Žuti kartoni: de Sart, M’Poku, Vinícius Araújo (Standard), Kvržić, Samardžić, Krstanović, Leovac, Ivančić (Rijeka).

Royal Standard de Liège: Kawashima – Milec, Teixeira, Ciman, van Damme – Bia (od 16’ M’Poku), de Sart, Trebel, Carcela-González (od 56’ Viera) – Louis (od 84’ Vinícius Araújo), de Camargo.

HNK Rijeka: Vargić – Tomečak, Samardžić, Lešković, Leovac – Cvijanovič, Jajalo, Kvržić (od 66’ Vešović), Jugović (od 81’ Ivančić) – Kramarić (od 63’ Moisés) – Krstanović.

16 Prekršaji 16
263 (242) Dodavanja (uspješna) 288 (254)

Highlights

Prvo poluvrijeme:

1′ Već u 15. sekundi veliku priliku imao je Standard preko Carcele-Gonzaleza koji je s 15-ak metara iz okreta pucao zamalo pored Vargićevog gola.

8′ Kvržić – žuti karton zbog podignutog lakta u skoku.

10′ Veliku priliku imala je Rijeka nakon ubačaja Jajala s desne strane. Loptu je u kaznenom prostoru domaćina primio Krstanović koji je s 15-ak metara pucao visoko preko gola.

15′ S 25 metara potegao je Louis ali Vargić je neugodan udarac izbio u korner.

28′ S 30-ak metara potegao je Louis i zamalo promašio okvir Vargićevog gola.

32′ Dobro je potegao Jajalo s 25 metara ali ravno u dobro postavljenog Kawashimu.

38′ Opasanu polukontru imao je Standard ali ubačaj s desne strane Samardžić je u posljednji tren izbio ispred Louisa.

40′ Nova opasnost pred golom Standarda nakon ubačaja Leovca s lijeve strane kada je Kawashimi ispala lopta ali odbila se predaleko od Krstanovića.

45′ Samardžić – žuti karton zbog preoštrog prekršaja.

Drugo poluvrijeme:

53’ de Sart – žuti karton zbog preoštrog prekršaja.

59′ Opasno je bilo u gužvi pred golom Rijeke nakon dva uzastopna kornera za Standard, ali obrana Rijeke na kraju je otklonila opasnost.

60′ Dobra prilika za Standard nakon povratne lopte Louisu, ali Lešković je bio pravovremen u bloku.

64′ Nova velika prilika za Krstanovića nakon velike pogreške domaće obrane ali napadač Rijeke nakon što je izašao pred domaćeg vratara pucao je pored gola.

65′ Krstanović – žuti karton zbog pokušaja iznuđivanja jedanaesterca.

70’ M’Poku – žuti karton zbog preoštrog prekršaja.

72′ Ponovno je blizu pogotka bila Rijeka nakon što je Moisés provukao loptu kroz noge nekom od domaćih braniča koji su u posljednji trenutak odbili njegov pokušaj povratne lopte.

74′ Laurent Ciman GOL! Standard vodi 1:0. Slobodni udarac s desne strane izveo je M’Poku a Ciman glavom sa sedam, osam metara skrenuo loptu iza Vargića.

76′ Nova prilika za Standard, ali Vargić je odlično obranio udarac Viere.

83′ Vešović je pogodio mrežu domaćina nakon sjajnog ubačaja Tomečaka s desne strane ali je pogodak poništen zbog nepostojećeg zaleđa. Ogromna greška linijskog suca.

87′ Vinícius Araújo GOL! Standard vodi 2:0. U pokušajima Rijeke da izjednači rezultat Standard je jednu polukontru okončao ubačajem koji je Araujo glavom poslao iza Vargića nakon sjajnog ubačaja Travela s lijeve strane.

88′ Leovac – žuti karton zbog preoštrog prekršaja.

90′ Ivančić – žuti karton zbog povlačenja s leđa.

90′ Ivančić je na drugoj vratnici dočekao ubačaj s lijeve strane ali iz voleja pucao pored gola.

Nogometaši Rijeke nisu uspjeli donijeti bod(ove) iz Belgije na Kantridu, ponajprije svojom krivicom, uz malu pomoć pomoćnog suca. Propuštene matne prilike Krstanovića, zatvaranje utakmice u ranoj fazi, valjda po teoriji o golubu i vrapcu, pokazatelj su da se ne uči na svojim pogreškama. Ako je prošlogodišnja sezona EL nazvana školovanjem ekipe i stručnog tima, onda je ova utakmica pokazala da su od reda svi ponavljači EL razreda. A sve je moglo biti drugačije, s pokrićem. Početak utakmice u Belgiji je davao nadu da je to ta utakmica, utakmica preokreta i potvrde postojane europske vrijednosti. Rijeka je držala konce igre u svojim rukama, osim Standardove prilike u 15 sekundi utakmice,sve bitno se odigravalo na polovici domaćina. Jajalo i Cvijanović su gospodarili sredinom terena, a najopasnije oružje crvenih, bokovi, bili su odlično zaustavljeni. Krstanović je imao odličnu priliku, no pucao je daleko preko gola.

U drugi dio se krenulo sa puno nade, stvari na terenu su do tada stajale tako da sve osim tri boda koja putuju u Rijeku spadaju u iznenađenje. A onda… slijed krivih dodavanja, poteza, izmjena. Strah od pobjede, želja za tri boda je splasnula i odlučilo se čuvati bod početkom drugog dijela. Vađenje Kramarića, a ostavljanje Krstanovića je u blagu ruku čudan potez. Istini za volju, Kramarića tijekom cijele utakmice kao da nije niti bilo na terenu, odsječen, dupliran. Možda bi jedna prilika bila dovoljna… Ostavljanje u igri popularni “Krle” je “opravdao” promašivanjem još jedne matne situacije i  bezbroj izgubljenih duela. Možda se čekalo na najstrožu kaznu…Htijenje mu nitko ne spori, voljni moment pokazao je upravo i kod simuliranja za najstoržu kaznu, a imao je otvoren “auto-bahn” prema golu.

Poraz po sebi ne treba shvaćati tragično, no ostaje gorčina zbog malodušnosti i zadovoljavanja mrvicama. Rijeka, da je bila hrabrija večeras, ustvari, da je bila ona Rijeka iz prvog dijela utakmice, mogla je prirediti još jednu besanu noć stanovnicima Kvarnera. Mogla je biti pozitivna priča dana u Europi, mogla je opasno se približiti proljeću u Europi, mogla je… svašta, da je htjela, da je bilo u nekoga nečeg. Moramo se upitati, ne sumnjajući u znanje i stručnost Matjaža Keka, dali je ostavljanje Krstanovića u igri cijelu utakmicu, a vađenje Kramarića, tjeranje inata ili neka taktička zamisao, koju nismo dočekali u ovoj utakmici. To samo glavni strateg zna. Prijašnji rezultati daju Keku za pravo, a nama prosječnim poznavateljima nogometne igre ostaje da vidimo u budućnosti što je to, a da nije penal.  Na stranu sve pozitivne stvari u defanzivnoj strani igre, napadačima je prvi posao zabiti gol. Ili bi barem tako trebalo biti. Idemo dalje. Bolje.