Prekinut niz pobjeda, ali i dalje vodeći!

Stadion Hašk-a –  Utakmica 5. kola Treće HNL zapad. Gledatelja: 200.

Suci: Trklja, Vulić, Harcet, Mioković – Skledar

Strijelci: 1:0  Rexhepi (18′),  1:1 Dangubić (70′)

HNK Rijeka II (4-2-3-1): Dino Raspor, Lucas Scaglia, Jozo Špikić, Mateo Bertoša, Jamilu Collins, Ivan Močinić (od 74´ Matija Vidas), Gerald Diyoke, Ajayi Goodness (od 46´ Marko Marciuš),  Aliyu Okechukwu (od 66´ Matko Budan) , Filip Dangubić, Josip Ivančić.

HAŠK (3-5-2):Darko Horvat, Luka Barišić, Marin Punek, Marko Zeman, Juraj Javorović, Ivan Galić (od 64´ Tomislav Primorac), Siniša Antonić, Toni Adžić, Arjan Rexhepi, Senad Bajrić, Ivan Abramović.

Highlights

6′ Goodness Ajayi je na lijevoj strani primio dubinsku loptu, dobro okrenuo čuvara, ali njegov udarac iskosa s 15-ak metara nekadašnji vratar Rijeke Darko Horvat odbio je u korner.

10′ Mateo Bertoša silovito je potegao sa oko 25 metara iskosa ali je njegov udarac zapeo u bloku domaće momčadi.

18′ HAŠK – Rijeka II 1:0 Nakon prvog pravog izleta na polovicu Rijeke nogometaši HAŠK-a poveli su nakon što je Senad Bajrić izvrsno uposlio Arjana Rexhepija koji rutinski pogađa suprotni kut Rasporovog gola sa 7-8 metara.

21′ Nakon ubačaja Scaglie s desne strane napadač Rijeke Josip Ivančić pucao je glavom sa 5-6 metara, ali je njegov udarac otišao tik iznad gola vratara Horvata.

26′ Nakon prekida i velike gužve u šesnaestercu domaće momčadi Jamilu Collins je pucao glavom ali njegov pokušaj vratar domaćina lako brani.

40′ Marko Zeman pokušao je sa oko 35 metara iznenaditi vratara Rijeke Dinu Raspora, ali njegov udarac je bio neprecizan te lopta odlazi pored desne stative.

42′ Nakon prekida Močinić je odlično ubacio loptu i pronašao Josipa Ivančića koji neometan puca glavom sa 5 metara ravno u vratara domaće ekipe.

46′ Iz igre izlazi Ajayi Goodness Ohiremen , u igru ulazi Marko Marciuš.

47′ Okechukwu je pucao s 20-ak metara ali Horvat uz manje poteškoće brani njegov udarac.

51′ Veliku priliku za izjednačenje Rijeka II je imala nakon što je Močinić osvojio loptu i proigrao Dangubića koji je sa 16 metara lijevom nogom pucao ravno u Horvata.

58′ Priliku za HAŠK imao je Rexhepi koji je sam primio povratnu loptu ali iskosa s 15-ak metara pucao ravno u Raspora.

62′ Močinić je dubinskom loptom pokušao pronaći Ivančića, domaći branič Barišić promašio loptu, a Ivančić iskosa pogodio vratnicu.

63′ Dobru akciju HAŠK-a udarcem je završio Bajrić ali Raspor bez većih problema brani njegov udarac.

64′ Gerald je potegao s 25 metara ali nije iznenadio dobro postavljenog Horvata.

64′ Iz igre izlazi Ivan Galić, u igru ulazi Tomislav Primorac.

66′ Iz igre izlazi Aliyu Okechukwu, u igru ulazi Matko Budan.

70′ GOOOL! HAŠK – Rijeka II 1:1. Ivančić je dobio loptu na lijevoj strani i oštrim prizemnim ubačajem pronašao Filipa Dangubića koji je pravovremeno utrčao i uklizavanjem ubacio loptu u mrežu.

74′ Iz igre izlazi Ivan Močinić, u igru ulazi Matija Vidas.

75′ Iz igre izlazi Arjan Rexhepi, u igru ulazi Luka Grčić.

80′ Iz gužve nakon prekida pucao je Primorac ali zamalo pored Rasporovog gola.

81′ Nova velika prilika nakon sjajnog slaloma Dangubića i podvaljene lopte Budanu čiji mlak udarac brani Horvat.

83′ Iz igre izlazi Ivan Abramović, u igru ulazi Marko Lukač

85′ Nakon odbijene lopte na udarac s 18 metara natrčao je Scaglia čiji pokušaj brani domaći vratar.

Po lijepom i sunčanom danu igrači Rijeke II doputovali su u Zagreb da se na Pešćenici suoče sa ekipom HAŠK-a u  5. kolu 3. HNL lige. Riječani su od početka postavili kao vodeća momčad u prvenstvu te su krenuli s nekoliko pokušaja prema vrataru domaćih Horvatu.  U 6. i 10. minuti pokušavaju Ajayi i Bertoša, ali udarac prvog golman odbija u korner dok je pokušaj Bertoše završio u bloku.  Ekipa HAŠKa povela je u 18. minuti, iz prvog napada, odnosno prvog prelaska na stranu gostiju. Bajrić je lijepo proigrao za Rexhepija koji s lakoćom sa 7 metara vara Raspora, 1:0. Do kraja poluvremena Rijeka je pokušavala izjednačiti rezultat, pucali su glavom Ivančić (dva puta) i Collins ali lopta kao da nije željela u gol.

Odmah po početku drugog poluvremena Pilipović iz igre vadi Ajayija, a u igru ulazi Marko Marciuš. Očito niti Renato nije zadovoljan onime što pokazuje mladi Nigerijac. Prvu priliku u drugom dijelu ponovno je imala Rijeka II, Okechukwu je lijepo potegao sa 20 metata, ali Horvat brani. Močinić je u 51. i 62. proigrao Dangubića, a zatim i Ivančića. Datković pogađa u domaćeg vratara dok Ivančić pogađa stativu. Pilipović u 66. minuti u igru uvodi još jednog napadača, nakon što je prethodno ušao Marciuš, sada u igru ulazi Matko Budan umjesto Okechukwua te Rijeka pritišće HAŠK s tri napadača. Uskoro je došlo i izjednačenje. U 70. minuti Ivančić s lijeva ubacuje u šesnaesterac, a na loptu uklizava Dangubić i uspijeva je ugurati iza Horvata za 1:1. Pilipović odmah potom poseže za preostalom izmjenom, u igru umjesto Močinića ubacuje Vidasa  u nastojanju da pojača obrambene linije i zadrži za Riječane povoljni rezultat. Do kraja su domaćini imali još samo jednu priliku i to iz prekida u 80. minuti, ali nisu uspjeli pogoditi okvir gola. S druge strane Riječani su mogli doći do sva tri boda da je Budan bio malo prisebniji. Veliki posao je odradio Dangubić koji je nakon slaloma podvalio loptu za Budana koji puca loše te do kraja ostaje rezultat iz 70. minute, 1:1.

Pred oko 200 gledatelja Rijeka II je remijem osigurala zadržavanje vodećeg mjesta na ljestvici 3 HNL zapad. Dojma smo da je Rijeka bila bolja momčad i da je malo sreće falilo da se iz Zagreba donesu i sva 3 boda. Domaćini su poveli iz jednog trenutka neopreznosti u obrani Rijeke. Tijekom cijele utakmice Rijeka je imala laganu inicijativu, a sasvim sigurno i više, a i bolje prilike za golove od domaćina. Ostaje žal zbog propuštene pobjede i zadržavanja 100% učinka, ali s druge strane sreća jer je Rijeka zahvaljujući dosadašnjim uspjesima zadržala 1. mjesto.