Rijeka II poražena u Puli

U utakmici 12. kola 3. HNL Zapad nogometaši Rijeke II su poraženi od domaćina iz redova Istre II rezultatom 2-1. Na taj način pali su na treće mjesto tablice.

Iako je Rijeka većim dijelom utakmice imala terensku inicijativu i prilike, na naplatu je došla loša realizacija. Ajayi se našao u nebrojenim prilikama koje nije iskoristio, loš golgeterski dan mladog Nigerijca nije prošao nekažnjeno.

Povela je Rijeka već u 5. minuti preko Kokorovića koji je iskoristio nesebičnu asistenciju Dangubića nakon što je Bertoša osvojio jednu loptu. Rijeka je do kraja prvog dijela bila bolji takmac, a to nastavila i u drugom poluvremenu. U 56. minuti Dangubić je izborio kazneni udarac, izveo ga je sam, ali Dreven je osujetio njegov pokušaj te ostavio Istru na životu.

I tada, nakon gotovo cijele utakmice dominacije Rijeke, Istra postiže pogodak. U 78. minuti, nakon gužve u kaznenom prostoru, poentirao je Repić, a valja iskanuti kako je vratar Riječana Nwolokor u tim trenucima bespomoćno ležao na tlu. Nije tu Istra stala, potpuni preokret je u 84. minuti donio Kenan Hadžić. Do kraja utakmice Andrija Filipović je skupio drugi žuti karton te neće biti u kadru Renata Pilipovića u sljedećem kolu.

Ova utakmica je još jednom pokazala kako neiskorištene prilike u nogometu često dolaze na naplatu, a Rijeka II je platila i danak velikoj rotaciji igrača. U sljedećem kolu Rijeci na noge dolazi Vrapče, prilika je to za povratak u pobjedničku seriju s početka sezone.

PULA SRC Uljanik – Veruda. Gledatelja 150. Sudac: Ivan Marić. Strijelci: 0:1 Kokorović (5′), 1:1 Repić (78′), 2:1 Hadžić (84′). Žuti kartoni: Škiljan (Istra 1961 II), Bertoša, Scaglia (Rijeka II). Crveni karton: Filipović (88′-drugi žuti).

ISTRA 1961 II: Dreven, Mihaljević, Hadžić, Marinčić, Desnica, Jordan, Repić, Galić, Škiljan (od 46′ Oslonovskiy), Pajčić (od 84′ Janjušević), Mioč (od 90′ Milić).

RIJEKA II: Nwolokor, Scaglia, Budicin, Batinić, Bertoša, Gerald, Lima, Okechukwu, Kokorović (od 28′ Filipović), Ajayi (od 68′ Mršić), Dangubić.