Primorje u finalu Lige prvaka

by A. Hader | 29/05/2015 19:56

primorje Jug[1]

U svom trećem pokušaju na završnim turnirima Riječki su se vaterpolisti po drugi puta uspjeli plasirati u finale Lige prvaka. Nije ovo bila partija na razini one koju su prije nekoliko dana Asićevi igrači prikazali u petoj utakmici Finala doigravanja za prvaka Hrvatske, ali i to je bilo dovoljno da Primorje još jednom pokaže da je prejako za Dubrovčane.

Utakmica nije dobro počela za primorjaše. Konstantno su Dubrovčani vodili, a Primorje bilo prisiljeno na hvatanje rezultata. U prvoj četvrtini igralo se gol za gol i na kraju je završilo 2:2. Pogotke za Jug su postigli Younger i Bušlje, a za Primorje, precizni su bili Šetka i Sukno. I druga četvrtina  nastavlja se u istom ritmu. Prvo je Janović doveo Jug u novo vodstvo a poravnao je Muslim. Janović svojim drugim zgoditkom vraća prednost na stranu Juga, vrlo lijepom dijagonalom Garcia vraća utakmicu u egal. No prije kraja druge četvrtine prednost na stranu Juga vraća Bošković.

I onda u trećoj četvrtini riječki vaterpolisti konačno pronalaze odgovor za odličnu obranu Juga. Prvo je Muslim iskoristio igrača više, a onda je Sukno iz peterca zabio za prvo vodstvo Primorja na utakmici. S dva uzastopna pogotka Ivanković vraća prednost na stranu Dubrovčana. No Muslim i Sukno zaključuju odličnu četvrtinu naših vaterpolista koja tako završava s pogotkom prednosti za Primorje.

Početkom posljednje četvrtine Radu povisuje rezultat na 9:7,  no ubrzo Macan vraća na minus jedan za Jug. Sukno vraća na obećavajućih plus dva. Imali su Primorjaši u kontri meč loptu za odlazak na nedostižnih tri razlike. No Garcia nije uspio zabiti čistu priliku. Janović potom vraća Jug u igru, a priliku za poravnanje propustio je Younger koji je neometan s pet metra pucao pored gola.

Do kraja više nije bilo pogodaka, što je značilo daje Primorje uspjelo u svom naumu i izbolrilo prvo finale Lige prvaka u povijesti. Tamo če ih čekati pobjednik susreta Pro Recco – Barceloneta.