Rijeka pala u sudačkoj nadoknadi

Olympiacos – Rijeka 2:1 (0:1)

Pirej – Stadion Georgios Karaiskakis. Prva utakmica playoff-a UEFA Lige prvaka. Gledatelja: : 21.352.

Suci: Felix Zwayer,Marco Achmüller, Jan Seidel i Rafael Foltyn (svi Njemačka). UEFA Delegat: Danilo Filacchione (Italija). UEFA Kontrolor suđenja: Manuel Mejuto Gonzalez (Španjolska).

Strijelci: 42’ 0:1 Héber (Gavranović), 66’ 1:1 Odjidja (Fortounis), 93’ 2:1 Romao (Elabdellaoui).

Žuti kartoni: 37’ Gillet, 64 ’ Odjidja (Olympiacos),  19’ Elez, 52’ Maleš, 49’ Zuta, 81’ Héber (Rijeka).

Crveni karton: 83’ Zuta (drugi žuti)

OLYMPIACOS FC (4-2-3-1): Kapino – Elabdellaoui, Romao, Retsos, Koutris – Gillet, Odjidja (od 79’ Androutsos) -Ofoe – Carcela-González, Marin (od 75’ Pardo), Seba (od 65’ Fortounis)– Ben Nabouhane.

Klupa: Gianniotis, Androutsos, Anasrifard, Figueiras, Fortounis, Pardo, Vuković.

HNK RIJEKA (4-2-3-1): Sluga – Vešović, Župarić, Elez, Zuta – Bradarić, Maleš, Mišić – Gorgon (od 78’ Črnic), Héber ( od 88’ Martić) – Gavranović (od 72’ Jelić)

Klupa: Prskalo, Martić, Punčec, Đoković, Matei, Črnic, Jelić

Besniku Hasiju, albanskom stručnjaku na klupi Olympiacosa, nedostajali su ozlijeđeni Emenike, Botia i Elyounoussi, dok Matjaž Kek nije mogao računati na ozlijeđenog Kvržića.

oly-rij - statistika

Nije početak utakmice donesao uragan koji se očekivao od domaćina. Iako je Olympiacos od početka utakmice zagospodario terenom ipak to nije bio pritisak kakav su domaćini očekivali.Ipak do prve prigode došli su domaćini u 7. minuti kada je gonzalez uposlio Ben Nabouhanea koji je tukao preko vrata. Dvije minute kasnije Héber je fino utrčao u prostor no njegov udarac otišao je preko grede. U 12. minuti još bolja prigoda za Olympiacos. Seba je izbio sam pred Slugu koji je sjajno obranio njegov udarac. Tri minute kasnije opet je pokušao Seba ali još jednom neprecizno. U 21. minuti rijeka je krenula u kontru no udarac Hébera završio je u bloku. U 30. minuti opet je opasan sveprisutni Seba. Ovoga puta opasan je bio neprecizan glavom. U 33. minuti Marin je potegao s ruba kaznenog prostora ali opet je sjajno obranio Sluga. U 41. minuti Odjidja je uposlio Nabouhannea čiji je pokušaj glavom završio preko gola.

Kazna stiže samo minutu kasnije. Kombinirali su Mišić I Gavranović koji je uposlio Hébera. Brazilac se maestralno oslobodio pratnje i pogodio doljnji desni kut domaćeg vratara. Dvije minute kasnije Rijeka je opet u izglednoj situaciji no udarac Gavranovića donio je gostima tek korner.

U drugom dijelo preslika igre iz prvog dijela s razlikom što je Rijeka ipak izašla nešto višlje pa je domaćin ipak nešto teže dolazio do prigoda. U 66. minuti ipak izjednjačenje. Fortounis je pobjegao Elezu koji je katastrofalno reagirao i pokušao ga zatvoriti s krive strane. Na povratnu loptu natrčao je Odjidja i poravnao rezultat. U 79. minuti, pokušao je Mišić iz slobodnog udarca. Nije bilo loše, ali ipak zamalo neprecizno. U 83. Zuta je zbog igranja rukom zaradio drugi žuti karton što je značilo da će Rijeka do kraja igrati s igračem manje.

U prvoj od pet minuta sudačke nadoknade Androutsos je pogodio gredu, a dvije minute kasnije obrana rijeke je ipak poklekla. Udarac Fortounisa Sluga je odbio do Elabdellaouia koji je pokušao vratiti loptu u sredinu. Ponovno je loše reagirao Elez koji je loptu uspio odbiti tek do Romaoa koji je postavio konačnih 2:1.