Potop Rijeke na Maksimiru

Dinamo – Rijeka 3:0 (1:0)

Zagreb – Stadion Maksimir. Utakmica 18. kola MaxTV Prve HNL. Gledatelja: 3.122.

Suci: Mario Zebec (Cestica), Tomislav Petrović (Valpovo), Miro Grgić (Osijek), Goran Pataki (Đakovo). Kontrolor suđenja: Dušan Kukić (Sisak). Delegat: Darko Kolesarić (Osijek).

Strijelci: 40’ 1:0 Ademi (Pjaca), 52’ 2:0 Henriquez (Antolić), 85’ 3:0 Čop (Fernándes).

Žuti kartoni: Pivarić, Brozović (Dinamo), Jajalo, Kvržić, Lešković (Rijeka).

GNK Dinamo: Eduardo – Pinto, Sigali, Taravel, Pivarić – Ademi, Antolić, Brozović – Soudani (od 85’ Machado), Henriquez (od 78’ Čop), Pjaca (od 67’ Fernándes).

HNK Rijeka: Vargić – Tomečak, Mitrović, Lešković, Leovac (od 60’ Vešović) – Jajalo, Močinić – Jugović (od 53’ Kvržić), Moisés (od 71’ Ivančić), Sharbini – Kramarić.

NK_Dinamo                                        HNK_Rijeka

Riječki brod potopljen je u blatu Maksimira. Loš period u središnjici utakmice koštao je bijele mogućnosti da izbjegne poraz. Modri su pobijedili Rijeku i pobjegli joj na velikih sedam bodova prednosti na prvenstvenoj ljestvici. Iako se u otvaranju utakmice nije činilo kao da bi utakmica mogla završiti visokim porazom Rijeke. Dinamo je prvi zaprijetio. Pjaca je nanizao nekoliko igrača i u sredini pronašao Brozovića koji vrlo loše puca i prva prigoda na utakmici ostaje neiskorištena. Nakon toga igra se većinom u središnjici bez prednosti za jednu ili drugu ekipu. Tako je bilo sve do 11. minute kada je Moises pronašao na boku Sharbinija koji fino podvaljuje za Leovca čiji je udarac ipak obranio Eduardo. Samo dvije minute kasnije opet velika prigoda za bijele. Kramarić se lijepo oslobodio Sigalija, međutim izlazak Eduarda s vrata natjerao je bijelog napadača da se izvuče na desnu stranu. Dok se namještao na udarac, nekolicina Dinamovih braniča se uspjela vratiti, a Kramarićev udarac je otišao iznad grede. Još neko vrijeme Rijeka je održavala terensku ravnotežu, no kako se poluvrijeme bližilo kraju Zagrepčani su sve više preuzimali konce igre u svoje ruke. U 40. minuti Riječani neuspješno kombiniraju, Dinamovci im otimaju loptu, Ademi se sjurio u šesnaesterac gostiju i Vargić nije mogao puno učiniti.

Tako se na odmor otišlo s prednošću domaćih od 1:0. Iako je Rijeka imala bolje prigode Dinamo je kako je odmicala utakmica sve više dominirao pa se ne može reći da je nezasluženo. Tamo gdje je stalo u prvom dijelu nastavilo se je i u nastavku utakmice. Dinamo je bolje otvorio drugi dio utakmice i sve opasno se događalo na polovici Rijeke. To je ubrzo rezultiralo povećanjem vodstva za domaće. U 52. minuti ponovno su modri izigrali srednji red Riječana. Antolić je lijepo pronašao Henriqueza koji nije imao težak zadatak budući da je izašao sam ispred Vargića. Nakon lošeg perioda igre koji je trajao od 30. do 60. minute konačno se opet probudila i Rijeka. Igra se preselila na Dinamovu polovicu a bijeli su postajali sve opasniji. U 72. minuti Kramarić je mogao vratiti neizvjesnost u utakmicu. Sjajno se oslobodio svog čuvara i kada su svi očekivali smanjenje vodstva, loš udarac sa vrha peterca završio je pored lijeve vratnice Eduardovih vrata. Pet minuta kasnije Kvržić se lijepo probio po desnom boku idealno proigrao Ivančića čiji siguran pogodak uklizavanjem sprječava požrtvovni Pinto.

Do kraja utakmice Riječani su pokušavali ublažiti poraz dok su Dinamovi igrači prijetili iz kontri i polu kontri. Jedna od takvih, u 85. minuti završila je i trećim pogotkom u mreži Vargića. Fernandes i Čop su izigrali posljednju liniju bijelih i na kraju je Čop postavio konačnih 3:0.

Highlights

Prvo poluvrijeme:

3′ Prva prilika Dinama nakon lijepog prodora Pjace i ubačaja prema Brozoviću koji je sa sedam, osam metara glavom pucao preko gola.

9′ Nova prijetnja Dinama nakon polukontre po lijevoj strani ali Mitrović je pravovremeno odbio ispred Henriqueza.

11′ Sjajna akcija Rijeke i prenešena lopta na lijevu stranu gdje je Sharbini ostavio povratnu loptu Leovcu čiji vrlo dobar udarac odbija Eduardo pa Sigali čisti ispred Kramarića.

13′ Nova velika prilika za Rijeku nakon sjajnog dubinskog proigravanja Jugovića prema Kramariću koji je pobjegao Sigaliju, zaobišao i Eduarda pa malo iskosa s lijeve strane prebacio gotovo prazan gol.

21′ Henriquez je izašao sam pred Vargića malo iskosa po desnoj strani ali vratar Rijeke odličnom intervencijom sačuvao je mrežu netaknutom.

25′ Pjaca je imao lijepi prodor kroz sredinu pa pucao s ruba kaznenog prostora ali ravno u dobro postavljenog Vargića.

40′ Arijan Ademi GOL! Dinamo – Rijeka 1:0. Nakon izgubljene lopte Močinića, Antolić je vukao loptu po lijevoj strani pa gurnuo prema sredini gdje se iz drugog plana ubacio Ademi, ušao u kazneni prostor, i s desetak metara matirao Vargića.

43′ Pucao je Antolić s 18 metara, zamalo pored desne Vargićeve vratnice.

Drugo poluvrijeme:

46’ Mato Jajalo – žuti karton zbog preoštrog prekršaja.

47′ Potegao je snažno Taravel iz slobodnog udarca s 18 metara ali Vargić je bio dobro postavljen i odbio njegov pokušaj.

48′ Pucao je Brozović iz odbijanca nakon kornera ali nije pogodio okvir Vargićevog gola.

52′ Angelo Henriquez GOL! Dinamo – Rijeka 2:0. Antolić je oduzeo loptu Leškoviću na sredini i proigrao Henriqueza koji je krenuo prema Vargiću i s 15-ak metara rutinski poentirao.

59’ Zoran Kvržić – žuti karton zbog prigovora.

59’ Josip Pivarić – žuti karton zbog preoštrog prekršaja.

61′ Tomečak je odlično potegao s 25-metara iskosa s lijeve strane a Eduardo nezgodnu loptu odbio u korner.

62’ Pjaca je imao priliku nakon brze polukontre Dinama ali Vargić odlično brani njegov pokušaj s 15-ak metara.

63’ Marcelo Brozović – žuti karton zbog preoštrog prekršaja.

72′ Veliku priliku za smanjenje zaostatka imala je Rijeka preko Kramarića koji je nakon Kvržićevog prodora i lijepe varke tijelom s desetak metara pucao pored gola.

77’ Nova odlična prilika za Rijeku nakon Kvržićevog prodora desnom stranom i povratne lopte Ivančiću čiji udarac na putu prema golu blokira Pinto.

84’ Fernándes se ubacio iza obrane Rijeke pa iskosa s desne strane pucao pored gola.

85’ Duje Čop GOL! Dinamo – Rijeka 3:0. Nakon duplog pasa na lijevoj strani s Fernandesom Čop je ostao sam ispred Vargića i pogodio dalji kut.

92’ Marko Lešković – žuti karton zbog preoštrog prekršaja.