Final 6 vaterpolske Lige prvaka – susret za 3. mjesto

PARTIZAN – PRIMORJE EB 6:12 (2:0, 0:3, 4:4, 0:5)

Suci: Adrian Alexandrescu (Rumunjska) i Gyorgy Kun (Mađarska)

PARTIZAN: Soro, Gielen, Mandić, Vico 1, Subotić, Tomašević 1, Ćuk 2, Dedović 1, Čučković, Tanasković, Stojanović 1, Jakšić, Rističević

PRIMORJE EB: Vićan, Radu 2, Buljubašić, Krapić, De. Varga 2 (2), Sukno 1, Muslim, Petrović, Da. Varga 3, Obradović 1, Šetka 1, Xavi Garcia 2, Jelovina

Igrač više: Partizan 9 (5) Primorje EB 11 (5)

Peterci: Partizan 0 (0) Primorje EB 2 (2)

Nakon što su jučer izgubili polufinalni susret protiv domaćina Barcelonete, vaterpolisti Primorja su smogli snage i pobijedili Partizna u najtežoj utakmici sezone. Najtežoj za igrati dakako. No puno ljepše zvuči “Primorje treće u Europi” nego “Primorjašima drvena medalja”.

U susret su vaterpolisti Primorja ušli u grču te su nakon prve četvrtine gubili sa 2-0, te je izgledalo da se agonija od jučer nastavlja. Ipak, u današnjem susretu su Primorjaši pohvatali konce igre i preokrenuli rezultat. U zadnju četvrtinu se je ušlo sa golom prednosti Primorja, koje je otpustilo kočnicu i u zadnjih osam minuta potpuno razbilo demotivirane Beograđane.

U današnjem susretu je vratar Vićan bio na visokom novou, te je skupio 9 obrana. Napadčki segment su predvodili Daniel Varga sa tri pogotka dok su brat Denes (također) i Radu postigli po dva pogotka.

Ovom utakmicom je spušten zastor na najuspješniju sezonu u povijesti kluba. Titula državnog prvaka, titula osvajača Kupa, te titula prvaka Jadranske lige. Lipa prvaka je ipak ostala nedosanjani san. Barceloneta, domaćin turnira je bila previsoka prepreka. Malo suci, ali malo i stil igre koji očito ne odgovara primorjašima (jedina dva poraza u sezoni su djelo Barcelonete).

Ostaje za vidjeti u kojem sastavu će Primorje započeti sljedeću sezonu. Većini igrača ističu ugovori. Čeka nas dugo ljeto na Costabelli.