Projektil Vešovića spasio bijele

Rijeka – Slaven Belupo 3:2 (1:1)

Rijeka – Stadion Rujevica. Utakmica 25. kola MAXtv Prve lige. Gledatelja: 5.360.

Suci: Fran Jović, Ivica Modrić, Igor Krmar i Ivan Vučković (svi Zagreb). Delegat: Antun Valić (Slavonski Brod). Kontrolor suđenja: Danijel Trampus (Osijek).

Strijelci: 14’ 0:1 Tadić (Christensen), 34’ 1:1 Andrijašević (Zuta), 51’ 2:1 Jovičić (ag) (Mišić), 72’ 2:2 Heber (Ivanovski), 87’ 3:2 Vešović (Andrijašević) .

Žuti kartoni: 53’ Vešović, 68’ Šofranac  (Rijeka)  , 69’ Stevanović, 91´ Katić (Slaven Belupo).

HNK RIJEKA (4-2-3-1): Prskalo – Ristovski, Kulušić, Elez (od 54. Šofranac), Zuta – Bradarić, Mišić – Vešović, Andrijašević, Bezjak (od 82. Matei) – Gavranović (od 56. Gorgon).

Klupa: Sluga, Šofranac, Maleš, Čanađija, Matei, Črnic, Gorgon

NK SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Blažević – Aliti, Jovičić , Katić, Purić  – Stevanović, Burić – Bouadla (od 54. Ivanovski), Christensen (od 70. Barić), Heber (od 82. Melnjak) – Tadić.

Klupa: Marković, Arap, Gregurina, Barić, Međimorec, , Ivanovski, Melnjak

rijeka - slaven 3-2
Bijeli su kao i u sve susrete ovog dijela prvenstva ušli sa spoznajom da utakmicu moraju dobiti ne bi li održali prednost ispred Dinama na željenoj razlici. Kako to, u pravilu, biva Zagrepčani su utakmicu odigrali prije Rijeke i tako prebacili lopticu pritiska na stranu momčadi s Kvarnera. Niti u jednom niti u drugom sastavu nije bilo previše iznenađenja. Rijeka je utakmicu počela u svom standardnom sastavu. Bezjak je ponovno dobio prednost ispred Gorgona i tako je razrješena jedina možebitna preostala dilema Matjaža Keka. Kod gostiju izostanak Muse i Pokrivača. Prije utakmice i mini svečanost. Mišković je darivao Joška Skoblara, legendarnog igrača i trenera Rijeke koji je zasloženo pokupio ovacije Rujevice.

Sam početak utakmice Rijeka je otvorila u prvoj brzini. Gosti su zagospodarili terenom i nisu dopustili bijelima da se razmašu. Slabo izdanje domaćih otvorilo je gostima mogućnost da bez prevelike muke održavaju početni rezultat sve do 14. minute kada su šokirali Rujevicu. Prvo je Kulušić reagirao nespretno, da bi nakon toga u nastavku akcije Elezova traljava reakcija dopustila Tadiću da se nađe oči u oči s Prskalom. Tadić nije imao milosti za bivše suigrače i dovodi Slaven Belupo u vodstvo. Rijeka odgovara u 20. minuti. Gavranović se lijepo oslobodio pratnje i gurnuo loptu za Vešoviča. Njegov ubačaj napadači Rijeke nisu ispratili. U 26. minuti u sjajnoj akciji Andrijašević se oslobodio pratnje i pronašao Gavranovića čii je dobar udarac obranio Blažević. U nastavku akcije Andrijašivić je pokušao glavom no nije to bio dobar udarac. U 32. minuti Bradarić je sjajno pronašao Bezjaka koji u ključnom trenutku ne uspijeva iskontrolirati loptu. U 34. minuti izjednačenje. Zuta je prvo izborio aut, da bi nakon toga izvrsnom minijaturom gurnuo lotu kroz noge Tadiću i u šesnaestercu pronašao Andrijaševića, koji je ovoga puta bio precizan. U 42. minuti Bezjak je u vrlo izglednoj situaci skinuo loptu s glave Zuti, dok je u posljednjoj minuti prvog poluvremena sjajnu akciju Mišića i Bezjaka Gavranović završio udarcem pored gola.

Odličan početak drugog dijela za Rijeku. Sa strane je ubacio Mišič a loptu je u svoju mrežu ubacio Jovičić. U roku dvije minute čak tri zamjene. Prvo je kod Slaven Belupa u igru ušao Ivonovski umjesto Buadle. Kod Rijeke je prvo Šofranac zamjenio Eleza, da bi potom Gavranović svoje mjesto na travnjaku prepustio Gorgonu.  Do 70. minute činilo se kako će se do kraja susreta igrati uspavanka. No, onda prvo Aliti bježi Šofracu koji ga ruši na rubu kaznenog udarca. Iz slobodnog udraca mlako je pokušao Burić. Dvije minute kasnije novi šok na Rujevici. Korner je izveo Burić, loptu je na drugu vratnicu prosljedio Ivanovski a sam kao duh loput je iz blizine u mrežu zakucao Heber. Kek reagira uvođenjem Mateia. No svi napadi domaćih više su stihijski nego organizirirani. I onda kad su već svi počeli kaluklirati na koliko se bodova Dinamo primaknuo i zabrinuto gledati u raspored utakmica koji je pred Rijekom ukazao se Vešović. Andrijašević je spustio loptu galvom za Crnogorca koji je rasparao mrežu gostiju za erupciju oduševljenja u gledateljstvu. Novi šok mogao je usljediti u sudačkoj nadoknadi. Srećom Tadić je nakon ubačaja Burića pogodio gredu.

Teško izborena pobjeda tako ostavlja Rijeku na četiri boda prednosti ispred Dinama.