by V. Vivoda | 19/08/2017 23:03

Rijeka – Lokomotiva 2:1 (0:1)

Rijeka – Stadion Rujevica. Utakmica 6. kola HT Prve lige. Gledatelja: 4.622.

Suci: Duje Strukan (Split), Goran Perica (Šibenik), Mario Pepur (Split) i Marin Vidulin (Kanfanar). Delegat: Damir Čilić (Vinkovci). Kontrolor suđenja: Domagoj Ljubičić (Osijek).

Strijelci: 16’ 0:1 Majer (Doležal), 81’ 1:1 Bradarić (Mišić), 90+4’ 2:1 Matei (Bradarić).

Žuti kartoni: Martić, Đoković, Punčec (Rijeka), Šunjić, Ivanušec, Kolar (Lokomotiva).

HNK RIJEKA (4-2-3-1): Prskalo – Martić (od 55′ Héber), Župarić, Punčec, Zuta – Bradarić, Đoković (od 71′ Mišić) – Vešović, Matei, Črnic – Jelić (od 62′ Gavranović).

NK LOKOMOTIVA (4-3-2-1): Šemper – Karačić, Kolinger, Soldo, Musa – Šunjić, Capan (od 74′ Valentić), Ivanušec – Majer (od 86′ Kolar), Doležal (od 58′ Burić) – Babić.

Rijeka Lokomotiva 2 1 statistika[1]

Uz puno muke i drame nogometaši Rijeke uspjeli su svladati Lokomotivu i tako prekinuti niz od tri uzastopna poraza. Nakon što je Lokomotiva rano povela i držala vodstvo sve do desetak minuta prije kraja utakmice, prvo je Filip Bradarić, u svom 100. nastupu za Rijeku u službenim utakmicama, u 81′ izjednačio, da bi u četvrtoj i posljednjoj minuti sudačke nadoknade genijalnim proigravanjem pronašao Mateija, koji je matirao Šempera za riječku pobjedu. Vrijedi napomenuti i da Matei u 84′ nije uspio realizirati kazneni udarac. Matjaž Kek je u sastavu napravio čak sedam zamjena u odnosu na utakmicu protiv Olympiacosa. U sastavu su ostali tek Župarić, Zuta, Bradarić i Vešović. Kod gostiju, nedostajali su ozlijeđeni Datković, Majstorović i Radonjić.

Rijeka je prva zaprijetila. U 5′ Matei je lijepo proigrao Črnica čiji je udarac s petnaestak metara prošao tik uz vratnicu gostujućeg gola. Lokomotiva je iz prve prilike povela. U 16′ Babić je iz polukontre bez puno problema dovukao loptu do ruba domaćeg kaznenog prostora. Nakon pokušaja udarca lopta se s(p)retno odbila do Doležala, koji je pronašao Majera. Najboljem ovosezonskom strijelcu gostiju nije bilo teško prevariti Prskala iz neposredne blizine za 0:1. U 26′ Šemper je sjajno obranio udarac Mateija iz slobodnog udarca sa 18 metara. U 38′ Ivanušec se došetao do ruba domaćeg kaznenog prostora ali udarac nije bio precizan. Minutu kasnije Bradarić je s 20 metara snažno tukao ali izravno u Šempera. U 43′ Jelić se izborio za loptu na desnom boku, odigrao za Mateija koji je pronašao Črnica, čiji udarac s ruba kaznenog prostora je završio u rukama vratara Lokomotive. Do kraja prvog dijela, u prvom minuti sudačke nadoknade Črnic si je otvorio prostor za udarac na 16 metara, no Šemper je još jednom bio siguran. Na odmor se tako otišlo s minimalnom gostujućom prednošću.

Prvo uzbuđenje u nastavku zabilježeno je tek u 59′ kada je Črnic ubacio, Héber pucao glavom, a lopta u visokom luku prošla iznad grede. U 71′ Majer je tukao s 25 metara, no lopta je prošla iznad grede. Rijeka je postala opasnija tek nakon što je Mišić zamijenio Đokovića. U 76′ Mišić je sjajno proigrao Hébera, koji se sjajnim driblingom (kao u Pireju prije gola) u kaznenom prostoru riješio pratnje, ali udarac nije bio dovoljno jak da bi svladao Šempera. Već u sljedećoj minuti Gavranović je tukao s dvadeset metara, no Šemper je još jednom bio siguran. Rijeka je u 81′ došla do izjednačenja. Bradarić je potegnuo s 20 metara, Šemper je uspio dotaknuti loptu, koja mu se od ruke nekako odbila, te završila u mreži za 1:1. Tek dvije minute nakon domaćeg pogotka, Héber je srušen s leđa i Strukan je pokazao na bijelu točku. Matei je preuzeo odgovornost, no Šemper je pročitao stranu i obranio kazneni udarac. U 90′ Gavranović je pokušao s dvadeset metara, no Šemper je još jednom bio siguran. A onda, u četvrtoj i posljednjoj minuti sudačke nadoknade Rijeka je došla do potpunog preokreta. Bradarić je sjajno u kaznenom prostoru petom proigrao Mateija, koji je bez problema matirao Šempera za veliko riječko slavlje.