• No posts were found

Nezaustavljivi Kramarić na Kantridi hattrickom potopio bivšeg europskog prvaka

23. listopad 2014. god. Rijeka – Feyenoord

rijeka-feyenoord

Dan prije tridesete godišnjice pobjede nad velikim Realom pod stijenama Kantride, u devetom nastupu Rijeka je pred 10000 pokislih ali veličanstvenih navijača izborila svoju povijesnu prvu pobjedu u skupini UEFA Europa lige. Za Rijeku su nastupili: Vargić, Tomečak, Lešković (od 65′ Samardžić), Mitrović, Leovac, Jajalo, Cvijanović, Jugović (od 84′ Kvržić), Moises (od 89′ Krstanović), Sharbini, Kramarić.

Nakon izjednačene igre u prvom poluvremenu, Rijeka je povela u 64′ nakon odlične akcije Moisesa i Leovca koji ubacuje u kazneni prostor gdje Kramarić s nekoliko metara pogađa praznu mrežu. Dvije minute kasnije Feyenoord je izjednačio preko Toornstre iz slobodnog udarca s dvadesetak metara. U 70′ Vargić ispucava loptu preko cijelog terena, dočekuje ju Kramarić i prebacuje istrčalog Vermeera za novo vodstvo Rijeke. Šest minuta kasnije Kongolo ruši Kramarića i sudac Hagen iz Danske pokazuje na bijelu točku. Sam Kramarić uzima loptu i zabija za 3-1 i svoj prvi europski, ujedno i drugi najbrži hattrick u UEFA Europa ligi (12 minuta i 27 sekundi). Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i slavlje je moglo početi.

kramaric-d-skomrlj

Nakon utakmice Kramarić je spomenuo i navijače:

„Zahvaljujem ovoj predivnoj publici, nije bilo lako izdržati početni pritisak gostiju. Sretan sam zbog golova, ali pobjeda je zasluga cijele momčadi. Nadam se da će još biti pobjeda i bodova, sada možemo samo uživati u trenutku“

Trostruki strijelac je kao uspomenu uzeo loptu s utakmice na koju su se potpisali svi suigrači jer kako kaže: “Ne zabija se svaki dan tri gola  Europi, a i moji suigrači su zaslužni za to”. Za Rijeku u europskim utakmicama prije Kramarića po tri pogotka zabili su Damir Desnica (7. studenog 1979. god. – Lokomotiva Košice), Leon Benko (18. srpnja 2013. god. – Prestatyn Town) i Adis Jahović (7. kolovoza 2014. god. – Vikingur).