Rijeka u finalu Kupa Hrvatske

Osijek – Rijeka 0:2 (0:0)

Osijek – Stadion Gradski Vrt. Uzvratna utakmica polufinala Kupa Hrvatske. Gledatelja: 4.467.

Suci: Duje Strukan, Mario Pepur, Hrvoje Radić i Goran Gabrilo (svi Split). Delegat: Dražen Posavec (Maruševec). Kontrolor suđenja: Dragutin Poljak (Zagreb).

Strijelci: 52’ 0:1 Škorić (autogol; Andrijašević), 57’ 0:2 Andrijašević (Gorgon).

Žuti kartoni: Matas (Osijek), Andrijašević, Vešović (Rijeka). Crveni karton: Lesjak (Osijek).

NK OSIJEK (4-3-2-1): Malenica – Matas (od 46′ Boban), Škorić, Barać, Barišić – Mioč, Petrovikj (od 46′ Vojnović), Lesjak – Knežević (od 53′ Lukić), Lopa – Ejupi.

HNK RIJEKA (4-2-3-1): Prskalo – Ristovski, Kulušić, Elez (od 69′ Šofranac), Zuta – Bradarić, Mišić – Vešović (od 64′ Maleš), Andrijašević, Bezjak – Gavranović (od 56′ Gorgon).

osijek rijeka 0 2 kup

Nogometaši Rijeke su u uzvratnoj utakmici polufinala Kupa Hrvatske u Osijeku slavili s 2:0, te su se s ukupnih 5:1 plasirali u finale. Završnica kupa na rasporedu je 31. svibnja kada će se Rijeka u Varaždinu obračunati s Dinamom.

Kod domaćina, nedostajali su suspendirani Grgić, te ozlijeđeni Pušić i Perošević. Nakon odrađene suspenzije, u konkurenciju za sastav se vratio Knežević, a u odnosu na nedjeljnu utakmicu u Koprivnici Zoran Zekić na raspolaganju je imao i oporavljenog Bobana. Kod gostiju nije bilo ozlijeđenog Martića, a u odnosu na subotnju utakmicu na Poljudu, u sastav Rijeke nakon odrađene suspenzije vratili su se Ristovski i Vešović.

Prva prilika na utakmici pripala je Osijeku, kada je Ejupi u 2′ pucao sa 16 metara, a lopta je otišla preko gola. Minutu kasnije Mišić je pucao s 20 metara, lopta se odbila od braniča Osijeka i završila u rukama vratara Malenice. U 6′ Mišić je ubacio, nakon gužve Elez je zatresao mrežu, ali pomoćni sudac označio je zaleđe. U 15′ nakon trećeg uzastopnog kornera za Rijeku, Mišić je ubacio, Kulušić sjajno pucao glavom, a Malenica odličnom reakcijom spasio svoju mrežu. U akciji nakon kornera koji je uslijedio, Vešović je ubacio s lijevog boka, osječka obrana loše reagirala i Gavranović se nenadano našao u odličnoj poziciji, ali nije realizirao priliku. U 21′ sjajna akcija Rijeke po desnom boku, u završnici koje Bradarić je proslijedio loptu do Bezjaka na rubu kaznenog prostora, no njegov udarac je bez problema ukrotio Malenica. U 27′ nakon ubačaja Barišić se prikrao ispred Vešovića s lijevog boka, ali njegov pokušaj iz prve nije uspio i Prskalo je bez problema zaustavio loptu. U 29′ ubačaj Lesjaka nakon brze kontre Osijeka po lijevom boku završio je u rukama Prskala. U 35′ Bezjak je s dvadesetak metara pucao preko gola. U 42′ velika prilika za Osijek. Lopta je došla do Mioča na rubu kaznenog prostora, no njegov udarac je prošao tik uz lijevu vratnicu Prskalovog gola. Unatoč vrlo sadržajnih prvih 45 minuta mreže se nisu tresle, te se na odmor otišlo s početnim rezultatom.

Na odmoru je strateg domaćina u igru uveo Vojnovića i Bobana umjesto Petrovikja i Matasa. Konkretno, zamjene su značile prelazak na 3-4-3 i bacanje svih karti na napad. U 49′ Zoran Lesjak zaradio je isključenje zbog udaranja Vešovića bez lopte. Značilo je to da je domaćin bio primoran loviti dva gola zaostatka s igračem manje. Tek tri minute nakon isključenja Lesjaka Rijeka je povela i praktički osigurala ulazak u finale. Andrijašević je ubacio s desne strane, Škorić skrenuo loptu ispred Gavranovića i zatresao vlastitu mrežu. U 57′, tek pet minuta kasnije, već je 0:2. Gorgon je povukao polukontru kroz sredinu terena, gurnuo loptu za Andrijaševića koji je ušao sam u kazneni prostor i poentirao. U 65′ Rijeka je imala dvije velike prilike. Prvo je Zuta ubacio, Mišić proslijedio, a Andrijašević nije dobro pucao, te je Malenica obranio. U nastavku akcije Ristovski je ubacio, a Gorgonov udarac glavom završio je na vratnici. U 71′ nakon ubačaja s desne strane lopta je došla do Lukića čiji je udarac bio neprecizan. U 77′ Malenica je bez većih problema ukrotio pokušaj Ristovskog. U sljedećoj minuti s druge strane Boban je s dvadesetak metara pucao preko gola. Minutu kasnije isti igrač se našao u velikoj prilici, oči u oči s Prskalom, no udarac nije bio precizan. Do kraja utakmice tempo je pao, te je Rijeka utakmicu mirno privela kraju.