Rijeka II nastavlja niz pobjeda

NK Zagorec – Rijeka 2 0:4 (0:2)

Krapina – Stadion ŠRC Podgora. Utakmica 3. kola Treće HNL zapad. Gledatelja: 300.

Sudac: Mario Cindrić

Strijelci: 39′ 0:1 Dangubić, 43′ Filipović (Okechukwu), 56′ Ed Kevin Kokorović (Okechukwu), 69′ Ed Kevin Kokorović (11m)

NK Zagorec: Elmar Hadžić, Mislav Čunčić, Denis Cerovec, Darko Kunštek, Matija Matko, Mario Malarić , Matija Majcenić, Jurica Kotarski, Karlo Deak, Denis Švaljek, Marko Strabić (od 71′ Vlaho Veneti)

HNK Rijeka 2:David Nwolokor, Fausto Budicin, Dario Knežević, Jamilu Collins, Gerald Diyoke, Ed Kevin Kokorović, Filip Dangubić, Aliyu Okechukwu, Mihovil Klapan (od 55′ Matija Vidas), Andrija Filipović (od 65′ Marko Marcijuš), Lucas Scaglia (od 80′ Mateo Furijan)

Highlights

20′ Kokorović je nakon dobrog prodora kroz sredinu lijepo uposlio Collinsa čiji je oštar ubačaj domaća obrana odbila ispred Dangubića.

22′ Lijepu priliku iz slobodnog udarca s 20-ak metara imala je Rijeka 2, ali udarac Kokorovića otišao je visoko preko gola.

24′ Nešto izraženija inicijativa Rijeke 2 rezultirala je novom prilikom Okechukwua čiji je udarac iskosa s desne strane domaći vratar izbio ispod grede.

39′ GOOOL! Zagorec – Rijeka 2 0:1. U 39. minuti Filip Dangubić je agresijom natjerao domaću obranu na pogrešku, izašao iskosa s desne strane sam pred vratara kojeg je matirao lagano potkopavši loptu.

43GOOOL! Zagorec – Rijeka 2 0:2. Aliyu Okechukwu je povukao kontru Rijeke i odlično proigrao Dangubića čiji je udarac domaći vratar u padu odbio nogom do Andrije Filipovića koji sa sedam, osam metara sigurno pogađa nebranjenu mrežu.

53′ Rijeka 2 je sigurno otvorila drugo poluvrijeme s čvrstim obrambenim blokom na čelu s Kneževićem i Budicinom.

54′ Dobru akciju Rijeke završio je Lucas Scaglia udarcem s desne strane koji je završio u domaćem bloku.

56′ GOOOL! Zagorec – Rijeka 2 0:3. Na desnoj strani obranu domaćih izvrtio je Okechukwu i nesebično poslužio Kokorovića koji je okrenuo svog čuvara i smireno plasirao loptu u nebranjeni dio mreže.

69′ GOOOL! Rijeka 2 vodi 4:0. Siguran realizator jedanaesterca kojeg je iznudio Okechukwu bio je Ed Kevin Kokorović.

80′ Lijepa akcija Rijeke 2 nakon odličnog prodora Marciuša i proigravanja za Okechukwua čiji je oštar ubačaj domaća obrana još jednom odbila u posljednji trenutak.

85′ Majcenić je imao priliku za ublažiti poraz ali Nwolokor brani njegov udarac iskosa s lijeve strane.

Druga ekipa Rijeke nastavlja pobjednički pohod Trećom HNL -Zapad. U trećem kolu išli su na noge kod NK Zagorca te su nakon Zeline i Novigrada skinuli skalp i Zagorcu i to s uvjerljivih 4:0! Riječani su krenuli s nekoliko slabijih pokušaja, a prvi zgoditak djelo je Dangubića koji je u 39. minuti prebacio loptom golmana, i to nakon što je oduzeo loptu obrani Zagorca. Nakon samo nekoliko minuta od proslavljenog pogotka Pilipovićevi momci krenuli su u kontranapad. Loptu je povukao danas odlični Okechukwu, prosljedio je do Dangubića koji ne uspjeva savladati domaćeg golmana, međutim na odbijenu loptu dolazi Filipović koji smireno šalje loptu u gol za 0:2.

U drugom poluvremenu ekipi Rijeke 2 je preostalo da mirno čeka na pogrešku domaćina i priliku za povećanje vodstva. Sjajni Okechukwu je u 57. minuti prošao cijelu obranu domaćina i asistirao Kokoroviću za prvi od njegova dva današnja gola – 0:3 Odlična suradnja potonje dvojice se nastavlja u 69. minuti kada je Ochechukwu izborio a Ed Kevin realizirao jedanaesterac za konačnih 4:0.

Druga ekipa sa Kantride nakon tri kola ima 100% učinak i trenutno dijeli prvo mjesto na ljestvici s Dinamom 2 i Vrbovcem. U sljedećem kolu  20.09.2014. u 16:30  Rijeka 2 igra upravo protiv Vrboveca, što znači da nas očekuje mali derbi 3. HNL-Zapad.