Premijerna pobjeda odbojkaša Rijeke

by Hoću Ri | 02/12/2014 17:01

Utakmica prvoga kola skupine B Lige prvaka: Szolnoki – Primorje Erste banka 13:12 (3:2, 3:1, 3:5, 4:4)

Vaterpolisti Primorja otvorili su ovogodišnju Ligu prvaka minimalnim porazom od Szolnokija. Poraz nikada nije dobrodošao, ali mora se napomenuti da su protivnici jedan od najjačih svjetskih sastava predvođeni brojnim reprezentativcima Mađarske i Srbije, prije svih braćom Varga, Denesom i Danielom, legendom mađarskog vaterpola Madarasom, te mladim srpskim snagama Mitrovićem i Aleksićem.

Naša ekipa je u susret, koji je završio sa atipično velikim brojem pogodaka, ušla loše. 3:2 nakon prve, te čak 6:3 nakon druge četvrtine (a bilo je i 6:2) je nešto što vaterpolisti Primorja rijetko dožive (od polufinala LP i Barcelone, op.a.). No krajem druge, a posebno o trećoj čevrtini, primorjaši pronalaze svoju igru i okreću rezultat u svoju korist, 7:6. Posebno inspiriran bili su virozni Muslim i Sukno. Obojica su susret završila sa po 4 pogotka.

Ipak, kombinacija lošije igre u obrani, pogotovo sa igračem manje (čak 8/12 su imali Mađari), rezultirali su još jednim preokretom, te je kod 11:8 bilo jasno da bodovi ostaju u Mađarskoj.

Kod Primorja, uz već spomenute Muslima i Sukna sa 4 pogotka, Garcia je dodao 2, a Šetka i Burić po jedan pogodak.

U preostalim susretima skupine B Jug je sa 9:8 slavio u Belinu kod Spandaua, a Pro Recco kod Radničkog sa čak 12:5. Susret Partizana i Galatasaraya je odgođen. U drugom kolu, 17.12., sastaju se, Galatasaray – Primorje EB, Partizan – Jug CO, Spandau 04 – Szolnoki.

Premijer liga, 11. kolo: Zamet – Bjelovar 29:27 (15:13)

Nakon poraza od vodeće momčadi lige, Varaždina, Zamet se vratio pobjedničkim navikama. U 11. kolu Premijer lige, u dvorani na Zametu je pao nekadašnji prvak Europe, Bjelovar.

U susretu koji je obilovao pogocima bolje se snašla domaća momčad, predvođena ljevorukim bombarderom Černekom (11), kojem su sekundirali Vučko (5), te Jotić i L. Mrakovčić (4).

U 13. kolu, već 3.12., Zamet gostuje kod predzadnjeg Đakova (13.), a za vikend, 6.12. ih očekuje veliki derbi u Buzetu (8.)  koji je trenutno na ljestvici bod i mjesto iza Zamećana koji sa 12 osvojenih bodova drže 7. mjesto.

Ovim putem redakcija HoćuRi portala čestita RK Pećine na vrijednom jubileju. 50 godišnjici postojanja.

1. HRL za žene, nastavlja se 17.1.2015. kada u Rijeci gostuje Osijek. U međuvremenu, ŽRK Zamet predvodi prvoligašku tablicu.

1.    ZAMET    10          20
2.    LOKOMOTIVA    10       19
3.    PODRAVKA VEGETA    10    19

A-1 LIGA košarkaša, 9. kolo:  Ribola Kaštela – Kvarner 2010. 88:97 (26:28, 23:20, 23:23, 16:26)

Velika pobjeda košarkaša Kvarnera na uvijek teškom gostovanju u Dalmaciji. Nakon 30 minuta izjednačene igre, četvrta četvrtina minimalnim zaostatkom igrača iz Rijeke (71-71), ali šestominutna  nevera s Kvarnera, serija 20-6 u šest minuta, vodstvo 91-76 i otpor Kaštelana je slomljen. Još jedna pobjeda mladih igrača sa Kozale.

Pobjedu je, opet, donijela timska igra. “Joker” Šamanić i Konjević po 16, Čakarun 15, Veljačić 14, Cinac 13, uz dobre role Jambrovića i Stipčića (po 7), uz pasku iskusnog Štembergera(6). Domaćine je, sa 18 poena, predvodio nekadašnji reprezentativac Hrvatske Rančić.

Do zimske stanke valja odigrati još dva susreta, a prvi je 6.12. protiv Splita na Kozali.

Zagreb i Kvarner 2010 14, Šibenik 13, Alkar, Gorica, Ribola Kaštela i Zabok 12, Split i Jolly JBŠ 11, VROS Osijek i Sl. Brod 9 bodova.

A-1 LIGA košarkašica, 7. kolo A-1: Kvarner – Rockwool Pula 83:63 (23:9, 20:16, 19:20, 21:18)

U derbi susret 7. kola A-1 lige za košarkašice, ekipa Kvarnera je pregazila gošće iz Istre. Susret je bio gotovo nakon nepune 3 minute i 9-0 za domaće košarkašice. Nakon 10 minuta već je bilo +14 za domaći sastav, a na poluvremenu je prednost iznosila 18. Nakon 40 minuta igre na semaforu je bilo okruglih plus 20. Kvarner 83 – Rockwoll 63.

Ekipu Kvarnera su predvodile Živadinović (17), Kovačević (13), te Tomić i Tomljanović sa 12 poena.

U preostala dva kola košarkašice igraju sa izravnim konkurentkinjama za vrh tablice. Za vikend gostuju u Zadru, a onda dočekuju Medveščak. Trenutno drže drugo mjesto, ali i maju i utakmicu manje od vodeće Raguse.

Poredak: Ragusa 15, Kvarner 14, Rockwool Pula 13, Zadar 12 , Medveščak 10, Split 10, Trešnjevka 2009 9, Croatia 2006 9, Novi Zagreb 8, Šibenik 8, Gospić 6 bodova.

BOĆANJE  1. LIGA, 7. kolo:

VARGON 17 – TRIO PAZIN 9
NADA 11 – MARINIĆI 15
IMOTSKI 12 – PODHUM KVIG 14

Pobjede naših ekipa na vrućim gostovanjima u Dalmaciji, Marinići u Splitu kod Nade, a Podhum u Imotskom. U derbiju kola, Vargon je pobijedio ekipu iz Pazina. Kako je, u drugom derbiju kola, porečka Istra tukla Zrinjevac, Vargon se izjednačio po bodovima sa Zrinjevcem, dok treće mjesto, sa dva boda manje, dijele Marinići i Istra.

Sljedeće kolo je u novoj godini, 17.1., a u derbiju, Marinići dočekuju Zrinjevac, Vargon gostuje kod Nade, a Podhum ugošćuje Pulu u susretu u kojem mogu riješiti sve brige oko ostanka u ligi.

Zrinjevac i Vargon 12, Istra Poreč i Marinići 10, Trio Pazin 9, Nada 6, Podhum KVIG 5, Imotski 4, Pula 2 i Biston MR bez bodova.

8. kolo Prve lige odbojkašica, Druga jakosna skupina: DRENOVA – RIJEKA 1:3, SPLIT 1700 – KOSTRENA 1:3

Pobjeda Rijeke u gradskom derbiju protiv Drenove kojoj su , na taj način, uzvratile za poraz u prvom dijelu sezone. Kostrena se lako obračunala sa lošim Splićankama.

U subotu, 6.12. Kostrena i Drenova igraju međusobno, a Rijeka dočekuje jaku Novu Gradišku.