Remi na Kantridi uz komično suđenje

Rijeka – Dinamo 2:2 (1:0)

Rijeka – Stadion Kantrida. Utakmica 27. kola MAXtv Prve HNL. Gledatelja: 6.500.

Suci: Marijo Strahonja (Zaprešić), Mario Pepur (Split), Hrvoje Radić (Split), Marin Vidulin (Kanfanar). Delegat: Jure Zečević (Knin). Kontrolor suđenja: Predrag Borovec (Višnjevac).

Strijelci: 30’ 1:0 Balaj (Leovac), 47’ 1:1 Pjaca (Fernándes), 82’ 1:2 Sigali, 94’ 2:2 Radošević (Bradarić).

Žuti kartoni: Jugović, Bradarić, Sharbini, Močinić (Rijeka), Taravel, Fernándes, Pinto (Dinamo). Crveni karton: Fernándes (Dinamo).

HNK Rijeka: Vargić – Tomečak, Mitrović, Lešković, Leovac – Bradarić, Radošević – Jugović (od 61’ Močinić), Álex (od 78’ Ivančić), Sharbini (od 84’ Vešović) – Balaj.

GNK Dinamo: Eduardo –Šimunović, Sigali, Taravel – Pinto, Ademi (od 67’ Vukojević), Machado, Matel – Pjaca – Fernándes (od 77’ Ćorić), Henríquez.

15

U derbiju 27. kola je Rijeka na Kantridi dočekala Dinamo. Shodno najavama, Matjaž Kek je na teren izveo momčad bez ozlijeđenih Samardžića, Mišića i Hristova. U zapisniku se nakon godinu dana našao Dario Knežević. Posljednji put je nastupio 6. travnja 2014. u pobjedi protiv Hajduka (4:1). Momčad Rijeke je krenula u očekivanom sastavu i sustavu (4-2-3-1): Vargić; Tomečak, Lešković, Mitrović, Leovac; Bradarić, Radošević; Jugović, Alex, Sharbini; Balaj.

Kiša je prilično natopila teren, tako da u početku uvjeti za igru nisu bili dobri, što se očitovalo u nekoliko situacija kada je lopta zastala u lokvi i prevarila igrače. Obje momčadi su se postavile da žele igrati, ali ne zaboravljajući obrambene zadaće. Dinamo se u početku postavio dosta visoko, stvarajući probleme Rijeci u organiziciji igre, prisiljavajući je na duge lopte. To čak nije loša opcija otkad imamo Balaja u momčadi, koji je lijepo nadskakivao veznjake Dinama prenoseći loptu danas veoma ofenzivnim Sharbiniju i Jugoviću.

Prvo poluvrijeme nije bilo posebno sadržajno, ali je Rijeka došla do prednosti s(p)retnim golom Balaja, nakon tragikomičnih reakcija u Dinamovoj obrani (posebno Taravela) na Leovčev prizemni ubačaj s lijevog boka.

Drugo poluvrijeme je počelo šokantno za Rijeku. Odmah u 46. minuti je Dinamo prejednostavno došao do izjednačenja. Fernandes je krenuo na Rijekinu obranu, asistirao Pjaci koji nije bio u zaleđu radi Mitrovićevog lošeg postavljanja, te je jednostavno pogodio pored nemoćnog Vargića.

U 53. minuti je Rijeka složila odličnu akciju, koja je završila prekršajem golmana Dinama na Jugoviću. Kazneni udarac se vidio u većem dijelu Mliječne staze, osim što ga navodno nije vidio nitko od sudaca današnje utakmice.

Daljnje izvještavanje o nogometnoj utakmici ima smisla kao i litrati o netaknutom himenu prostitutki. Dinamo je poveo 2:1 nakon prekida i nesuđenog prekršaja u napadu. Rijeka je izjednačila predivnim pogotkom Radoševića za 2:2, nakon još jedne velike pogreške sudaca. Teren težak, igra loša, ali nebitna za rezultat pored ovakvog suđenja.