Rujevica –  Utakmica 4. kola Treće HNL zapad. Gledatelja: 800.

Suci: Jelić, Pušić, Maja Petravić, Cindrić – Jovičić

Strijelci: 1:0  Dangubić (17′), 2:0 Dangubić (27′) , 2:1  Torbarina (38′)

HNK Rijeka 2: Dino Raspor, Lucas Scaglia, Jozo Špikić, Fausto Budicin, Jamilu Collins, Ivan Močinić, Gerald Diyoke, Aliyu Okechukwu, Filip Dangubić (od 46´ Andrija Filipović), Ed Kevin Kokorović (od 65´ Matija Vidas), Ajayi Goodness (od 86´ Marko Marciuš)

NK Vrbovec:Ivan Hosman, Antonio Azinović, Matija Dimović, Drago Papa, Nikola Jendriš, Josip Zubak, Luka Toš, Josip Gegić, Martin Magdić, ( od 57´Ivan Nurnberger), Karlo Torbarina (od 71´ Ivan Presečki), Danijel Jarić (od 85´ Danijel Šušak)

Highlights

9′ Nakon akcije po desnoj strani pucao je Ajayji s 20-ak metara ali samo pored lijeve vratnice gostujućeg gola

11′ Prva prava prilika za Rijeku II došla je nakon lijepe akcije po lijevoj strani i ubačaja Ajayjia čiju je loptu Dangubić glavom poslao zamalo pokraj gola.

14′ Prvu priliku Vrbovec je imao preko Pape koji je s 18 metara tukao ravno u Raspora.

17′ Filip Dangubić GOOOL! Rijeka II – Vrbovec 1:0. Nakon osvojene lopte i brzo okrenute strane lopta je desno došla do Ajayija čiji je oštar udarac gostujući vratar odbio samo na noge Dangubiću koji s pet metara lako ubacuje loptu u mrežu.

18′ Udarcem s 25 metara gostujuća vrata pokušao je ugroziti Okechukwu ali lopta je fijuknula kraj desne vratnice.

21′ Nova dobra akcija Rijeke II nakon što je Ajayi dobro podvalio loptu Dangubiću čiji udarac uz manje poteškoće odbija gostujući vratar Hosman.

25′ Dobar pokušaj Rijeke II nakon ubačaja iz kuta ali oštar centaršut Dangubića bio je zamalo previsok za Budicina.

26′ Nova velika prilika Rijeke II nakon povratne lopte Lucasa Scaglie ali pokušaj Ajayija iz gužve blokirao je netko od gostujućih braniča.

27′ Filip Dangubić GOOOL! Rijeka II – Vrbovec 2:0. Dangubić je gotovo sa sredine igrališta izašao sam pred gostujućeg vratara Hosmana i rutinski poentirao za povećanje vodstva.

32′ Pucao je Papa nakon odbijanca s 18 metara, ali nije pogodio okvir Rasporovog gola.

33′ Umalo novi pogodak za Rijeku II nakon udarca Dangubića s desne strane koji je zamalo promašio dalji kut gostujućeg gola.

38′ Karlo Torbarina GOL! Vrbovec je smanjio na 2:1 nakon što je Torbarina na 15 metara dočekao povratnu loptu i precizno pogodio sam kut nemoćnog Raspora.

43′ Kokorović je lijepom loptom prebacio gostujuću obranu ali volej Dangubića iskosa s lijeve strane završio je u naručju vratara Vrbovca.

58´Okechukwu je pucao iskosa s 18 metara ali njegov pokušaj od bloka je otišao u korner.

59′ Nakon ubačaja iz kuta Kokorovića glavom je pucao Fausto Budicin i pogodio vratnicu.

70′ Na dodavanje Okechukwua iz okreta je pucao Ajayji i izborio udarac iz kuta.

80′ Nakon oštrog ubačaja iz slobodnog udarca Andrije Filipovića gostujući branič Jarić umalo je poslao loptu u vlastitu mrežu.

U četvrtom kolu na noge Rijeci je došao Vrbovec koji je do ovog kola dijelio vrh ljestvice s Riječanima i drugom ekipom Dinama. Od samog početka utakmice Rijeka 2 je bila bolja na terenu. Prijetili su Ajayi i Dangubić te je u njihovoj kombinaciji i pao gol u 17. minuti. Ajayi je pokušao oštrim udarcem savladati Hosmana, međutim gostujući golman odbija loptu ali samo do Dangubića koji sprema loptu u mrežu za 1:0. Riječani su i dalje prijetili, pokušavali su Okechukwu, Dangubić, Ajayi, Budicin ali su bili neprecizni. U 27. minuti se danas raspoloženi Dangubić sjurio sam pred golmana i sigurno realizirao za 2:0. Ponovno je opasan po gostujući gol bio mladi Dangubić u 33.  i 43. minuti ali je Rijeka do kraja poluvremena, ali i utakmice ostala na samo dva gola. Gosti su do smanjenja vodstva došli u 38. minuti kada je Torbarina dobro naciljao povratnu loptu. Osim postignutog gola u prvom dijelu za goste je dva pokušaja prema riječkom golu imao Papa.

U drugom diijeku Rijeka 2 je nastavila s boljom igrom od gostiju, stvorili su Riječani nekoliko prilika, ali nisu uspjeli povećati vodstvo.

Pred oko 800 gledatelja Rijeka II je ostvarila tako svoju četvrtu uzastopnu pobjedu, vidjela se  odlučnost Pilipovićevih dečki da ostvare svoj naum bez obzira na kvalitetu protivnika koji im je uspio stvoriti nekoliko prilika, no susret su mirno priveli  kraju te pobjeda i tri nova boda na kontu niti u jednom trenu nisu došli u pitanje.

Druga ekipa Rijeke nakon četiri odigrana kola preuzima vodeće mjesto na tablici, barem do sutra kada igraju Trnje-Dinamo 2. U sljedećem kolu, 27.09.2014. u 16:30, Rijeka 2 igra na Pešćenici protiv HAŠK-a.