinirala pred šesnaestercem Lokomotive, ali bez prave završnice. Prvu opasnost pred golom je složila Lokomotiva. Ubačaj iz skraćenog kornera je glavom Doležal poslao preko gola. Već u idućem napadu se Vešović odlično izborio za šut, ali je lopta otišla pored gola. Zaprijetili su izvana Gorgon i Mišić, ali bez opasnosti po gol Zagorca. U 25′ je Vešović odlično prošao po desnom boku, pokušao odigrati na peterac, te oštro pucao na odbijenu loptu, ali pored gola. U 35′ Bočkaj je iz slobodnjaka opasno pucao, malo preko gola. U tom periodu utakmice je Rijeka nestala s terena i kad je imala posjed, nije pokazala jasnu ideju kako bi ugrozila gol Lokomotive. Tome su doprinijeli dotad neraspoloženi bekovi. U 38′ je Lokomotiva bila najbliže golu. Odlično je prošao Rožman s lijevog krila, a na njegov ubačaj je pucao Doležal i pogodio stativu. Do kraja poluvremena nije bilo izglednih prilika za gol.

Drugo poluvrijeme je počelo prilikom Rijeke, kada je Bradarić pucao u Zagorca. Nastavila se igra na sredini terena, no bez prilika, sve do 63’ kada je Rijeka povela. Gavranović je izborio korner, iz kojega je Mišić ubacio oštru nisku loptu, a Andrijašević utrčao u prazan prostor i zakucao loptu u mrežu za 0:1. Nakon postignutog pogotka, Rijeka je konačno krenula vezati “sitni vez”. Sitnim pasovima su počeli kontrolirati stanje na terenu. Pokušala je Lokomotiva s dve zamjene preokrenuti tijek utakmice. Zaprijetili su u 74′, ali je Prskalo sigurno primio loptu. Kek je prvu izmjenu igrača napravio u 75′. Maleš je ušao umjesto Gavranovića. U 79′ Rijeka je povećala vodstvo iz prekida. Iz daljine je ubacio Mišić, a Gorgon je ispratio na drugoj stativi i prije istrčalog Zagorca stigao glavom poslati loptu u mrežu za, uspostaviti će se, konačnih 0:2. Do završetka utakmice, u 88′, nakon proigravanja Kolingera, Doležal se našao u stopostotnoj prilici, ali nije bio precizan.