Preokret u nastavku za nova tri boda

Rijeka – Istra 1961 3:1 (0:1)

Rijeka – Stadion Kantrida. Utakmica 12. kola MaxTV Prve HNL. Gledatelja: 5.500.

Suci: Bruno Marić (Daruvar), Tomislav Petrović (Valpovo), Miro Grgić (Osijek), Damir Batinić (Osijek). Delegat: Antun Valić (Slavonski Brod). Kontrolor suđenja: Branko Stipković (Karlovac).

Strijelci: 44’ 0:1 Tomić (Ivančić), 54’ 1:1 Jajalo (Kramarić), 71’ 2:1 Kramarić (Jajalo), 90’ Zec (Jajalo).

Žuti kartoni: Jajalo (Rijeka), Woon, Pavlović, Jȏ (Istra 1961).

HNK Rijeka: Vargić – Tomečak, Lešković, Mitrović, Leovac – Jugović (od 82’ Kvržić), Jajalo, Cvijanovič, Sharbini (od 88’ Zlomislić) – Krstanović (od 66’ Zec), Kramarić.

NK Istra 1961: Dreven – Gregov, Pavlović (od 73’ Horvat), Graf, Woon – Blagojević, Obšivač – Ivančić (od 57’ Pamić), Heister, Tomić (od 66’ Jȏ) – Radonjić.

Prvo poluvrijeme:

10′ Sharbini je sjajnom dubinskom loptom proigrao Leovca koji se ušuljao iza leđa obrane Istre 1961, ali s 15-ak metara iskosa pucao ravno u Drevena.

20′ Lijepo je potegao Kramarić s 20-ak metara nakon proigravanja Jugovića, ali Dreven odbija njegov udarac.

25′ Brzim duplim pasom obranu Istre 1961 na krivoj nozi uhvatili su Cvijanović i Sharbini čiji je udarac s 18 metara gostujući vratar odbio u korner. Nakon udarca iz kuta lopta se odbila do Leovca koji s 20-ak metara puca zamalo pokraj gola.

29′ Chung Woon – žuti karton zbog preoštrog prekršaja na Jugoviću.

32′ Pokušao je Kramarić s 20-ak metara iskosa iznenaditi Drevena ali njegov udarac otišao je pokraj gola.

44′ Dario Tomić GOL! Rijeka – Istra 1961 0:1. Iz jednog od rijetkih izleta u kazneni prostor Rijeke gosti su poveli pogotkom Tomića koji je na drugoj vratnici dočekao Ivančićev ubačaj s desne strane i lagano poentirao.

45′ Sjajnu priliku za izjednačenje imala je Rijeka preko Mateja Mitrovića koji je odlično potegao iz voleja s 15-ak metara ali Dreven sjajno vadi njegov udarac iz samog kuta.

Drugo poluvrijeme:

47′ Kontranapad Istre i dug trk Radonjića završava lošim primanjem Tomića ispred gola Rijeke.

50’ Bojan Pavlović – žuti karton zbog preoštrog prekršaja na Leovcu.

51′ Nakon ubačaja Sharbinija, Kramarić iz voleja pogađa gredu.

53’ Mato Jajalo – žuti karton zbog preoštrog prekršaja.

54′ Mato Jajalo GOL! Rijeka – Istra 1961 1:1. Rijeka je uspjela izjednačiti…nakon duge akcije i rolice Kramarića, Jajalo puca s 18 metara, a lopta pogađa Grafa u bloku Istre, vara vratara i završava u mreži.

56′ Zamalo je s glavom pogodio Tomečak nakon duge lopte Kramarića kojom je prebacio cijelu obranu.

60′ Proigrao je Sharbini lijepo Leovca na lijevoj strani, a na njegov ubačaj pola sekunde zakasnio je Krstanović na petercu.

70′ Pritisak Rijeke izrodio je novu priliku, nakon ubačaja s desne strane pucao je Kramarić glavom ali Dreven je još jednom bio na mjestu.

70′ Pucao je Heister iskosa s lijeve strane, preko gola.

71′ Andrej Kramarić GOL! Rijeka – Istra 1961 2:1. Preokret na Kantridi. Strijelac, a tko drugi nego Andrej Kramarić. Jajalo je sjajno podvalio loptu napadaču Rijeke koji je izdržao duel s Pavlovićem, namjestio se na lijevicu i neobranjivo poentirao pod gredu.

79′ Zec je “ukrao” loptu obrani Istre i sjurio se prema kaznenom prostoru pa iskosa s desne strane pucao preko gola.

80′ Pucao je Woon s 30-ak metara a Vargić neugodan prizemni udarac odbio u korner.

81′ Obrana Istre 1961 krivo je procjenila jedan ubačaj s desne strane i odbila loptu do Kramarića koji iz voleja sa 16 metara prebacuje gol.

83’ Jȏ – žuti karton zbog preoštrog starta na Mitroviću.

89′ Nakon dobre asistencije Zlomislića pucao je Zec s 18m ali obrana Istre skreće loptu u korner.

90′ Ermin Zec GOL! Rijeka – Istra 1961 3:1. Sve je rješeno na Kantridi. U posljednjoj minuti utakmice, iz kornera koji je sam izborio Zec je pogodio glavom s par metara nakon što je iz kornera ubacio Jajalo a pulska obrana nespretno reagirala.

Nakon hladnog šoka na samom kraju prvog poluvremena, Rijeka je u drugom poluvremenu ubacila u višu brzinu i drugi put ove sezone bila bolja od Istre 1961. Uz sjajnog i sveprisutnog Sharbinija, preokret Bijelih režirali su Jajalo i Kramarić, dok je u svom prvenstvenom debiju pobjedu u 90′ osigurao Ermin Zec.

U prvih pola sata, oko 5.500 gledatelja na Kantridi je gledalo tvrdu i ne previše atraktivnu utakmicu, posebno zbog pulskog bunkera. Naime, Istra 1961 je igrala gotovo cijelu utakmicu s desetoricom iza lopte. Ipak, glavni razlog što je Istra 1961 na pauzu otišla bez primljenog pogotka je bio raspoloženi vratar Saša Dreven, koji je goste spašavao u nekoliko navrata, posebno nakon udaraca Leovca (10′), Kramarića (20′) i Mitrovića (45′). U 34′ Armada je uputila poruku na transparentu: “Nitko Dejane nije bez grijeha, pa kad tebe vidimo pucamo od smijeha. Smiješan si, bit ćeš, bio si i prije, tko se zadnji smije, najslađe se smije.” Pred sam kraj prvog dijela utakmice, u rijetkoj akciji Puljana, na 20-ak metara oslobodio se Radonjić, gurnuo je loptu na desnu stranu prema Ivančiću, a ovaj na drugoj vratnici uposlio usamljenog Tomića. Branič Puljana nezgrapno je poentirao poslavši loptu u mrežu zajedno s Vargićem.

Puljani su na samom staru drugog dijela u gotovo istoj režiji umalo došli do drugog pogotka. Radonjić je na sebe navukao dvojicu braniča Rijeke u kontri, okrenuo se i poslužio natrčalog Tomića na lijevoj strani. Srećom po Bijele, strijelac prvog pogotka loše je štopao loptu i Vargić je imao dovoljno vremena da je pokupi. Nakon što je u 51′ Kramarić nakon ubačaja Sharbinija iz voleja pogodio gredu, gol bijelih je visio u zraku. Napokon, u 54′ Rijeka je uspjela izjednačiti. Nakon duge akcije i rolice Kramarića, Jajalo puca s 18 metara, a lopta pogađa Grafa u bloku Istre, vara vratara i završava u mreži. Samo dvije minute poslije gola, milimetri su Bijele dijelili od potpunog preokreta. Kramarić je visokom loptom pronašao Tomečaka na desnoj strani, koji u trku glavom sa šest, sedam metara puca malo pokraj vratnice. U 60′ Sharbini je sjajno proigrao Leovca na lijevoj strani, a na njegov ubačaj je u petercu za malo zakasnio Krstanović. Prvenstveni debi u dresu Rijeke dočekao je Ermin Zec, koji je u 65′ zamijenio bezopasnog Krstanovića. U 71′, Dreven je opet kapitulirao. Jajalo je sjajno podvalio loptu Kramariću koji je izdržao duel s Pavlovićem, namjestio se na lijevicu i neobranjivo poentirao pod gredu. Kantrida je eruptirala. U posljednjoj minuti utakmice, iz kornera koji je sam izborio, Zec je pogodio glavom s par metara nakon što je iz kornera ubacio Jajalo a pulska obrana nespretno reagirala.

Lijepa pobjeda Rijeke, Bijeli su uspjeli probiti Pamićev bunker u drugom poluvremena i poslali su pravi poziv navijačima na veliku utakmicu protiv Feyenoorda u četvrtak u 19 sati.