by Hoću Ri | 11/07/2014 23:14

Dinamo – Rijeka 1:2 (1:1)

Rijeka – Stadion Kantrida. Utakmica Superkupa Hrvatske. Gledatelja: oko 8.000.
Suci: Zlatko Šimčić, Miro Grgić i Dalibor Conjar.
Strijelci: 11′ 0:1 Samardžić (Brezovec), 39’ 1:1 Sigali (Machado), 71’ 1:2 Moisés (Krstanović)
Žuti kartoni: Leko, Ademi, Pjaca, Radonjić (Dinamo), Mitrović, Krstanović (Rijeka).
GNK Dinamo: Eduardo – Leko, Sigali, Šimunić, Pivarić – Ademi, Machado, Goncalo (od 45’ Brozović) – Antolić, Pjaca (od 61′ Radonjić), Čop.
HNK Rijeka: Vargić – Tomečak, Samardžić, Mitrović, Leovac – Brezovec, Jajalo (od 68’ Kramarić), Moisés, Jugović, Sharbini (od 51’ Kvržić) – Krstanović.

Statistika utakmice
Udarci (u okvir): Rijeka 17 (11), Dinamo 9 (6).
Udarci iz kuta: Rijeka (2), Dinamo (5).
Posjed lopte: Rijeka (32%), Dinamo (68%).
Zaleđa: Rijeka (2), Dinamo (1).
Prekršaji: Rijeka (17), Dinamo (22).

Highlights

93′ Bijeli su zakomplicirali posljednju akciju na utakmici, u kojoj je Kramarić zaobišao Eduarda, poslužio Kvržića, koji se na petercu odlučuje na jedan dribling previše.
90′ Žuti karton: Dejan Radonjić.
88′ Nakon kontranapada iz nogometnih udžbenika priliku za zaključiti utakmicu imao je Andrej Kramarić koji je nakon sjajnog proigravanja Moisésa, sa sedam, osam metara pucao ravno u Eduarda.
87’ Žuti karton: Ivan Krstanović.
79′ Pucao je Zoran Kvržić s ruba kaznenog prostora ali bez većih poteškoća za Eduarda.
71′ Moisés Lima Magalhães GOOOOL!! Krstanović je pobjegao u polukontru, sjajno prebacio obranu Dinama a Moisés s 12-13 metara matirao Eduarda. Rijeka – Dinamo 2:1!
68′ Sjajnu priliku povratnom loptom za Krstanovića pripremio je Andrej Kramarić, ali udarac Rijekine 99-tke otišao je zamalo pored vratnice.
68′ Iz igre izlazi Mato Jajalo, u igru ulazi Andrej Kramarić.
67′ Pucao je Brozović s 20-ak metara ali Vargić je bio na mjestu.
61’ Nakon duge akcije Dinama s lijeve strane pucao je Domagoj Antolić ali Ivan Vargić obranio je njegov udarac.
54′ Žuti karton: Marko Pjaca.
51′ Iz igre izlazi Anas Sharbini, u igru ulazi Zoran Kvržić.
48′ Prvu priliku drugog dijela za Dinamo imao je Antolić. Njegov udarac zaustavio je Ivan Vargić, a iz odbijanca Marko Pjaca pogodio vratnicu.
47′ Po receptu iz prvog poluvremena ubacio je Josip Brezovec, glavom pucao Miral Samardžić, ali zamalo pored gola Dinama.
46′ Na poluvremenu iz igre izlazi Jose Goncalo, u igru ulazi Marcelo Brozović.
42′ Nakon polukontre Rijeke, Tomečak je dobio malo prostora i probao šut s 20 m, ali Eduardo brani prizeman šut.
39′ 1:1 – Leonardo Sigali Iz gužve nakon ponovljenog kornera Machada, iz blizine je glavom pogodio argentinski stoper Dinama.
38′ Žuti karton: Matej Mitrović.
34′ Iz skraćenog kornera, nakon prekršaja Machada nad Moisesom, Brezovec je ubacio, a na prvoj stativi Moises prejako zahvatio loptu koja je otišla preko gola…
32′ Žuti karton: Arijan Ademi.
24′ Nakon solo prodora pucao je s 20-ak metara raspoloženi Anas Sharbini, ali ravno u ruke Eduarda.
22′ Sada je Vedran Jugović zamalo povećao prednost bijelih, ali njegov udarac s desne strane Eduardo je odbio uz dosta poteškoća. U nastavku akcije Krstanović je tukao pored gola.
19′ Ponovo je Ivan Krstanović imao dobru priliku ali ponovo je vratar Eduardo izašao kao pobjednik. Udarac napadača Rijeke s ruba kaznenog prostora odbio je u novi korner za bijele.
17’ Mato Jajalo je pucao nakon odbijanca ali samo u vanjski dio mreže.
16’ Nova sjajna prilika za Rijeku. Anas Sharbini je desnom vanjskom ubacio za Ivana Krstanovića čiji je udarac Eduardo uz dosta poteškoća skrenuo u korner.
11′ Miral Samardžić GOOOOOOL! Rijeka vodi! Slobodni udarac s lijeve strane izveo je Josip Brezovec a debitant u dresu Rijeke Miral Samardžić glavom poentirao pored istrčalog Eduarda. Rijeka – Dinamo 1:0.
10′ Žuti karton: Jerko Leko.
3′ Prvu pravu priliku na utakmici imao je Ivan Krstanović koji je osjetio pogrešno dodavanje obrane Dinama, zaobišao vratara Eduarda, a onda s dvadesetak metara iskosa s desne strane zamalo promašio prazan gol modrih.

Nogometaši Rijeke na najbolji mogući način startali su u novu sezonu, osvajanjem trofeja. Nije bilo odveć vremena za uobičajno ispitivanje snaga na terenu. Rijeka je odmah krenula ofanzivno, i u 3. minuti Krstanović ima prvu svoju veliku priliku na utakmici. Krade jednu povratnu loptu, zaobilazi i vratara Dinama, inače odličnog Eduarda, ali loptu šalje pored stative. Pritisak Rijeke urodio je plodom u 11. minuti. Brezovec nabacuje s lijeve strane, u 5 metara je najviši novopridošli Miral Samardžić i pogotkom debitira u bijelom dresu. Rijeka ne staje, prilike se redaju, Krstanović je redovito u glavnoj ulozi, ali nažalost po navijače Rijeke, neprecizan.

U prvom dijelu vidjeli smo totalnu dominaciju Rijeke, 11 udaraca, od kojih je 7 bilo u okvir, te je sve osim realizacije ličilo na utakmicu Brazil- Njemačka. A pred kraj poluvremena, dogodio se i jedini udarac Dinama u okvir riječkog gola, i to je bilo dovoljno za poravnanje rezultata. Machado je ubacio s lijeve strane, u skoku je Sigali viši od Moisesa, te s dva metra šalje loptu u mrežu.

Drugo poluvrijeme bolje otvara Dinamo, ulaskom Brozovića donesena je ravnoteža u sredinu terena, ono što je nedostajalo Dinamu u prvom dijelu, zapravo, čega nije bilo. Moises, Brezovec, Jugović i Jajalo su demonstrirali 45. minuta trke i požrtvovnosti, ubitačnog visokog presinga i brzih kontri. S toga ne treba čuditi lagani pad u drugom dijelu, ali ni Dinamo nije imao nekih izglednijih prilika, tek jalovu inicijativu. Za svoje promašaje, i mogućnost titule tragičara utakmice, Krstanović se iskupljuje u 70. minuti kada idealno upošljava Moisesa na 15 metara, koji prima loptu na prsa i iz prve pogađa gol Dinama za veliko slavlje i ponovno vodstvo Rijeke. Nakon pogotka Rijeke, Dinamo se još više otvorio, što je samo dalo Rijeci priliku za nove šanse, od kojih se neke ne smiju promašivati. U 88. i 93. minuti, Rijeka je mogla otkloniti svaku sumnju, ako je uopće postojala, u osvajanje Superkupa, no Kramarić s 5 metara i Leovac i Krstanović s 3 metra, ne uspijevaju svladati odličnog Eduarda.

Rijeka je pokazala odličnu igru, pogotovo u prvom dijelu.Visoki presing, mnogo trke i borbenosti, zalog su za budućnost i kremen koji će zapaliti dodatnu vatru kod navijača, potpiriti nadu i vjeru da je možda ovo “ta” godina. Iako, za Rijeku je mnogo bitnije ono što je uslijedilo nakon posljednjeg sučevog zvižduka, prezentacija novog stadiona. A kada on bude gotov… samo je nebo granica… ali, zašto ne iznenaditi sve, i za oproštaj našem “Starcu” pokloniti još jedan trofej. Kad ga je već krenulo…

Pripremili: V.Vivoda i S.Host