Zagreb – Stadion NK Zagreb. Utakmica 21. kola MAXtv Prve lige. Gledatelja: 200.

Suci: Duje Strukan, Mario Pepur, Hrvoje Radić (svi Split), Josip Lučić (Vinkovci). Delegat: Ante Vučemilović-Šimunović (Osijek). Kontrolor suđenja: Dragutin Vuk (Čakovec).

Žuti kartoni: Ćubel, Ćavar (Zagreb), Ristovski (Rijeka).

Strijelci: 53’ 0:1 Bezjak (Vešović), 63’ 0:2 Bezjak (Vešović).

NK ZAGREB: Herceg – Ćubel, Matić, Kolinger, Stubičan – Stepčić, Ćavar (od 77’ Jurilj), Mudražija – G. Boban, Medić, Konopek.

HNK RIJEKA: Vargić – Ristovski, Samardžić, Mitrović, Zhuta – Močinić, Radošević, Moisés (od 91’ Jugović) – Vešović (od 79’ Roshi), Bezjak, Tomasov (od 70’ Balaj).

statistika zagreb rijeka 21 kolo[1]

Dobrom igrom u drugom poluvremenu, nogometaši Rijeke došli su do pobjede protiv Zagreba u posljednjoj ovogodišnjoj utakmici. Nije to bila utakmica za pamćenje. U prvom dijelu igrala se uspavanka, a u drugom dijelu, Bezjak je s dva pogotka gostima osigurao važne bodove.

U momčadi Zagreba nedostajalo je čak devet igrača, ozlijeđeni Muić, Tešija, Kovačić, Gudelj, te suspendirani Ljubičić, Šulc, Šehić, Livaković i Bevab. Kod Riječana nedostajali su požutjeli Maleš i Bradarić, te ozlijeđeni Lešković. U sastavu se ipak našao Radošević, a Kek je iznenadio postavivši Vešovića na desno krilo, dok su Sharbini i Balaj ostali na klupi.

Opis zanimljivih trenutaka u prvom poluvremenu bi komotno mogli preskočiti. No, reda radi spomenuti ćemo pokušaj Moisésa glavom u 4’ nakon ubačaja Tomasova, udarac Tomasova s dvadesetak metara u 31’ izravno u Hercega, te dva daljinska pokušaja Gabrijela Bobana (35’ i 43’), ali u oba slučaja izravno u Vargića.

Da će drugi dio ipak biti nešto sadržajniji dalo se naslutiti već u 30. sekundi kada je solidan udarac Vešovića obranio Herceg. U 50’ Zhuta je ubacio prizemnu loptu u pet metara, ali Vešović je na drugoj vratnici bio prekratak. U 53’ Rijeka je povela. Prvi udarac iz kuta na utakmici izveo je Tomasov, lopta je prošla kroz šumu nogu, Vešović na prvoj stativi produžio, a usamljeni Bezjak na drugoj stativi nekako ugurao loptu u mrežu za vodstvo Rijeke. Bezjaku je to bio deseti ovosezonski prvenstveni pogodak, a u 63’ postigao je i svoj jedanaesti pogodak. Moisés je sjajno izbacio Vešovića, koji je pak poslužio Bezjaka kojem nije bilo teško gurnuti loptu u prazan gol za 0:2. U 67’ Ristovski je lijepo prošao po boku i ubacio, ali Bezjak ovoga puta nije bio precizan. U 71’ Mudražija se našao u prilici pred vratima Rijeke, ali Ristovski je u posljednji trenutak otklonio opasnost. U posljednjih dvadeset minuta nije bilo većih uzbuđenja, te je Rijeka mirno utakmicu privela kraju.