Lokomotiva – Rijeka 1:2 (1:0)

Zagreb – Stadion NK Zagreb. Utakmica 13. kola MAXtv Prve HNL. Gledatelja: 300.

Suci: Damir Batinić, Hrvoje Barišić, Dejan Berger i Ivan Zeko–Pivač (svi Osijek). Delegat: Branko Bebić (Metković). Kontrolor suđenja: Dušan Kukić (Sisak).

Žuti kartoni: Fiolić, Barišić, Prenga (Lokomotiva).

Strijelci: 23’ 1:0 Perić (Pamić), 48’ 1:1 Maleš (Močinić), 71’ 1:2 Lešković (Radošević).

NK Lokomotiva: Zelenika – Bartolec (od 74’ Prenga), Mrčela, Perić, Barišić – Leko, Pamić – Doležal (od 78’ Ćorić), Fiolić, Bručić – Marić (od 59’ Puljić).

HNK Rijeka: Vargić – Ristovski, Samardžić, Lešković, Zuta – Radošević, Maleš, Močinić – Jugović (od 46’ Balaj), Bezjak (od 85’ Vešović), Tomasov (od 90’ Moisés).

Lok Rij stats

Matjaž Kek se odlučio na standardnu (4-3-3) formaciju, s Tomasovim lijevo, Bezjakom u sredini, te Jugovićem na desnoj strani. Na klupi su ostali Balaj, Moisés i Sharbini. Prvi pokušaj u 6’, kada je Radošević potegnuo s tridesetak metara, a Zelenika uz puno muke smirio loptu. U 9’ prva velika prilika za Rijeku. Zuta je pobjegao domaćoj obrani s lijeve strane, ali udarac odlazi tik uz lijevu vratnicu gola Zelenike. Već u sljedećoj minuti prvi pokušaj domaćina. Fiolić je gurnuo za Doležala koji je sjajno potegnuo s 18 metara. Vargić je savladan, ali lopta je prošla pokraj vratnice. U 23’ domaćini su došli do vodstva. Nakon kornera, prvi pokušaj Perića je obranio Vargić. U nastavku akcije, lopta je došla do Pamića, koji je sjajno ubacio, a Perić je efektno pospremio u mrežu za 1:0. U 30’ Zelenika brani udarac Tomasova. U 35’, nakon lijepe riječke akcije, vratnica zaustavlja udarac Močinića.

Na poluvremenu je Kek Jugovića zamjenio Balajem, što je značilo odlazak Bezjaka na desnu stranu. Drugo poluvrijeme je za goste započelo na najbolji mogući način. U 48’ Mate Maleš je postigao svoj prvi pogodak u jednoj prvenstvenoj utakmici, kada je bombom s trideset metara pogodio rašlje domaćeg gola za 1:1. U 55’ Zelenika sjajno brani dalekometni udarac Močinića. U 58’ Bezjak je zakasnio na Balajevu oštru prizemnu loptu. U 61’ Fiolićev udarac glavom obranio je Vargić. U 62’ Zelenika efektno brani udarac Tomasova s dvadesetak metara. U 65’ Balaj je pucao s desetak metara s lijeve strane, ali lopta je otišla pokraj gola. U 69’ Zelenika još jednom zaustavlja udarac Radoševića. No, u 71’ Zelenika nije mogao ništa napraviti. Radošević je sjajnom dugom loptom pronašao Leškovića koji se zavukao iza obrane Lokomotive i glavom prebacio Zeleniku za 1:2. U 74’ Vargić zaustavlja opasan udaraca Doležala. U 81’, nakon ubačaja Bručića, Puljić je ostao sam u kaznenom prostoru, a udarac glavom otišao je pored vratnice. U 87’ brza kontra Rijeke, ali Tomasov u završnici u vrlo dobroj situaciji nije dobro zahvatio. Do samog kraja utakmice nije bilo uzbuđenja, te Rijeka na Kvarner nosi vrlo važne bodove pred derbi s Dinamom.