Nikad lakše kroz Zaprešić

by V. Vivoda | 26/08/2017 22:56

Inter-Zaprešić – Rijeka 1:3 (0:2)

Zaprešić – Stadion ŠRC Zaprešić. Utakmica 7. kola HT Prve lige. Gledatelja: 777.

Suci: Damir Batinić (Osijek), Bojan Zobenica (Vinkovci), Kruno Šarić (Županja) i Andrej Burilo (Osijek). Delegat: Ante Podnar (Gospić). Kontrolor suđenja: Branko Bajić (Split).

Strijelci: 6’ 0:1 Héber (Kvržić), 34’ 0:2 Héber (Gavranović), 54′ 1:2 Puljić (Ottochian), 56′ 1:3 Gavranović (Mišić).

Žuti kartoni: Nekić (Inter-Zaprešić), Punčec (Rijeka).

NK INTER-ZAPREŠIĆ (4-2-3-1): Santini (od 46′ Mrmić) – Bosec, Dalić, Nekić, Haramustek – Čirjak, Šarić – Tomičić, Rak (od 81′ Blažević), Ottochian (od 67′ Bencun) – Puljić.

HNK RIJEKA (4-2-3-1): Prskalo – Vešović, Župarić, Punčec, Zuta – Maleš (od 37′ Bradarić), Mišić – Kvržić (77′ Martić), Gorgon, Héber (od 84′ Matei) – Gavranović.

inter rijeka 1 3 statistika[1]

U utakmici 7. kola HT Prve lige, nogometaši Rijeke svladali su Inter iz Zaprešića. Héber je s dva pogotka u prvom dijelu praktički osigurao Rijeci petu ovosezonsku prvenstvenu pobjedu. Nakon što su domaćini početkom drugog dijela smanjili riječko vodstvo, brzi pogodak Gavranovića vratio je utakmicu u mirne vode. Tri boda zasluženo putuju na Kvarner.

Samir Toplak na raspolaganju nije imao suspendiranog veznjaka Mazalovića, te braniča Filipovića, koji je nedavno transferiran u belgijski Lokeren. Nedostajali su i ozlijeđeni Prenga. U sastavu Rijeke, u odnosu na utakmicu protiv Olympiacosa, Martića, Eleza i Bradarića, zamijenili su Zuta, Punčec i Kvržić. Utakmica je otvorena sjajnim pokušajem loba Maleša u 5′ s više od 35 metara. Lopta je preletjela Santinija, no greda je spasila domaću momčad. Minutu kasnije Rijeka je povela. Domaća obrana loše je reagirala na jednu dugu loptu, koju je Kvržić odlično smirio, odigrao za Hebera koji je poentirao za 0:1. Rijeka je nakon pogotka nastavila napadati. U 12′ Kvržić je lijepo prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i ubacio. Nakon kratkog odbijanja, pucao je Gorgon, ali Santini je uspio sačuvati mrežu. U 20′ nakon lijepog prodora Kvržića po desnoj strani, lopta je došla do Gavranovića koji ju je ostavio za Maleša, čiji udarac s ruba kaznenog prostora nije bio precizan. U 23′ Gavranović i Gorgon odličnim su duplim pasom stvorili priliku za Hébera, čiji je udarac Santini obranio. Minutu kasnije, nakon lijepe akcije Rijeke, Maleš je snažan tukao s 15 metara s desne strane, ali Santini je još jednom bio spreman. U 33′ Mišić je pokušao iznenaditi Santinija iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora pucavši u njegov kut, ali vratar Intera je i ovaj put bio na mjestu. No, minutu kasnije Santini nije mogao ništa učiniti. Gavranović je smirio jednu loptu izbivši sam pred Santinija, zaobišao je vratara, ali je otišao previše u stranu. Ipak, sjajno je odigrao za Hebera koji je loptu pospremio u mrežu za 0:2. U 37′ Matjaž Kek iz igre je zbog ozljede kuka morao izvaditi Maleša, kojega je zamjenio Bradarić. Rijeka je imala još dvije prilike do kraja prvog dijela. U 40′ Héber je pokušao proigrati Gavranovića, branič Intera pokušao izbiti loptu koja je pogodila Gavranovića i umalo završila u domaćoj mreži. U 44′ Gorgon je okončao kontru udarcem s ruba kaznenog prostora, a lopta je od bloka Boseca završila u rukama Santinija. Rijeka je na odmor otišla sa više nego zasluženih 2:0.

Tijekom pauze, Samir Toplak je umjesto Santinija na domaća vrata poslao Mrmića. Nastavak je otvoren na isti način kako je završen i prvi dio – napadima Rijeke. U 47′ Mišić je potegnuo iz slobodnog udarca s 25 metara, a Mrmić uspio je dodirom skrenuti loptu. Nakon kornera Punčec je pucao glavom izravno u vratara. U 50′ Kvržić je lijepo proigrao Vešovića koji je ušao iz drugog plana, no udarac lijevom nogom otišao je pokraj gola. U 53′ Gorgon je snažno tukao iz slobodnog udarca s 25 metara, no udarac je išao izravno u vratara Intera. U sljedećoj minuti domaći su iz prve prilike na utakmici postigli pogodak. Puljić je uspio primiti loptu u kaznenom prostoru, prevariti Punčeca i iz okreta poentirati za 1:2. Nada domaćih u potpuni rezultatski povratak potrajala je tek dvije minute. U 56’ Mišić je izveo korner, Gavranović je bio najviši i glavom poentirao za 1:3. Nova prilika za Rijeku u 61′. Vešović je pucao nakon brze akcije, Mrmić je obranio, a u nastavku akcije Gorgonov udarac nije bio precizan. U 63′ Mišić je nakon lijepog prodorao okušao udarac s 18 metara, no Mrmić je bio spreman. Udarac Vešovića s ruba kazenog prostora u 66′ otišao je pored gola. U 69′ Gavranović je iz voleja tukao izravno u domaćeg vratara. U 80′ Gavranović je iz slobodnog udarca prebacio živi zid, ali lopta se sretno od vratnice odbila u ruke vratara Mrmića. To je bilo sve od uzbuđenja do kraja utakmice.