Ovo je Rijeka! Bijeli do pobjede s igračem manje

Split – Stadion Park mladeži. Utakmica 7. kola MaxTV Prve HNL. Gledatelja: 800.

Suci: Tihomir Pejin (D. Miholjac), Goran Pataki (Đakovo), Bojan Zobenica (Vinkovci), Jurica Mihalj (V. Mlaka). Delegat: Darko Matošić (Peteranec). Kontrolor suđenja: Dragutin Poljak (Zagreb).

Strijelci: 7’ 0:1 Tomasov (Močinić), 84’ 0:2 Tomasov (Radošević).

Žuti kartoni: Vidović, Obšivač, Mršić (Split), Roshi, Balaj, Tomasov (Rijeka). Crveni karton: Lešković (Rijeka).

RNK Split: Zagorac – Obšivač, Majstorović, Rrahmani, Woon – Vidović – Bagarić, Franjić (od 46’ Simonovski), Mršić (od 71’ Pervan), Pešić – Bilbija (od 46’ Rugašević).

HNK Rijeka: Vargić – Ristovski, Samardžić, Lešković, Tomečak – Močinić, Bradarić, Maleš (od 60’ Radošević) – Roshi (od 62’ Mitrović), Balaj, Tomasov (od 89’ Vešović).

splitrijekastats

U sastavu Rijeke nedostajali su suspendirani Moisés, Sharbini i Bezjak, te ozlijeđeni Jugović. U odnosu na Jadranski derbi u sastavu su se tako našli Roshi, Tomasov i Bradarić. U sastavu Splita bez iznenađenja. Umjesto suspendiranog Blagojevića u sastavu je bila još jedna izbjeglica iz Pule – Franjić.

Prva opasnost na utakmici u 5’ igre, kada je Mršić nakon kornera glavom pucao zamalo pokraj gola. A već dvije minute kasnije Rijeka vodi. Močinić se lijepo oslobodio čuvara s desne strane, precizno dodao za Tomasova, koji bombom s oko 25 metara zabija za 0:1. Nakon preko 180 minuta bez postignutog pogotka, Rijeka je tako već iz prvog udarca na Parku mladeži došla do vodstva. U 21’ Zagorac brani precizan udarac Maleša s dvadesetak metara nakon brze gostujuće kontre. U 23’ Tomečak je opasno zaprijetio s lijeve strane a Zagorac odbio u korner. U 28’ nakon prodora i ubačaja Roshija s desne strane, Bradarić iz voleja puca zamalo pokraj gola. Rijeka je bila bolja i mnogo opasnija u prvih pola sata utakmice. Nakon toga, i posebno u posljednjih desetak minuta prvog dijela, Split je pojačao pritisak na zadnji red Rijeke te je stvorio nekoliko potencijalno opasnih situacija pred Vargićem, ali bez većih prijetnji po gol Rijeke. Na odmor se tako otišlo sa zasluženim vodstvom gostiju.

Rijeka je vrlo dobro otvorila drugo poluvrijeme. U 51’ Zagorac sjajno brani Tomečakov, a nakon kornera koji je uslijedio i Leškovićev udarac glavom. U 54’ Balaj je pobjegao obrani domaćina, ali u posljednjem trenutku Obšivač odbija loptu u korner. U 56’ Tomasov, a u nastavku akcije i Balaj pucaju iz izglednih situacija, ali Zagorac brani. U 59’ Lešković kao posljednji čovjek u obrani ruši Bagarića te zarađuje izravni crveni karton, treći riječki u tri utakmice. Ovaj put čini se da je isključenje bilo opravdano. Kek je reagirao ubacivši Mitrovića umjesto Roshija. Rijeka je i s desetoricom bila puno opasnija. U 74’ munjevita kontra Rijeke preko Tomasova, koji je proigrao Balaja, ali je albanski napadač iz vrlo izgledne pozicije pucao preko gola. U sljedećoj minuti preslika akcije, ali je ovaj put umjesto Balaja promašio Ristovski iz nešto teže pozicije. U 82’ Pervan iz slobodnog udarca s dvadesetak metara puca preko gola. U 84’ napad Rijeke je započeo Močinić, u sredinu ubacio Radošević, Tomasov pobjegao obrani Splita te sjajno pospremio u Zagorčevu mrežu za nedostižnih i konačnih 0:2. Bravo Rijeka!