Primorje EB preko Mladosti do novog finala

Riječko Primorje će sutra od 20 sati i 30 minuta jurišati na svoj treći uzastopni naslov najbolje momčadi u najjačoj vaterpolo ligi svijeta. Najbitnija je to vijest koja nam je večeras stigla sa bazena na Kantridi. Domaćini ovoga Final Four turnira su u prvoj polufinalnoj utakmici pobijedili zagrebačku Mladost rezultatom 11:10.

Utakmica je započela tužno ali sa ponosnom suzom u oku. Obje momčadi kao i svi gledatelji su se minutom šutnje oprostili od velikog barba Ćire koji nas je ovaj tjedan nažalost zauvijek napustio. Naši vaterpolisti su u utakmicu krenuli poput “nevere s kvarnera” pa su tako nakon samo dvije minute imali prednost od 2:0 i nagovijestili kako će Mladostaši imati izuzetno težak posao ako se misle plasirati u finale ovog natjecanja.

Iako su gosti iz glavnoga grada krenuli sa visokim presingom, vrlo brzo su Primorjaši “ukrotili” takvu obranu i za čas se stvorila prednost od 5:2 za koju su ponajviše zaslužni Cosmin Radu i Ivan Buljubašić sa po dva pogotka.

Ugodno popunjene tribine najljepšega bazena na Mediteranu su “namirisale krv”, krenulo je još jače navijanje koje je samo bilo još jači “vjetar u leđa” vaterpolista Primorja. Vićan se razbranio, “zamjenski” centar Ivan Krapić zabijao sve što bi mu došlo “pod ruku”, a mlada momčad trenera Hrestaka nije mogla previše pratiti ritam riječke momčadi. Na poluvremenu je sa semafora svjetlilo velikih 9:4.

11124570_601355099998699_770845698_n

Sve je slutilo na katastrofu gostiju, ali je treća četvrtina bila dosta kobna za riječane pa je Mladost smanjila zaostatak na 10:8 ponajviše zaslužujući fenomenalnim obranama Josipa Pavića ali i neobjašnjivim opuštanjem Primorjaša. Period je to u kojemu Primorje nije zabilo pogodak punih osam minuta što je dosta naljutilo trenera riječke momčadi.

Kada je voda već bila do “ušiju”, Primorje je na induvidualnu kvalitetu ipak došlo do pobjede i priželjkivanoga finala, ali ostaje kuriozitet za su Mladostaši pucali čak šest peterca i imali nekoliko prilika uči u sam egal nakon velikog zaostatka koje ipak nisu iskoristili. Kod gostiju valja spomenuti izvrsnog Pavića na vratima kao i Antu Vukičevića koji je zabio pet pogodaka.

Nije se puno vidjelo od najboljeg igrača lige, Sandra Sukna, ali možda i bolje. Neka se čuva za sutrašnje finale, pa neka pokaže svima da se u Rijeci igra najbolji vaterpolo u regiji, a možda i u Europi. Primorje je tako pobjedilo Mladost i peti put u sezoni te će se sutra boriti za treći uzastopni naslov pobjednika Triglav regionalne vaterpolo lige.