Rijeka s igračem manje nadigrala Zagreb

Zagreb – Rijeka 1:2 (1:1)
Zagreb – Stadion u Kranjčevićevoj. MaxTv Prva liga. 19. kolo, 15.12.2014, 18:00 h Gledatelja: 700.
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Dražen Fejer (Bjelovar) Marko Stolnik (Hrašćica), Mario Zebec (Cestica)
Delegat: Stipe Doljanin (Hrvace) Kontrolor suđenja: Tomislav Šetka (Đakovo)

Strijelci: 1′ Sharbini, 23′ Stepčić ,63′ Štiglec(AG)
Žuti kartoni: 17′ Močinić, 30′ Medić, 75′ Bertoša
Crveni karton: 22′ Močinić

Sastavi:

NK Zagreb: Livaković, Musa, Kolinger, Štiglec, Ljubičić(45′ Mudražija), Stepčić, Krovinović, Bevab, Jurandić(75’Ćubel) G. Boban, Medić(54′ B.Boban)

HNK Rijeka: Vargić – Tomečak, Mitrović, Samardžić, Bertoša – Močinić, Jajalo – Jugović(35′ Cvijanović), Ivančić(59′ Krstanović), Sharbini – Kramarić(90+1 Zlomislić).

8 Prekršaji 14

Rijeka je pred samo sedamsto gledatelja uspjela pobijediti Zagreb u vrlo dobroj utakmici s pregršt šansi na obje strane. Utakmicu je obilježio crveni karton Ivana Močinića, koji je u vrlo kratko vrijeme uspio skupiti dva žuta kartona pa je Rijeka od 22. minute igrala sa igračem manje. Prednost od igrača više na terenu Zagreb nije uspio pretočiti i u prednost na travnjaku pa je Rijeka u oba poluvremena bila bolji protivnik na terenu.

Od samog početka utakmice bilo je vidljivo da je Anas Sharbini vrlo raspoložen, tako se već nakon 25 sekundi uspio upisati na listu strijelaca nakon odlične asistencije Ivančića. Anas je sudjelovao u još nekoliko akcija a svojim driblinzima izluđivao je protivničke obrambene igrače. Zagreb je izjednačio netom nakon isključenja Močinića odlično izvedenim slobodnim udarcem Stepčića koji je očistio paučinu iz gornjeg desnog kuta Vargićeva gola.

Drugi dio je, pomalo iznenađujuće, bolje otvorila Rijeka. Redaju se prigode i poluprigode pred vratima Livakovića no do povećanja vodstva došlo je tek grubom pogreškom domaće obrane. Cvijanović je ubacio pred vrata domaćih a lopta se nespretno odbila od Štigleca koji je prevario vlastitog vratara i doveo goste u novo vodstvo. Do kraja susreta bijeli su imali još nekoliko prilika za povećanje  vodstva kojim bi odveli utakmicu u mirne vode, no Krastanović u par navrata nije bio dovoljno koncentriran. Pred kraj susreta su domaći mogli i poravnati, no pravovremene reakcije Samardžića i Bertoše spriječile nastojanja domaćih da dođu do boda.

Ovo je možda bila posljednja utakmica Andreja Kramarića u dresu Rijeke, koji se nije uspio upisati na listu strijelaca u Zagrebu, unatoč nekoliko obećavajućih situacija. Međutim, vrijedi istaknuti njegov doprinos koji je dao u obrambenim zadacima nakon isključenja Močinića.
Pred igračima Rijeke kao i Zagreba sada slijedi odmor do proljetnog dijela.

Highlights:

Prvo poluvrijeme:
GOL U prvoj minuti gol je zabio Anas Sharbini na asistenciju Ivančića
3′ minuta Kramarić je izašao sam pred Livakovića
4′ minuta ugasio se jedan reflektor na stadionu, nakon 20 sekundi utakmica je nastavljena.
5′ Nakon prekršaja na G. Bobanu, Stepčić je pokušao iznenaditi Vargića na golu ali Vargić brani.
17′ prvi žuti karton na utakmici Močinić
18′ Sharbini je u nekoliko driblinga izbacio pola obrane Zagreba a onda uputio udarac na gol sa 5 metara ali Livaković brani.
20′ Zagreb je zaprijetio iz kornera, lopta se šetala po petercu, na sreću Rijeke nikoga od igrača Zagreba nije bilo na drugoj stativi.
22′ Močinić je pocrvenio nakon prekršaja na Bobanu.
GOL 23′ Stepčić je iz slobodnog udarca s nekih 24 metara zabio lijepi pogodak te poravnao rezultat na 1:1.
28′ Jajalo je uputio udarac po sredini gola ali se tamo nalazio i Livaković koji brani taj udarac.
30′ Medić je požutio nakon što je simulirao prekršaj unutar šesnaesterca
37′ Ivančević promašuje stopostotnu šansu nakon što ga je u super poziciju gurnuo Sharbini.
41′ Među udarce na gol Zagreba se upisao i Tomečak koji isto gađa Livakovića
43′ Stepčić je sa vrha šesnaesterca uputio udarac, ali igrači Rijeke odbijaju udarac u korner.
45’+2′ Skoro se Bertoša upisao među strijelce na utakmici. Lopta je prošla pokraj stative.

Drugo poluvrijeme:
47′ Prvi udarac u drugom poluvremenu uputila je Rijeka. Udarac iz slobodnog udarca je uputio Cvijanović, a Livaković se opet dobro postavio i obranio udarac.
56′ Sharbini je probao jednom loptom uposliti Ivančića ali Ivančić nije uspio stići loptu.
60′ Kramarić je sa vrha šesnaesterca uputio udarac prema golu, ali lopta se odbija od obrambenih igrača.
62′ Kramarić izvan šesnaesterca upućuje udarac ravno golmanu Livakoviću u ruke.
GOL63′ Nakon slobodnog udarca, dogodila se pomutnja u redovima Zagreba i lopta je čudnom putanjom završila iza Livakovića. Autogol je pripisan Štiglecu.
68′ Anas je dodao loptu Krstanoviću u peterac koji ne uspijeva primiriti loptu prije udarca na gol.
70′ Anas je opet dodao Krstanoviću u šesnaestercu ali udarac Krstanovića blokira netko od igrača Zagreba.
72′ Krovinović je dobio loptu u Rijekinom šesnaestercu ali ne puca ni blizu gola.
82′ G.Boban uputio je udarac prema vratima, a Vargić upućuje loptu u korner.
85′ Jajalo i Sharbini lijepo su izbacili obranu Zagreba ali lopta dolazi do Krstanovića koji ju šalje preko gola.87’Lopta je došla u šesnaestercu do Mudražije ali Bertoša se našao u putanji lopte i skrenuo loptu u Vargića
88′ Bevab je zaobišao istrčalog Vargića, i taman kada je trebao uputiti udarac uklizao je Samardžić i spasio vrata Rijeke.