Neuvjerljiva Rijeka do boda iz Osijeka

Osijek – Rijeka 0:0 (0:0)

Osijek – Stadion Gradski vrt. Utakmica 26. kola MaxTV Prve HNL. Gledatelja: 3.000.

Suci: Marijo Strahonja (Zaprešić), Ivica Modrić (Zagreb), Krunoslav Ambrinac (Zagreb), Igor Pajač (Sv. I. Zelina). Delegat: Marijan Klepo (Zagreb). Kontrolor suđenja: Dušan Kukić (Sisak).

Žuti kartoni: Jamak, Kurtović, Barišić (Osijek), Mitrović (Rijeka).

NK Osijek: Mikulić – Matas, Bralić, Laštro, Barišić – Kurtović, Jamak – Vojnović, Škorić, Perošević (od 72’ Glavaš; od 88’ Vukobratović) – Aneff (od 66’ Mešanović).

HNK Rijeka: Prskalo – Tomečak, Mitrović, Lešković, Leovac – Álex (od 91’ Močinić), Bradarić, Radošević, Tomasov (od 59’ Vešović) – Hristov (od 68’ Mišić), Balaj.

17

Nogometaši Rijeke nastavili su s rezultatski neuvjerljivim igrama ovog proljeća. Tradicionalno neugodan teren u Gradskom vrtu i ovaj je put otupio riječku oštricu, znatno više udaraca prema vratima i bolja igra na kraju nije rezultirala novim trobodom.

U prvih pola sata vidjelo se malo od istinskog nogometa. Jalova inicijativa i veći posjed lopte Osijeka, no bez ikakvih opasnosti za gol Prskala (jedna intervencija), mogla je Osijek naposljetku koštati gola. Jednu loše primljenu loptu osječkog vratara Mikulića Marin Tomasov mogao je pretvoriti u rani gol izabranika Matjaža Keka, no nije bilo dovoljno prisebnosti. Rijeka se i s dvojicom klasičnih napadača (Balaj i Hristov) orijentirala uglavnom na kontranapade, ali bez većeg uspjeha. Štoviše, Bijeli nisu uspjeli uputiti niti jedan udarac sve do 36. minute. Doduše, moglo je biti drugačije da je pomoćni sudac u 22. minuti pustio jednu kontru Tomasova koji je hitao prema osječkom golu. Zaleđa, prema viđenoj televizijskoj snimci, nije bilo…

U 36. minuti skupina Armade na Gradskom vrtu skoro se radovala autogolu. Bralić je u vlastitiom šesnaestercu nespretno zahvatio loptu, prvotni udarac Hristova skoro je završio u mreži. Pokušaj Tomečaka glavom u 44. minuti više je bio za statistiku nego za stvarnu opasnost po vrata Mikulića. S jedne strane Bralić, s druge Mitrović, u posljednjoj minuti prvog dijela rasčistio je opasni ubačaj domaćina, lopta je fijuknula malo preko vratnice Prskala.

Početkom drugog dijela ista priča, rastrgana igra bez previše prilika nije navijačima priuštila previše uzbuđenja. U 53. minuti dobra prilika za Rijeku, slobodan udarac s 18 metara izveo je Bradarić, međutim stativa se ispriječila na putu do mreže. U nastavku akcije ponovno Bradarić moćnim udarcem prebacuje vrata domaćina. U 57. minuti umalo pogodak za Rijeku. Nakon gužve u kaznenom prostoru Osijeka Bijeli su gotovo došli do pogotka nakon pokušaja Alexa. Ipak, vrijedi priznati kako je u začetku akcije lopta završila u gol autu što sudačka trojka nije primjetila.

Matjaž Kek u 59. minuti povukao je svoju prvu zamjenu te uveo Vešovića umjesto nekonkretnog Tomasova. Nakon još nekoliko minuta rastrgane igre na sredini terena 68. minuta donosi novu promjenu u sastavu Bijelih; Hristov je prepustio svoje mjesto na terenu donedavnom igraču Osijeka Josipu Mišiću. Pred kraj susreta Rijeka je imala nekoliko poluprilika, međutim barut u nogama napadača Bijelih nije se aktivirao. Mitrović se mogao prometnuti u junaka današnjeg susreta u 86. minuti, ali s 11 metara je prebacio vrata danas pomalo nesigurnog Mikulića. U posljednjim trenucima susreta je umjesto Alexa na teren Gradskog vrta istrčao Močinić, međutim nije mogao puno promijeniti.

Indisponirana Rijeka nastavila je tako kaskanje za vodećim Dinamom, a riječkim navijačima preostaje jedino nadati se kako se promjena može očekivati u sljedećem prvenstvenom kolu kada na Kantridu stiže upravo vodeći Dinamo. Uzgred rečeno, četiri dana prije susreta u polufinalu Kupa isti protivnici odmjeriti će snage u 27. kolu HNL-a. Tri utakmice s liderom, prava poslastica i prilika za dokazivanje. Jedva čekamo.