Primorje svladalo Partizan i čeka Zvezdu, Zamećani do pobjede…

by L. Stojčić | 21/10/2014 15:58

I ovog tjedna, tradicionalno utorkom, donosimo presjek sportskih događanja prvoligaških momčadi iz “grada koji teče”.

Triglav liga: Partizan – Primorje 10:11 (1:2, 4:3, 3:4, 2:2).

U srijedu, 15.10. Primorje je gostovalo na Banjici u sklopu trećeg kola skupine A regionalne lige gdje ih je dočekao Partizan vođen Vladom Vujasinovićem. Primorje je zadržalo stopostotni učinak no puno teže od očekivanog. Nakon što su u zadnjoj četvrtini imali lagodnu prednost od dva gola razlike (9-7), branitelji regionalnog naslova su iščupali pobjedu u doslovno zadnjim trenutcima susreta. Primorje je slavilo rijetko viđenim pogotokom Cosmina Radua. Završilo je 11-10, a pohvale idu i našim vaterpolistima, ali i igračima koje trenira sin Kantride, Vujasinović.

Kvalifikacijski turnir za Ligu Prvaka:

17.10.: Primorje EB – Marseille 17:8
18.10.: Primorje EB – Jadran (HN) 11:4
19.10.: Mladost – Primorje EB 6:7

Osim susreta regionalne lige vaterpolisti Primorja su, za vikend u Zagrebu odigrali i kvalifikacijski turnir za Ligu Prvaka. Pobijedili su u sva tri susreta, te tako osvojili prvo mjesto i plasirali se u daljnji krug natjecanja. Pitate se kako to da jedna ekipa koja je završila treća u Europi uopće igra takav jedan turnir? E, pa, to vam je LEN, vaterpolska UEFA. Prošle godine je i branitelj naslova, Crvena zvezda, morala igrati kvalifikacije. I ispala! LEN ima svoje favorite kojima dijeli “wild card” ulaznice dok ostali ulaze u žrvanj kvalifikacija. Čak niti nakon ovog trijumfa na turniru Primorje nije ušlo u grupnu fazu LP. Preostaje još jedan krug, dvomeč za ulazak. U zadnjem kolu play offa za LP, Primorje je izvuklo starog znanca, bivšeg prvaka Europe i trenutnog pravaka Srbije, beogradsku Crvenu zvezdu. Ždrijeb nije loš jer su Beograđani jako oslabljeni, a između njih, Oradee i Szolnokija, bilo je bitno izbjeći jake Mađare. Prva utakmica je 29.10. u glavnom gradu Srbije, a uzvrat 10.11. na Kantridi.

Premijer liga:  Zamet – Karlovac 28:22 (13:11)

U 7. kolu Premijer lige rukometaša Zamećani su zabilježili treću pobjedu i sada sa šest bodova drže sredinu ljestvice. U utakmici koja se već pomalo može nazivati i derbi, ekipa Zameta je kontrolirala susret od prve do zadnje minute i zabilježila je laku pobjedu. Nakon nešto slabije odigranog prvog poluvremena, u nastavku su izabranici trenera Miškovića ubacili u višu brzinu,  a konačna razlika je mogla biti i izraženija da su domaći rukometaši iskoristili brojne povoljne gol  situacije. Obrana, na čelu s vratarom Dinom Slavićem je funkcionirala besprijekorno. U  idućem, 8. kolu, rukometaši Zameta gostuju kod Spačve u Vinkovcima.

1. HRL za žene: Split 2010 – Zamet 23:28

I nakon petog kola 1. HRL mlade rukometašice Zameta ne znaju za poraz. te s 10 bodova, koliko imaju i rukometašice Podravke i Lokomotive, predvode prvoligašku karavanu. Ipak, ta pobjeda je stigla teže od očekivanog. Splićanke su držale priključak čak 45. minuta, ali u posljednjoj “četvrtini” susreta Zamećanke odvajaju i trijumfalno odlaze s Gripa. U 6. kolu Zamećanke gostuju kod momčadi Sesveta koje drže 4. mjesto.

A-1 liga: KK Kvarner 2010 je u ovom kolu bio slobodan jer u ligi igra 11 klubova.

Boćanje 1. liga:

Biston 3 – Podhum KVIG 23
Marinići 20 – Imotski 6
Pula 7 – Vargon 19

Za vikend su sva tri naša predstavnika u 1. boćarskoj ligi  ostvarili pobjede. Nakon dva kola, Marinići i Vargon su 100 %-tni, dok Podhum, nakon pobjede u Makarskoj, ima 2 boda. Upravo ova pobjeda, protiv izravnog konkurenta za ostanak, znači puno boćarima s Grobnika.

1.A liga prva jakosna skupina: Rijeka – Mursa 1:3 (25:21, 25:27, 19:25, 23:25)

I u drugom kolu odbojkaši Rijeku odlaze s terena pognute glave.

1.A liga druga jakosna skupina: Drenova – Kostrena 3:1, Nova Gradiška – Rijeka CO 3:0.

Nakon pobjede nad odbojkašicama Rijeke, Drenova je upisala novu pobjedu u lokalnom srazu sa Kostrenom, te sad imaju četiri boda iz dva susreta. Nekadašnje višestruke prvakinje države, odbojkašice Rijeke su izgubile na gostovanju u Novoj Gradišci. Težak početak prvenstva za novu ekipu Rijeke.

Uzvratni susret 1. kola kupa: Split 1700 – Drenova 2:3, Rijeka CO – Fortis Volta 2:3, Poreč – Kostrena 3:0

Protekli tjedan su odigrane uzvratne utakmice Kupa Hrvatske. Kostrena je ispala od jakog Poreča, Rijeka od Zagrepčanki iz Fortis Volta, dok su odbojkašice Drenove postigle najveći uspjeh kluba pobjedom nad Splićankama plasiravši se među osam najboljih ekipa “Lijepe naše”.