Povratak pobjedama

Rijeka – Zagreb 3:0 (2:0)

Rijeka – Stadion Kantrida. Utakmica 10. kola MaxTV Prve HNL. Gledatelja: 4.500.

Suci: Goran Gabrilo (Split), Goran Perica (Šibenik), Hrvoje Radić (Split), Duje Strukan (Split). Delegat: Ivan Šutalo (Osijek).

Strijelci: 22’ 1:0 Kramarić (Sharbini), 27’ 2:0 Kramarić (Moisés), 47’ 3:0 Krstanović (Sharbini).

Žuti kartoni: Kolinger, Musa (Zagreb).

HNK Rijeka: Vargić – Vešović (od 68’ Lima), Mitrović, Lešković, Tomečak – Jajalo (od 79’ Zlomislić), Cvijanovič – Jugović, Moisés (od 46’ Krstanović), Sharbini – Kramarić.

NK Zagreb: Livaković – Jurendić, Musa, Kolinger, Štiglec – Stepčić, Matić, Ljubičić – Boban, Krovinović – Medić.

Prvo poluvrijeme:

5′ Udarac Jugovića s 16 metara koji brani Livaković.

22′ Rijeka – Zagreb 1:0! Andrej Kramarić!!! Predivna akcija i pogodak najboljeg strijelaca Rijeke…Slobodni udarac izveo je Jajalo, kratko dodao do Sharbinija na lijevoj strani koji upućuje centaršut koji odličnim skokom u naletu glavom zakucava u mrežu Kramarić.

27′ Rijeka – Zagreb 2:0! Andrej Kramarić!!! Opet mala škola nogometa. Moisés, Vešović, Jugović – sve iz prve na desnoj strani… Moisés na kraju ulazi u šesnaesterac i točno pronalazi Kramarića koji s dva metra ne promašuje.

43’ Kolinger – žuti karton zbog preoštrog prekršaja na gležanj Moisésa.

45′ Lešković, novi reprezentativac Hrvatske, napravio je slalom kroz obranu Zagreba, prošao četiri igrača, te opalio s 20 metara po golu, ali pogađa Kolingera u glavu, teg a nokautira.

Drugo poluvrijeme:

47′ Rijeka – Zagreb 3:0! Ivan Krstanović!!! Odmah u prvom dodiru s loptom Krle postiže pogodak. Sve je sam napravio Anas Sharbini, oduzeo loptu, osvojio puno prostora, asistirao na bok Krstanoviću koji pogađa prizemno ispod Livakovića.

52’ Musa – žuti karton zbog preoštrog prekršaja na Tomečaku.

55′ Prvo je Boban imao prigodu za Zagreb, ali obrana Rijeke ipak izbacuje na vrijeme, a u kontri Sharbini i Kramarić lijepo kombiniraju, a na kraju Kramarić nakon dva driblinga puca pokraj gola.

63′ Štiglec je nakon dobre akcije Bobana pucao s 16 metara ali preko gola.

84′ Krstanović je, nakon ubačaja Cvijanovića s boka, probao glavom ali puca pokraj gola.

88′ Kramarić se sjurio u kontranapadu prema golu Zagreba, ali mu kod udraca u blok ulazi Kolinger i izbacuje u korner.

Rijeka je rutinski pobijedila Zagreb, te se pobjedom približila Dinamu na samo dva boda zaostatka. Nije ovo bila utakmica za nogometne sladokusce. Osim prilike Jugovića u 5’, ništa vrijedno spomena se nije dogodilo u prvih dvadesetak minuta utakmice, sve do prvog pogotka Kramarića u 22’. Rijeka je dosta griješila, a Zagreb smjelo i zrelo držao posjed, iako u nedostatku zadnjeg pasa nije mogao opasnije zaprijetiti po vrata Vargića. Ipak, riječko iskustvo i kvaliteta su došli do izražaja u samo pet minuta kada su bijeli u dvije sjajne akcije riješili utakmicu. Nakon drugog pogotka Rijeke, treba istaknuti prekršaj Kolingera na Moisésov gležanj, nakon kojega je Brazilac zamijenjen na poluvremenu, nadamo se iz preventivnih razloga.

Odmah u početku nastavka susreta, Rijeka je riješila nedoumice (ako ih je i bilo) te je Krstanović, u svom prvom dodiru s loptom, postigao prvi pogodak iz igre u sezoni. Igra je u drugom poluvremenu bila dosta loša i nepovezana, uz puno grešaka s obje strane. Riječani, zadovoljni rezultatom, su igrali s rezervom, čuvajući energiju za utakmicu protiv Seville u četvrtak. Kod Riječana, posebno treba istaknuti siguran stoperski dvojac LeškovićMitrović, te dvostrukog strijelca (Kramarića) i asistenta (Sharbinija).