Strijelci: 1:0 70′ Šovšić 11m, 1:1 75′ Jahović (Jajalo), 2:1 83′ Špikić a.g.

Žuti kartoni: Leovac, Prskalo, Kvržić (Rijeka). Crveni karton: Samardžić (Rijeka).

NK Lokomotiva: Zelenika, Bručić (od 80’ Čabraja), Mrčela, Ćalušić, Musa, Prenga, Leko, Šovšić, Begonja (od 94’ Kolar), Pavičić, Rukavina (od 92’ Marić).

HNK Rijeka: Prskalo – Leovac, Samardžić, Mitrović, Bertoša – Moisés (od 61’ Jajalo), Zlomislić (od 73’ Špikić) – Ajayi (od 52’ Kvržić), Cvijanović, Sharbini – Jahović.

Udarci (u okvir): Lokomotiva 5(4), Rijeka 9(4).

Udarci iz kuta: Lokomotiva (5), Rijeka (3).

Posjed lopte: Lokomotiva (53%), Rijeka (47%).

Zaleđa: Lokomotiva (4), Rijeka (4).

Prekršaji: Lokomotiva (8), Rijeka (21).

Highlights

Prvo poluvrijeme:

12′ Sjajnu priliku imala je Rijeka kada je Jahović primio loptu nakon pogreške obrane Lokomotive, prevario Čalušića, ali njegov udarac sa sedam, osam metara sjajno je obranio Zelenika.

18′ Rukavina je pobjegao obrani Rijeke, malo iskosa izašao sam pred Prskala koji je bio dobro postavljen i odlično obranio njegov udarac.

23′ Šovšić je proigrao Pavičića koji se ubacio iza obrane Rijeke i odlično potegao iskosa s desne strane ali Prskalo je bio na mjestu i njegov pokušaj nogom odbio u korner.

28′ Moisés je bio blizu vodećeg pogotka u 28. minuti kada je nakon ubačaja Ajayija s desne strane pucao glavom, ali njegov pokušaj otišao je zamalo kraj deesne Zelenikine vratnice.

35′ Nakon polukontre Rijeke Ajayi je pokušao proigrati Jahovića koji je uklizao i malo skrenuo loptu prema golu, ali nedovoljno da prevari vratara Lokomotive.

37’ Leovac – žuti karton zbog prekršaja.

Drugo poluvrijeme:

53′ Veliku priliku je imao Bručić nakon lopte Rukavine ali Prskalo mu je odlično skratio kut i natjerao ga na promašaj.

61′ Kakav promašaj Jahovića. Po lijevoj strani Sharbini i Bertoša izigrali su obranu Lokomotive, uslijedila je povratna lopta Jahoviću koji je s 15-ak metara promašio gotovo prazna vrata.

66′ Begonja je ostao sam pred Prskalom iskosa s desne strane ali vratar bijelih je sjajnom intervencijom izašao kao pobjednik.

69′ Jedanaesterac za Lokomotivu. Rukavina je pobjegao obrani i pao nakon kontakta ramenom sa Samardžićem izvan kaznenog prostora. Sudac Pejin pokazao je na jedanaesterac i crveni karton braniču bijelih.

69′ Samardžić – crveni karton.

70′ Damir Šovšić GOL! Lokomotiva vodi 1:0. Pogodak iz kaznenog udarca postigao je Damir Šovšić nakon što se lopta od grede odbila preko gol linije Prskalovog gola.

70′ Prskalo – žuti karton zbog prigovora.

70’ Kvržić – žuti karton zbog prigovora.

75′ Adis Jahović GOOOL! Lokomotiva – Rijeka 1:1. Jajalo je pucao iskosa s desne strane, Jahović podmetnuo nogu i nakon samo pet minuta poravnao rezultat.

82′ Jozo Špikić GOL! Lokomotiva vodi 2:1. Nakon oštrog udarca Pavičića lopta se u gužvi odbila od Špikića i prevarila Prskala.

Prekinut je riječki niz bez poraza koji je potrajao nešto više od četiri mjeseca (od 19. travnja). Iako Bijeli nisu bili na razini svojih ovosezonskih igara, za poraz je najveći krivac sudac Tihomir Pejin koji je (valjda po Mamićevom naputku?) “filijali” poklonio jedanaesterac u 69. minuti kada je pokazao na bijelu točku nakon što je došlo do kontakta između Samardžića i Rukavine izvan kaznenog prostora. No, tu nije bio početak Pejinovog “natezanja” za domaćine. Naime, cijeli ostatak utakmice Rijeci je sudio diskutabilne prekršaje (omjer 8:21) što je iziritiralo čak i Matjaža Keka. Jedan od primjera je izmišljeni prekršaj Jahovića kada je ovaj proigrao Moisésa koji bi se našao u velikoj prilici za pogodak. Komična situacija na samom kraju je bila činjenica da sudac nije produžio utakmicu iako je Lokomotiva napravila dvije zamjene sudačkoj nadoknadi.

Iako je sudac sigurno usmjerio utakmicu crvenim kartonom i jedanaestercem koji ne da su dvojbeni nego su odrađeni po zadatku, Rijeka također nije bila raspoložena te je nastupila u vrlo “šarenom” sastavu. Uoči uzvratne utakmice play-offa UEFA Europa lige protiv Sheriffa trener bijelih Matjaž Kek bitno je izmjenio sastav koji je u četvrtak pobijedio moldavskog prvaka. Tako je svoje mjesto u početnoj postavi našlo čak osam novih igrača: Prskalo, Bertoša, Mitrović, Zlomislić, Moisés, Ajayi, Cvijanović i Sharbini. Odmarani su Vargić, Tomečak, Lešković, Brezovec, Jugović i Kramarić. Kvržić i Jajalo su u igru ušli s klupe.

Dok su posljednji put Bijeli kod Lokomotive u kombiniranom sastavu slavili s čak 5:1, večeras su neki igrači s klupe pokazali zašto su na klupi. Veliki problem je bilo neigranje Tomečaka na poziciji desnog beka. Leovac je prebačan na njegovu poziciju koja mu nije prirodna, a na Leovčevoj poziciji zaigrao je Bertoša, koji je unatoč silnom trudu pokazao “previše premalo” za ovakvu Rijeku. Ova situacija pokazuje (i dokazuje) kronični nedostatak desnog beka, tj. zamjene za Tomečaka. Ajayi je odigrao vrlo lošu utakmicu te je primorao Keka ga da zamijeni već samim početkom drugog poluvremena.

Vrijedi naglasiti da je za Rijeku debitirao Jozo Špikić ušavši nakon isključenja Samardžića. Na žalost, postigao je nes(p)retan autogol, ali smo sigurni da će sljedeći nastup biti bolji. Jozo, glavu gore!

Ako je cijena večerašnjeg poraza plasman u skupine Europa lige onda će vrlo brzo biti zaboravljen. No, što Rijeka postaje opasnija po Dinamo, ovakvo suđenje će se sve više ponavljati. Na Bijelima je da svojom igrom ne dozvole sucima da uopće utječu na konačan ishod utakmice.